آلفا طب

اکو قلب در منزل

اکو قلب در منزل

در این مطلب در تلاشیم تا در رابطه با موضوع اکو قلب در منزل برای شما اطلاعاتی داشته باشیم.
در راستای این موضوع عنوان می‌ کنیم که اکوی قلب یا اکوکاردیوگرافی به چه صورت انجام می ‌گیرد.

با توجه به این ‌که انواع متفاوتی از اکوی قلب وجود دارد، همانند نوار قلب، یکی از روش‌ ها برای تعیین شدن بیماری ‌ها و ناراحتی ‌های موجود قلبی در نظر گرفته می شود.

مجموعه آلفا طب با اخذ مجوز رسمی از دانشگاه علوم پزشکی ایران و وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی و با در اختیار داشتن کادر متخصص و مجرب آماده است تا در سریع ترین زمان ممکن برای ارائه خدمات پزشکی و پیرا پزشکی در منزل یا محل کار شما در کنار شما باشد.

تمامی پرسنل دارای مدارک و تضامین کافی نزد شرکت می باشند.

*پوشش دهی کلیه مناطق تهران

*نازل ترین قیمت و بهترین کیفیت

*امکان صدور گواهی برای ارائه به بیمه درمانی شما

حال برای این‌ که بتوانیم تا به درک بهتری از موضوع اکو قلب داشته باشیم، بهتر است بگوییم که یکی از مهم ‌ترین دستگاه ‌هایی که می ‌تواند برای اکو و سلامت قلب مفید باشد، اکوکاردیوگرافی می باشد.

اکوکاردیوگرافی ابزاری است که از این طریق می‌ تواند، تشخیص دهنده شرایط موجود قلب، دریچه های دیگر قلب و دیگر عروق خونی آن باشد و سلامت آن را در نظر بگیرد.

بهتر است بدانید که دستگاه اکوکاردیوگرافی یک ابزار سونوگرافی دالپر می باشد که از طریق امواج صوتی، قابلیت دریافت موارد موجود و نامنظم در قلب را دارد و وقتی که این امواج از قلب عبور می کنند، می توانند تصویری منظم را از رگ ‌های خونی و قلب داشته باشند و معاینات به وجود آمده برای قلب از این طریق صورت می گیرد.

حال، نکته حائز اهمیت این است که کهولت سن، سبب می ‌شود که استفاده از اکو قلب بیشتر شود و افرادی که بیماری ‌های زمینه‌ای قلب دارند، لازم است که به صورت مداوم از اکو قلب استفاده کنند و همیشه تحت نظر پزشک معالج باشند تا بتوانند شرایط موجود برای سلامتی خود را به دنبال داشته باشند.

حال با توجه به این‌ که شرایط زندگی روزمره امروز، دغدغه ‌های بسیاری دارد و ممکن است که اغلب اشخاص برای مراجعه به اکو قلب نتوانند تا اقدامات لازم را داشته باشند، لازم است که از اکو قلب در منزل استفاده شود.

امروزه سلامت افراد، یک چالش بسیار مهم در زندگی شمرده می شود و امکان دارد تا برخی از افراد به دلایل متعددی که در ادامه این مبحث برای شما ذکر می کنیم، توانایی مراجعه به پزشک برای اکو قلب را نداشته باشند و بهترین راهکار برای این دسته از افراد، استفاده از اکو قلب در منزل است تا بتوانند سلامتی خود را از این طریق تضمین کنند.

حال اگر شما از دسته افرادی هستید که نیاز دارید تا در رابطه با اکوی قلب در منزل بیشتر بدانید، می ‌توانید در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا اطلاعات بسیار زیادی در این باره در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

سوالات متعددی که در ادامه این موضوع در رابطه با اکو قلب در منزل به آن‌ ها خواهیم پرداخت، عبارتند از:
1.    آکوکاردیف یا اکوی قلب چیست؟
2.    در چه زمانی نیاز است تا از اکوی قلب استفاده کرد؟
3.    انواع اکو قلب به چه صورت است؟
4.    اکو قلب در منزل چگونه می باشد؟
5.    اهمیت اکو قلب در منزل از طریق پزشک مجرب به چه صورت انجام می ‌گیرد؟
6.    علت استفاده از اکوی قلب در منزل چیست؟
7.    مزایا و ویژگی‌های استفاده از اکو قلب در منزل چیست؟
8.    نتیجه اکوی قلب در منزل می تواند چه چیز را نشان بدهد؟
9.    برای تشخیص چه بیماری ‌هایی از اکو قلب در منزل استفاده می شود؟
10.    گرفتن اکو قلب در منزل در چه اوقاتی توصیه می‌ گردد؟
11.    چه نکاتی برای گرفتن اکو قلب در منزل لازم است تا رعایت شود؟
12.    نتیجه‌گیری و جمع‌ بندی

 

آکوکاردیف یا اکوی قلب چیست؟

برای این‌ که بتوانیم به موضوع اکو قلب در منزل بپردازیم، لازم است که در ابتدا آشنایی کامل و مفصلی در رابطه با اکو کاردیوگرام یا اکو قلب داشته باشیم.

نکته حائز اهمیتی که در این زمینه لازم است تا عنوان شود، این است که اکو قلب توانایی این را دارد تا با در نظر گرفتن فرکانس ‌هایی که از قلب می‌ گیرد، آن ‌ها را به تصاویری تبدیل کند و از این طریق ناراحتی ‌های موجودی که برای قلب وجود دارد، تشخیص داده می شود.

یکی دیگر از نام ‌هایی که برای اکوی قلب عنوان می ‌شود، به نام اکوکاردیوگرافی یا سونوگرافی تشخیص قلبی می ‌باشد که می ‌تواند برای بیماران قلبی یک امر بسیار مهم در نظر گرفته شود.

این آزمایش رایج می ‌تواند که قابلیت این را داشته باشد تا دکتر میزان پمپاژ خون در قلب را به خوبی ببیند و از سلامت قلب آگاه شود.

تصاویر اکو قلب می ‌تواند برای شناسایی بیماری‌ های قلبی مورد استفاده واقع شود و مشکلات به ‌وجود آمده را نشان دهد. بهتر است بدانید که کاربرد اکوی قلب با در نظر گرفتن شرایط موجود، ممکن است که انواع متفاوتی را داشته باشد و با توجه به اطلاعات مد نظر پزشک امکان دارد تا انواع مختلفی از اکوکاردیوگرام را ببینید.

اکوکاردیوگرافی

یک آزمون در نظر گرفته‌ شده از امواج صوتی که می ‌تواند به صورت زنده تصاویر قلب را به جهت آزمایش به بیرون نشان دهد، اکوکاردیوگرافی نامیده می‌ شود.

در نظر گرفتن اکو قلب می ‌تواند باعث شود تا نظارت کافی پزشک بر روی عملکرد قلب و دریچه های آن وجود داشته باشد و از این طریق سلامت آن را تشخیص دهد.

به‌ طور کلی لازم است، بگوییم که اکوی قلب می ‌تواند تا در مواردی خیلی مؤثر واقع شود و تشخیص انواع مشکلات موجود در نواحی قلب را به دنبال داشته باشد. اگر بخواهیم که بیشتر در رابطه با کاربرد آن بگوییم، می ‌تواند در تشخیص موارد زیر بسیار کمک کند.

•    لخته شدن خون در قلب
•    مشکل مشکلات مربوط به آئورت
•    مایع در کیسه اطراف قلب
بعد از حملات قلبی، استفاده از اکوی قلب یا اکوکاردیوگرام برای تعیین کردن سلامت عضلات قلب یک نکته بسیار مهم و اساسی به شمار می آید.

همین طور، اکو درمانی برای قلب می ‌تواند سلامت قلب نوزادان را بدون هیچ گونه دردی نشان دهد. حال استفاده از اکو قلب در منزل می ‌تواند تا بسیار مؤثر واقع شود و کاربردها و مزایای متعددی را با خود به دنبال داشته باشد.

تمامی تلاش ما در ادامه این مطلب این است که اطلاعات جامع و کاربردی در رابطه با اکو قلب و فواید استفاده از اکو قلب در منزل برای شما بگوییم.

اگر شما نیز از دسته افرادی هستید که لازم است تا به‌ صورت دوره‌ای از اکوی قلب برای سلامت قلب خود استفاده کنید، مطالعه مطالب در ادامه این مقاله می ‌تواند، اطلاعات بسیاری را برای شما به‌ همراه داشته باشد و در این زمینه برای اکو قلب در منزل شما را کمک کند.

در چه زمانی نیاز است تا از اکوی قلب استفاده کرد؟

برای این‌ که بتوانیم، به موضوع اکو قلب در منزل بپردازیم، لازم است که در ابتدا آشنایی بسیار کلی در رابطه با این راهکار پزشکی برای شما داشته باشیم.

حال ممکن است که این سوال در ذهن شما شکل بگیرد که چه افراد و در چه زمانی می توانند از اکو قلب برای تشخیص سلامتی قلب خود استفاده کنند؟

دلایل متعددی عنوان می ‌شود که یک پزشک از بیمار خود درخواست اکو قلب را دارد و پزشکان با توجه به صلاحدید شخصی خود بنا به دلایل متعددی می توانند تجویزی به‌ جهت اکوکاردیوگرام یا اکو قلب برای بیمار داشته باشند.

توجه داشته باشید که به ‌عنوان نمونه اگر شخصی ضربان قلبی نامنظمی داشته باشد، حتماً در این راستا پزشک از او می خواهد تا از اکوی قلب استفاده کند و توسط اکوکاردیوگرام سلامت دریچه ‌های قلب او را مورد بررسی و ارزیابی قرار می‌ دهد.

به جهت این‌ که با استفاده از اکو قلب می‌ توان تشخیص داد که آیا توانایی لازم برای قلب به جهت پمپاژ کردن خون در مسیر موجود وجود دارد و بررسی ‌هایی در این باره شکل گرفته می شود.

در برخی موارد دیگر ممکن است که پزشک متخصص تشخیص و ترجیح دهد تا از اکو قلب بنا بر نشانه‌ های موجودی که می‌ تواند مشکلات قلبی را به دنبال داشته باشد، همانند درد قفسه سینه و یا تنگی نفس استفاده کند و ترجیح دهد که بیمار لازم است تا از اکوی قلب استفاده کند تا سلامت قلب او مورد بررسی و بازرسی قرار بگیرد.

یک پزشک حاذق برای این‌ که از ساختار قلب شما مطمئن شود و بررسی ‌های لازم را بر روی آن انجام دهد، ترجیح می دهد که بهتر است تا از آزمایش اکو قلب استفاده کنید تا این عملکرد به بهترین نحو ممکن مورد بررسی و ارزیابی قرار بگیرد.

حال اگر بخواهید تا از کاربردهایی که اکو قلب برای افراد به دنبال دارد و از طریق پزشک می ‌تواند تشخیص بهتری برای انواع بیماری ‌ها دارد، بیشتر بدانید، می ‌توانیم در ادامه این مطلب به موارد این‌ چنینی اشاره کنیم.

چگونگی عملکرد قلب

•    میزان قدرت پمپاژ قلب
•    اندازه و شکل قلب
•    اندازه ضخامت و حرکت دیواره‌ های قلب
•    در حالتی که خون به وسیله دریچه‌ های قلب، پخش می شود
•    در حالتی که دریچه های قلب بیش از حد معمول تنگ و یا باریک هستند
•    مشکلات عروق خونی قلب
•    لخته‌ های خون در قلب
•    حفره ‌های غیر طبیعی بین اتاق قلب
•    رشد تومور یا توده های عفونی در اطراف و دریچه ‌های قلب
•    مشکل با پوشش بیرونی قلب بیمار

موضوع اصلی که در ادامه این مبحث قصد داریم تا به آن بپردازیم، استفاده از اکوی قلب در منزل می باشد.

به‌ دلیل این‌ که اکوی قلبی یک امر بسیار مهم شناخته می‌ شود و لازم است که افراد، سالیانه از اکوی قلب به منظور سلامت خود استفاده کنند.

موضوع اکو قلب در منزل برای برخی از افراد بسیار پر اهمیت است و به دنبال راهکارهایی هستند تا بتوانند از این طریق در منزل از اکوی قلب استفاده کنند و سلامت خود را تضمین کنند. در ادامه ی نوشتار، بیشتر در رابطه با این موضوع برای شما اطلاعاتی خواهیم داشت.

انواع اکو قلب به چه صورت است؟

برای این ‌که بتوانیم به موضوع اکو قلب در منزل بپردازیم، لازم است تا در ابتدا از انواع اکو قلب آگاهی کامل داشته باشید تا بتوانید از این خدمات در منزل استفاده کنید. حال در ادامه از انواع اکوی قلب برای شما بیشتر خواهیم گفت.

اکوکاردیوگرافی ترانزیستوری

این آزمایش، یکی از انواع اکو می ‌باشد که به نوعی از رایج ‌ترین نوع اکوکاردیوگرافی شناخته‌ شده است. در نظر گرفتن این تست، کاملاً بدون درد و خطر عنوان شده است. برای این ‌که این اکو قلب صورت بگیرد، لازم است که از یک دستگاه مبدل بر روی قفسه سینه استفاده کرد.

سپس پزشک مورد نظر با قرار دادن این دستگاه بر روی قفسه سینه می ‌تواند امواج فراصوتی را از طریق این دستگاه از طریق قفسه سینه شما به سمت قلب ارسال کند.

به طور کلی اگر بخواهیم تا در رابطه با این نوع از اکو کاردیوگرافی صحبت کنیم، اکوکاردیوگرافی ترانزیستوری با توجه به بازتابی که به رایانه مد نظر می‌اندازد، می ‌تواند امواج صوتی را به مبدل تغییر کند و تصاویر موجودی که در قلب وجود دارند، بر روی صفحه مانیتور به صورت زنده نشان داده می ‌شوند و از این طریق پزشک مد نظر می‌ تواند سلامت قلب را تشخیص دهد و به این دلیل، مشکلات به وجود آمده برای قلب قابل شناسایی هستند.

چگونگی عملکرد اکوکاردیوگرافی ترانزیستوری

به ‌طور کلی اکوکاردیوگرافی ترانزیستوری از طریق اشعه ‌های ایکس که هیچ‌ گونه تشعشعی از خود ندارند، به عنوان یک تست استاندارد شناخته شده است و از این طریق تمامی متخصصان، فناوری‌ های لازم را برای سلامت کودک قبل از تولد در نظر می ‌گیرند و با استفاده از این روش نوین می‌ تواند اشعه‌ های موجود را دریافت کنند تا از سلامت قلب اطمینان حاصل کنند.

برای شما عنوان کردیم که برای در نظر گرفتن این نوع از اکو قلب در منزل که با نام اکوکاردیوگرام ترانزیستوری شناخته می شوند، لازم است که یک مبدل بر روی سینه بیمار قرار بگیرد و نیز مانند سونوگرافی، فرکانس‌ های بالایی از امواج صوتی به آن ارسال کند و تصاویر منعکس شده می ‌توانند بر روی مانیتور دیده شوند.

برای در نظر گرفتن این نوع از تست و اکو قلب در منزل، لازم است که مایعات و غذاهای آبکی در روز قبل از انجام اکو بیشتر استفاده شوند. در همین راستا استفاده از تمامی داروهای مد نظر در زمان انجام اکو قلب در منزل مهم شمرده می شود.

نحوه انجام ترانزیستوری

اگر بخواهیم تا بیشتر در رابطه با عملکرد اکوکاردیوگرافی بدانید، بهتر است که در روند انجام این امر لباس بالا تنه خود را درآورید و از گان استفاده کنید.

شخص متخصصی که قصد انجام اکو قلب در منزل برای شما را دارد، لازم است که دستگاه سونوگرافی قلب که دارای ۳ الکترود همانند پرچ های کوچک تخت و چسبنده می باشند را بر روی نواحی سینه شما بگذارد.

سپس الکترودهای موجود به یک مانیتور اتصال داده شده اند و از این طریق الکتروکاردیوگرافی می ‌تواند فعالیت‌ های موجود الکتریکی که در قلب حاصل می شوند را ردیابی کند و به آن اتصال بدهد.

سپس لازم است که برای ادامه این اکوکاردیوگرافی به پهلوی چپ بر روی تخت دراز بکشید. از طریق دسته سونوگرافی می‌ توان بر روی نواحی قفسه سینه تشعشعات را دریافت کرد و ممکن است که پزشک مد نظر برای این که دقت دستگاه بالاتر برود و بتواند با جزئیات و تصاویر را واضح ‌تر برای شما نشان دهد، از میزان کمی ژل در بخش انتهایی دست استفاده کند.

از طریق امواج صوتی و تغییرات در نظر گرفته، سیگنال آن ‌ها که به عنوان سیگنال داپلر شناخته می شوند، می توان میزان جهت سرعت حرکت خون و دیگر موارد را مشاهده کرد.

شنیدن صداهای متعدد در ترانزیستوری

امکان دارد هنگامی که از اکوی قلب در منزل به‌ عنوان اکوکاردیوگرافی ترانزیستوری استفاده می ‌کنید، صداهای متعددی را بشنوید یا در برخی موارد امکان دارد تا هیچ گونه صدایی به گوش شما نرسد.

در این مواقع احتمالاً سونوگرافر از شما می‌ خواهد که حرکت داشته باشید تا بتواند از زوایای متعددی از قلب شما تصویربرداری کند و یا در برخی مواقع، ممکن است که از شما درخواست کند تا نفس خود را حبس کنید تا تصاویر موجود با کیفیت بهتری دیده شوند.

ممکن است، برخی از افراد در رابطه با اکو قلب در منزل اطلاعاتی نداشته باشند و احساس کنند که ممکن است تا این امر خطری دردآور باشد.

لازم است بگوییم که در هنگام انجام اکوی قلب در منزل، هیچ احساس ناراحتی به جز سردی ژل و یک فشار اندک که از طریق مبدل بر روی پوست شما صورت گرفته می شود، احساس نمی ‌کنید.

حدوداً زمان در نظر گرفته ‌شده برای انجام اکو قلب در منزل ۴۰ دقیقه می باشد و بعد از انجام تمامی مراحل موجود، می ‌توانید لباس‌ های خود را به تن کنید و به فعالیت ‌های روزمره خود بپردازید.

اکوکاردیوگرافی از راه مری trans esophageal

این اکو قلب در منزل که با نام اکوکاردیوگرام از راه مری شناخته می شود، امکان دارد که تولیدکننده تصاویر قطعی از قلب نباشد. در این راستا، امکان دارد که پزشک مد نظر echocardiogram trans esophageal را برای شما پیشنهاد دهد.

اگر بخواهیم بیشتر در رابطه با این روش از اکو قلب در منزل برای شما بگوییم، لازم است عنوان کنیم که استفاده از این روش از طریق یک مبدل بسیار کوچک اتفاق می افتد.

پزشک مد نظر که قصد انجام اکو قلب در منزل برای شما توسط این نوع از اکو را دارد، از طریق مبدل بسیار کوچکی که دارای لوله‌ های نازک و انعطاف ‌پذیری می ‌باشد، آن ‌ها را به دهان شما هدایت می کند. سپس لوله‌ های در نظر گرفته ‌شده برای این اکو می توانند تا بخش مری شما انتقال داده شود.

حال با لوله ‌هایی که در بخش مری شما قرار دارند و مبدلی که در نواحی قلب وجود دارد، پزشک مد نظر می تواند تشخیص تمامی مشکلات موجود برای قلب را به همراه داشته باشد.

این یکی دیگر از اکوهای قلب برای تشخیص بیماری ‌های موجود می باشد و می ‌تواند عملکرد بسیاری در حیطه فعالیت خود داشته باشد.

تشخیص این ‌که پزشک مد نظر از کدام یکی از انواع اکو برای مشکلات به ‌وجود آمده شما استفاده کند، با او می باشد و با توجه به صلاحدید می ‌تواند اقدامات لازم را برای اکو قلب شما داشته باشد.

آشنایی با اکوکاردیوگرافی از راه مری

با توجه به مطالبی که ذکر کردیم، انجام این اکو قلب در منزل به گونه‌ای است که لازم است تا از راه مری مبدلی پایین برود و از آن‌ جا بتواند دسترسی لازم را برای تصاویر واضح‌ تری از قلب به دنبال داشته باشد.

حال با توجه به این شرایط و استفاده از این نوع اکو، اگر هر گونه مشکل و تداخلی در مری همانند فتخ، مشکلات بلع، مشکلات سرطان و دیگر موارد باشد، بهتر است که تمامی موارد موجود را با پزشک خود عنوان کنید و با او در رابطه با مشکلات پیش‌ زمینه‌ای بگویید.

برای انجام این نوع اکوکاردیوگرافی، بهتر است که هیچ ‌گونه موادی خورده و آشامیده نشود و لازم است که این شرایط تا ۶ ساعت قبل از انجام اکو حفظ گردد.

به دلیل این‌ که این اکو از طریق راه مری صورت می گیرد، خالی بودن معده می ‌تواند کمک بسیاری بر روی واضح بودن تصاویر داشته باشد.

اگر شما از دسته افرادی هستید که در طول روز، لازم است تا از دارو استفاده کنید، با جرعه کوچک آب داروهای مدنظر خود را میل کنید و یا این‌ که از داروی انسولین استفاده می کنید، بهتر است که اطلاعاتی در رابطه با انجام این آزمایش از پزشک مد نظر بپرسید.

برای این ‌که بتوان این اکو قلب در منزل را انجام داد، به طور معمول یک پرستار شرایط رگ گیری را برای شما فراهم خواهد کرد. به جهت این ‌که امکان دارد تا برخی از داروها از این طریق به بدن شما وارد شود.

همین طور یک شخص تکنیسین موظف است که الکترودهای موجود برای انجام اکوی قلب در منزل را از این طریق اتصال بدهد و به سینه بچسباند.

در راستای انجام این اکو، در نظر گرفتن تمامی علائم حیاتی شما امر مهمی می باشد و از این راه تمامی علائم همانند فشار خون، ضربان قلب و دیگر موارد بر روی مانیتور نشان داده می‌ شود و از راه بازو و گروه هایی که بر روی انگشت شما قرار دارند، وضعیت شما به‌ صورت کامل مورد بررسی قرار می ‌گیرد.

نکته حائز اهمیتی که برای انجام این اکو در منزل وجود دارد، این است که نهایت آرامش را داشته باشید. می ‌توانید برای این ‌که عملکرد بهتری در راستای این اکو داشته باشید، از یک آرام‌بخش خفیف استفاده کنید. البته صلاحدید پزشک مد نظر در این زمینه مهم شمرده می شود.

چگونگی انجام اکو قلب از طریق مری

برای انجام این روش، یکی از پرسنلی که به همراه تیم پزشکی به منزل شما اعزام شده است، موظف است که پروب سونوگرافی را از طریق دهان به پایین گلو و مری هدایت کند. در ادامه ی انجام این امر، تداخلی بر روی تنفس شما به وجود نمی‌آید.

در برخی موارد، امکان دارد که تیم پزشکی از شما درخواست کند که همکاری بیشتری برای هدایت پروب به مری داشته باشید و با بلعیدن می‌ توانید این امکان را فراهم کنید.

امکان دارد تا این امر چندین ثانیه به طول بیانجامد و برای برخی از افراد میزان اندکی ناراحت ‌کننده باشد، اما تصاویری که از طریق ارسال پروب در محل در نظر گرفته شده ارسال می شود، بسیار دقیق و حائز اهمیت می ‌باشد و ممکن است که این احساس را در شما رفع کند.

زمان در نظر گرفته‌ شده برای اکو از طریق مری

اگر بخواهیم تا درباره زمان تعیین‌ شده این اکو بدانیم، ممکن است که حدوداً بین ۱۰ تا ۳۰ دقیقه این اکو به طول بیانجامد.

سپس بعد از این ‌که تمامی تصاویر دریافت شد، پروب مد نظر از مری خارج می ‌شود و پرستاران موظف هستند تا مدت ۳۰ دقیقه بعد از انجام این عمل، شما را تحت نظارت بگیرند و از سلامت شما مطمئن شوند.

نکته حائز اهمیت در ادامه انجام این اکو این است که امکان دارد که بعد از گذشت یک ساعت، اثرات آرام ‌بخش از بین برود و بهتر است که تا حدود یک ساعت هیچ ماده آشامیدنی و خوراکی مصرف نشود.

با توجه به قرص آرام‌ بخشی که استفاده کرده‌اید، ممکن است که احساس خواب‌آلودگی یا گیجی بر روی شما تاثیر گذار باشد. به همین جهت بعد از انجام این اکو می ‌توانید در منزل استراحت کنید.

اکو کاردیوگرام استرس

انجام اکوکاردیوگرام استرس از طریق اکوکاردیوگرافی ترانزیستوری مورد استفاده واقع می‌ شود. اما نکته حائز اهمیت برای انجام این نوع اکو در منزل به گونه‌ای است که هنگامی ‌که ورزش انجام داده‌اید و این عملکرد سبب شده تا ضربان قلب شما بالاتر برود و یا داروهایی استفاده کرده اید که از این طریق باعث بالا رفتن ضربان قلب شما می شود، لازم است که از اکوکاردیوگرام استرس استفاده شود.

در نظر گرفتن این امر و اکو از طریق اکوکاردیوگرافی استرس می ‌تواند باعث شود تا پزشک مد نظر چگونگی عملکرد قلب شما را تحت بررسی و ارزیابی قرار دهد و از لحاظ استرس موارد به ‌وجود آمده آن را بسنجد تا بتواند مشکلات به ‌وجود آمده را تشخیص دهد.

این اکو یکی دیگر از اکوهای قلب در منزل می باشد که می ‌تواند مورد استفاده بسیاری از افراد قرار بگیرد و از این طریق تشخیص دهنده مشکلات به ‌وجود آمده قلب آن‌ ها باشد.

چگونگی انجام اکوکاردیوگرافی استرس

برای این که بتوان از این اکوی قلب در منزل استفاده کرد، لازم است که در زمان ورزش با دوچرخه ثابت یا تردمیل این اکو قلب صورت بگیرد.

به دلیل این ‌که لازم است تا برای انجام این امر، دیواره‌های قلب کارکردی همانند پمپاژ قلب را داشته باشند و در هنگام شرایط سخت کار کردن می تواند عملکرد آن را نشان بدهد.

همین طور در نظر گرفتن این اکوی قلب می ‌تواند در هنگام جریان خون کمک بسیاری در هنگام کاهش جریان خون داشته باشد. به دلیل این ‌که امکان دارد تا این امر در دیگر آزمایشات پنهان باشد و نتوان آن را تشخیص داد.

برای انجام این اکو قلب لازم است که حدود ۴ ساعت قبل هیچ مواد آشامیدنی و غذایی استفاده نشود. همین طور استفاده از انواع آشامیدنی‌ هایی که کافئین بسیاری دارند، همانند شکلات، قهوه، نوشابه، چای، دارو و دیگر موارد تا مدت ۲۴ ساعت قبل از انجام این اکو ممنوع می باشد. بهتر است که در انجام این اکو سیگار نکشیده باشید.

به این دلیل که موادی همانند نیکوتین و کافئین تاثیر مستقیمی بر روی نتیجه این اکو قلب می ‌گذارد. حال اگر از داروی خاصی استفاده می ‌کنید، لازم است که حتماً این امر را با پزشک متخصص خود در میان بگذارید و از او در این رابطه مشورت بگیرید.

داروهای در نظر گرفته‌ شده که ممکن است تداخلاتی در این امر ایجاد کنند، همانند موارد زیر می ‌باشد:

•    بتا بلاکرها مانند آتنولول (تنورمین)، کارودیلول (کورگ)، متوپرولول (لوپرسور، توپرول XL) و پروپرانولول (ایندرال LA، ایندرالXL، اینوپرانXL)
•    ایزوسوربید دی نیترات (Dilatrate SR ،Isordil)
•    ایزوسوربید مونونیترات (مونوکت)
•    نیتروگلیسیرین (پچ مینیتران، نیتروستات، پچ نیترو – دور)

نحوه انجام اکوکاردیوگرافی استرس

حال با توجه به این موارد، اکو قلب از طریق الکترودهایی که به قلب و سینه شما چسبیده می‌ شود، انجام می ‌گیرد. وظیفه این الکترودها این است که فعالیت های قلب را ترسیم کنند و بتوانند میزان فشار خون شما و تعداد نبض شما در ثانیه را داشته باشند.

قبل از انجام این اکو قلب که به ‌عنوان اکو قلب استرس نامیده می شود، لازم است که اکوکاردیوگرافی ترانزیستوری صورت بگیرد. بعد از انجام این عملکرد، فرد بیمار لازم است که بر روی دوچرخه ثابت یا تردمیل برود و فعالیت ورزشی خود را آغاز کند.

در این راستا شدت موجود به واسطه تیم پزشکی افزایش پیدا می ‌کند و این امر می ‌تواند تغییرات درونی بدن و قلب شما را بر روی مانیتور نشان بدهد.

این عملکرد تا هنگامی ادامه دارد که دیگر توانایی ورزش کردن نداشته باشید و در این راستا متخصص سونوگرافی موظف است که عملکرد دیگری را به منظور اکو قلب برای شما در نظر بگیرد.

بعد از این ‌که تست مد نظر به اتمام رسید، باید ورزش خود را به آرامی ادامه دهید تا ضربان قلب شما آرام شود و علائم حیاتی شما به صورت طبیعی برگردد.

در این زمینه، تیم در نظر گرفته شده می توانند عملکرد قلب شما را مدیریت کنند. اگر بخواهیم بیشتر در رابطه با عملکرد این نوع اکو قلب در منزل بگوییم، امکان دارد که این عملکرد یک ساعت به طول بیانجامد، اما تست اصلی در عرض ۱۵ دقیقه انجام می‌ شود.

دوبوتامین استرس اکوکاردیوگرافی

یکی دیگر از انواع اکو قلب در منزل با نام دوبوتامین استرس اکوکاردیوگرافی نامیده می شود. تفاوت عمده‌ای که این اکو قلب با اکو قلب استرس دارد، این است که به جای استفاده از ورزش از دارویی به نام دوبوتامین استفاده می ‌شود و هنگامی‌ که این دارو به بیمار داده می ‌شود، می ‌تواند عملکرد قلب را به سختی انجام دهد.

در نظر گرفتن این تست به ‌عنوان اکوی قلب در منزل در زمانی انجام می ‌شود که تردمیل یا دوچرخه ثابت در منزل شما وجود نداشته باشد و لازم است که حتماً این عملکرد صورت بگیرد و برای قلب و دریچه های قلبی شما اقدامات لازم انجام شود.

در نظر گرفتن این اکو قلب می ‌تواند خطر مبتلا شدن به بیماری عروقی مسدود شده را مورد بررسی قرار دهد و تمامی عملکردهای موفقیت‌آمیز قلب را که می ‌تواند درمان مؤثری برای بیمار باشند، مورد بررسی قرار می دهد.

چگونگی انجام دوبوتامین استرس

تکنیسینی که به منزل شما به منظور اکو قلب مراجعه کرده است، موظف است تا الکترودهای این دستگاه را به سینه شما اتصال بدهد و از طریق رگ وریدی داروی دوبوتامین را برای شما تزریق کند.

برای انجام این امر تیم پزشکی موظف است که اکوکاردیوگرافی را به صورت معمولی انجام دهد. سپس در حالت استراحت، میزان ضربان قلب شما را اندازه‌گیری کند.

بعد از در نظر گرفتن این عملکرد، داروی دوبوتامین تزریق می ‌گردد و هنگامی ‌که این دارو به بدن افراد وارد می شود، می تواند واکنشی در پی داشته باشد.

این واکنش همانند انجام ورزش ‌های سنگین می باشد و سرعت و قدرت طپش قلب بسیار بیشتر می باشد و امکان دارد تا در این پروسه احساس گرما، برافروختگی، سردرد خفیفی نیز مشاهده شود.

با استفاده از این دارو، آزمایشات متعددی از قلب شما صورت گرفته می شود که تمامی تغییرات موجود در مانیتور دیده می شوند. بعد از انجام این عملیات تمامی داروی دوبوتامین از بدن شما خارج می شود.
مدت ‌زمان در نظر گرفته برای انجام این اکو قلب در منزل حدوداً پانزده دقیقه می باشد. اما بهتر است که تا برطرف شدن تمامی علائم موجود صبر کنید.

اکوکاردیوگرافی سه ‌بعدی

یکی دیگر از انواع اکو قلب در منزل با نام اکوکاردیوگرافی سه ‌بعدی شناخته می‌ شود که این دسته از اکو می ‌تواند با دو روش echocardiography transesophageal یا transthoracic اکو سه‌ بعدی را به وجود بیاورد و از دریچه قلب در تصاویر سه ‌بعدی بتوانند بر روی مانیتور ببینند.

تصاویری که از این اکوکاردیوگرافی سه ‌بعدی حاصل می ‌شود، می‌ تواند نشاندهنده عملکرد قلب از زوایای متعددی باشد. به همین دلیل است که این اکوکاردیوگرافی به نام ۳ بعدی نام‌گذاری شده است.

بهترین کاربردی که برای اکوکاردیوگرافی ۳ بعدی در نظر گرفته می شود، قبل از انجام عمل جراحی قلب می باشد و پزشک مد نظر صلاح می‌ داند که قبل از جراحی حتماً این اکوکاردیوگرافی سه ‌بعدی را مورد استفاده قرار دهد.

همین طور برای مشکلات قلبی که در کودکان اتفاق می‌افتد، این دسته از اکو می ‌تواند حائز اهمیت بسیاری باشد و کاربرد بالایی را داشته باشد.

اکوکاردیوگرافی جنینی

در برخی مواقع نیز ممکن است تا نام اکوکاردیوگرافی جنینی به گوش شما رسیده باشد. یکی دیگر از مهم‌ترین انواع اکو قلب در منزل با عنوان اکوکاردیوگرافی جنینی شناخته می ‌شود.

در این نوع اکو، مادر باردار لازم است که در طول دوران بارداری خود مابین هفته ‌های ۱۸ تا ۲۲ از این اکوکاردیوگرافی جنینی استفاده کند تا بتواند سلامت جنین خود را تضمین کند.

از این طریق، بانوی باردار سلامت جنین خود را مطمئن می شود. برای این امر لازم است که مبدل در نظر گرفته شده در این دستگاه بر روی شکم بانوی باردار قرار بگیرد تا مشکلات مورد نظر جنین و مشکلات قلبی او مورد بررسی و بازیابی قرار بگیرد.

اکو قلب در منزل چگونه می باشد؟

مهم‌ترین مبحثی که در این مقاله در تلاشیم تا در رابطه با آن برای شما اطلاعاتی داشته باشیم، اکوی قلب در منزل می باشد.

در گذشته شرایط برای انجام اکوی قلب در منزل مهیا نبود و ممکن بود با در نظر گرفتن این امر بسیار دور از ذهن افراد باشد.

همه اشخاص بر این باورند که هنگامی که دچار مشکلاتی می‌ شوند و نیاز است که از خدمات پزشکی استفاده کنند، بهتر است که حتماً آن‌ ها به نزد پزشک بروند و شرایطی برای انجام خدمات پزشکی اعم از اکو قلب در منزل وجود ندارد.

اما امروزه به دلایل متعددی شاهد این امر هستیم که بسیاری از مراکز پزشکی با توجه به تکنولوژی‌ های متعدد و ماشینی شدن علم روز توانسته‌اند تا این نکته ی مثبت را برای بیماران به همراه داشته باشند و از خدماتی همانند انجام اکو قلب در منزل می ‌توان استفاده کرد.

به‌ عنوان نمونه، تصور کنید که در گذشته افراد برای این ‌که بتوانند قبض های خدماتی تلفن، قبض برق، گاز و دیگر موارد را پرداخت کنند، نیاز بود تا در صف ‌های طولانی مدتِ بانک بایستند.

اما امروزه به ‌جهت پیشرفت تکنولوژی و نرم‌افزارهای متفاوت اینترنتی و عابر بانک ‌ها می ‌توان به سادگی پرداخت قبوض را انجام داد.

در نظر گرفتن این امر می ‌تواند مزایا و فواید بسیاری را داشته باشد و در وقت افراد صرفه‌جویی کند. همین طور با توجه به دلایل متعددی کاربرد بسیار زیادی برای افراد به دنبال داشته باشد. حال ممکن است، تصور کنید که پرداخت قبوض و مراجعه به بانک، ارتباط مستقیم با اکوی قلب در منزل دارد؟

رفاه حال بیماران از طریق اکو قلب در منزل

برای این‌ که بتوانیم درک بهتری از این موضوع برای شما داشته باشیم، قصد داشتیم تا از پیشرفت علم برای شما بگوییم. به جهت این‌ که اغلب مراکز درمانی و پرستاران امروز برای فراهم کردن رفاه حال بیماران خود راهکارهای متعددی اعم از استفاده اکو در منزل را به همراه دارند. درمان در منزل و مراجعه پزشک به منزل می ‌تواند بسیار مفید واقع شود و امروزه  به‌ عنوان یک امر مهم به آن توجه بسیاری می‌ شود.

به دلیل این ‌که می تواند در راستای رفاه حال بیماران بسیار مؤثر و مفید باشد. حال به دلیل این‌ که اهمیت بسیاری دارد، اغلب افراد از اکوی قلب در منزل استفاده می‌ کنند و استقبال بسیار افراد باعث شده که این عملکرد روز به ‌روز در حال پیشرفته ‌تر باشد

و به این دلیل ‌که اغلب بیماران توانستند تا ارتباط خوبی با این خدمات برقرار کنند، نتیجه اثربخشی از آن نیز در نظر گرفته شده است.

اهمیت اکو قلب در منزل از طریق پزشک مجرب به چه صورت انجام می‌ گیرد؟

تمامی ما بر این باوریم که علوم پزشکی نیاز به تخصص و مهارت کافی دارد و به جهت این ‌که این راهکار برای سلامتی افراد در نظر گرفته می ‌شود و با آن ارتباط بسیار مستقیمی دارد، لازم است که حتماً از اشخاصی که در این زمینه مهارت کافی دارند، استفاده کنیم.

هدف اصلی که در علم پزشکی به‌ منظور اکو قلب در منزل انجام می ‌گیرد، این است که بتوان از این طریق به افراد آسیب‌ دیده کمک کرد و درمان بیماری‌ های متعدد را برعهده داشت.

همین طور می ‌توان از سلامت قلب آگاه شد و این امر می ‌تواند یک نکته حائز اهمیت بر روی سلامتی افراد در نظر گرفته شود.

حال بهتر است که از مزایای اکو قلب در منزل بیشتر بدانید و متوجه شوید که خدماتی که در منزل شما به ‌جهت اکوی قلب ارائه می‌ شود، هیچ تفاوتی با خدماتی که در بیمارستان و مراکز درمانی برای شما در نظر گرفته می شود، ندارد.

پزشکی که به منزل شما اعزام می‌ شود تا اکوی قلب را برای شما انجام بدهد، در این امر مهارت و تخصص کافی دارد و با توجه به تجارب بسیاری که دارد، می ‌تواند عملکرد قلب را از طریق اکو قلب در منزل بسنجد و در بازگرداندن سلامتی نقش بسیار مهمی ایفا کند.

سرعت عمل انجام اکو قلب در منزل

سرعت عملی که به جهت انجام اکو قلب در منزل از طریق یک پزشک حاذق انجام می‌ گیرد، توانسته اهمیت این موضوع را بالاتر ببرد.

همین‌ طور به جهت این‌ که امروزه بیماری ‌های متعددی همانند بیماری کرونا وجود دارد و اغلب جهان امروزه با آن دست ‌و پنجه نرم می‌ کنند، مراجعه کردن افراد به بیمارستان ‌ها و مراکز درمانی ممکن است امری خطرناک در نظر گرفته شود.

حال اگر اکو قلب در منزل صورت بگیرد، می تواند رفاه حال و راحتی را برای بیماران به همراه داشته باشد و اگر اشخاصی توانایی ‌های لازم را به جهت خارج شدن از منزل ندارند و با مشکلات قلبی دست ‌و پنجه نرم می ‌کنند، می ‌تواند بهترین خدمات را دریافت کند.

با توجه به این ‌که بیماری قلبی اغلب برای افرادی اتفاق می افتد که دچار کهولت سن هستند و احتمال دارد که در بستر باشند و از مشکلاتی همانند زخم بستر، بیماری ‌های مزمن، شیمی‌ درمانی و دیگر موارد رنج ببرند، استفاده از اکوی قلب در منزل می ‌تواند یک راهکار بسیار مفید برای این دسته از عزیزان باشد و به بهترین نحو ممکن می ‌تواند سلامت قلب آن ‌ها را به همراه داشته باشد.

حال یکی از مهم‌ترین کاربردها و ویژگی هایی که اهمیت اکو قلب در منزل را بالاتر می ‌برد، این است که بستری شدن ‌های طولانی مدت در بیمارستان برای این دسته از افراد شکل نمی‌ گیرد و افراد در منزل خود می ‌توانند این تست را به راحتی انجام دهند.

همین طور پزشک مربوطه با تخصص‌ های خود می ‌تواند در رفع کردن عواملی که سبب ناراحتی بیمار می ‌گردد، مؤثر واقع شود.

خدمات ارائه‌ شده برای اکو قلب در منزل

در رابطه با مهم‌ترین خدماتی که از طریق اکوی قلب در منزل برای بیمار شامل می شود، لازم است تا عنوان کنیم که پزشک مد نظر که به محل سکونت بیمار اعزام می ‌گردد، هماهنگی‌ های لازم را با بیمارستان دارد و می‌ تواند با مشورت گرفتن پزشکان متعدد دیگر در راستای انجام اکوی قلب در منزل با خیالی آسوده این عمل را برای شما در نظر بگیرد.

همین طور امکان دارد که در برخی مواقع ضربان قلب افراد به صورت تخصصی مورد بررسی و ارزیابی قرار بگیرد.

در نظر داشته باشید که اکوی قلب در منزل می ‌تواند خدمات متفاوتی را در محل سکونت بیمار به دنبال داشته باشد و اگر اشخاصی دچار مشکل ‌های زمینه‌ای دیگری به‌ غیر از مشکل قلبی و اکوی قلب در منزل باشند، آن ‌ها می‌ توانند عملکرد لازم را در هنگام این موارد صورت بدهند.

همین طور به جهت مراجعه به بیمارستان برای اکو قلب ممکن است تا افرادی که سیستم بدنی ایمنی بدن آن ‌ها پائین می باشد، با مشکلاتی مواجه شوند و عفونت های متعددی برای آن‌ ها رخ دهد.

علاوه بر در نظر گرفتن این موارد، هزینه ‌های متعددی که در راستای مراجعه به بیمارستان برای اکوی قلب وارد می گردد، می تواند یک نکته حائز اهمیت برای استفاده از خدمات اکو قلب در منزل باشد.
مراکز متعددی که می توانند اکو قلب در منزل را به همراه داشته باشند، از پزشکان آموزش‌ دیده و مجرب استفاده می‌ کنند و دارای تیم پزشکی مخصوص پرستاران خاصی هستند که می ‌توانند فوراً به محل سکونت بیمار اعزام شوند و در راستای برطرف نمودن مشکلات، توانایی ‌های خود را اعمال کند و سبب رفاه حال بیماران و اطرافیان آن‌ ها نیز می‌ شوند.

علت استفاده از اکوی قلب در منزل چیست؟

با در نظر گرفتن این مطالب، دریافتید که اکوی قلب در منزل می ‌تواند مزایا و ویژگی ‌های بسیاری به همراه داشته باشد. عنوان کردن این مطلب در رابطه با انجام اکو قلب در منزل بسیار مهم می ‌باشد.

به دلیل این‌ که اغلب افراد نمی ‌توانند از منزل خارج شوند و یا این ‌که با توجه به آلودگی هوا و ترافیک بسیاری که در سطح کلانشهرها دیده می شود، به خصوص در شهر تهران بیشتر می باشد و امکان دارد که با توجه به ترافیک، به موقع به بیمارستان مد نظر نرسند و یا آلودگی هوا سبب به وجود آمدن مشکلاتی برای این دسته از افراد که دچار بیماری‌ های قلبی هستند، شود.

حال نکته حائز اهمیت در راستای اعزام پزشک برای انجام اکوی قلب در منزل به صورتی است که بیمار نیاز به جا به جایی ندارد و می تواند بدون این‌ که از منزل خود خارج شود، بهترین شرایط درمانی از اکوی قلب در منزل را سپری کند.

همین طور برخی دیگر از افرادی که کهولت سن دارند و در بستر بیماری هستند، ممکن است تا از مشکل زخم بستر نیز رنج ببرند.

این دسته از افراد قابلیت مراجعه به بیمارستان یا کلینیک های پزشکی به جهت اکوی قلب را ندارند و ترجیح می‌ دهند که در محل سکونت خود که آرامش بیشتری برای آن ‌ها دارد، از این خدمات استفاده کنند.

حال ممکن است که دلایل بسیاری سبب شود تا اغلب افراد ترجیح دهند که از اکوی قلب در منزل استفاده کنند. این دلایل عبارتند از:

اگر شخصی دچار بیماری حاد و خطرناک باشد و توانایی راه رفتن نداشته باشد و اگر از منزل خود خارج شود، ممکن است تا سبب به وجود آمدن مشکلاتی برای او گردد، در این راستا سلامتی او به خطر می افتد.

به جهت این ‌که بیماران قلبی با توجه به آلودگی‌ های کلانشهری همانند تهران، اگر از منزل خارج شوند، ممکن است که مشکلات متعددی برای آن‌ها رخ دهد و هوای آلوده برای آن ‌ها مناسب نیست. این دسته از افراد، لازم است که حتماً از خدمات اکو قلب در منزل استفاده کنند.

در برخی موارد دیگر اگر شخصی عملکردهای حرکتی ندارد، نمی‌ تواند راه برود و به طور کلی ناتوان جسمی می باشد، لازم است که حتماً از خدمات اکو در منزل استفاده کند.

در برخی موارد ممکن است که افراد دسترسی لازم به پزشک به جهت اکوی قلب نداشته باشند و ترجیح داده اند تا از این خدمات در منزل استفاده کنند.
برخی از افراد از تخصص‌ ها و تجربه پزشکان اطلاعات کافی ندارند و در این زمینه بهتر است که از اکو قلب در منزل استفاده کنند.

در برخی موارد محل زندگی افراد دورتر از بیمارستان، کلینیک، مطب و دیگر موارد و مراکز درمانی می باشد که این امر سبب می‌ شود تا از خدمات اکو قلب در منزل استفاده کنند.

برخی دیگر از افراد در محل سکونت خود احساس راحتی بیشتری دارند و تمایل دارند تا این خدمات را در منزل خود استفاده کنند.

شخصی که محدودیت زمان دارد و زمان کافی برای مراجعه به بیمارستان را ندارد، استفاده از خدمات اکو قلب در منزل برای او بسیار مفید می باشد.

آلودگی هوا یک معضل بسیار مهم برای استفاده از خدمات اکو قلب در منزل می باشد.

مشکلات ترافیک و ازدحام، ممکن است که برخی از افراد را کلافه کند و ترجیح دهند که از خدمات در منزل استفاده کنند.

در کنار محیط خانواده، یک محیط بدون استرس وجود دارد که می‌ تواند خدمات اکو قلب در این موارد صورت بگیرد.

در برخی موارد، شخص با توجه به کهولت سنی که دارد، هیچ همراه مناسبی برای مراجعه به بیمارستان ‌ها و مراکز درمانی ندارد. به همین جهت استفاده از خدمات اکو قلب در منزل برای این دسته از افراد مناسب می باشد.

مزایا و ویژگی‌های استفاده از اکو قلب در منزل چیست؟

ممکن است تا برخی از افراد از مزایا و ویژگی ‌های منحصر به ‌فرد اکو قلب در منزل اطلاعاتی نداشته باشند. برای این دسته از افراد، لازم است بگوییم که ویژگی‌ های منحصر به‌ فردی باعث می ‌شود تا شما از این عملکرد، استفاده بهینه‌ای داشته باشید.

با استفاده از خدمات اکو قلب در منزل، پزشکی که در این امر تجربه بسیاری دارد و با مهارت می باشد، برای معاینه مشاوره دادن و انجام اکوی قلب محل سکونت بیمار مراجعه می کند.

حال در شرایطی امکان دارد که بیمار نیاز به موارد دیگری همانند نمونه‌گیری، رگ گیری، اندازه‌گیری فشار خون، ضربان قلب داشته باشد که پزشک با توجه به تخصص ‌های مورد نیاز خود می ‌تواند اقدامات لازم را در این جهت برای بیمار انجام دهد.

در نظر گرفتن تمامی این خدمات با قیمت مناسب در محیط خانواده و آرامش آن سبب شده که یک ویژگی و مزایای مهم برای اکوی قلب در منزل در نظر گرفته شود.

دریافت عفونت

نکته حائز اهمیتی که می ‌توان آن را به ‌عنوان یک مزایا برای انجام اکوی قلب در منزل نام ‌برد، این است که در بیمارستان‌ ها عفونت‌ های بسیاری وجود دارد و با توجه به شایع شدن بیماری کرونا، امکان مبتلا شدن بسیار زیاد می باشد.

اما اگر اکوی قلب در منزل انجام بگیرند، عفونت ‌ها و بیماری ‌هایی از این دست نمی ‌توانند مشکلاتی برای بیمار به وجود بیاورند.

با توجه به این‌ که افرادی که نیاز است تا از اکو قلب استفاده کنند، دارای سیستم ایمنی بدنی پایین هستند، می توانند فوراً دریافت‌ کننده بیماری ‌های دیگر اعم از عفونت ‌ها و بیماری‌ های مختلف باشد. همین طور همراهان آن‌ ها نیز ممکن است که به این آلودگی ‌ها دچار شوند و سلامت آن ‌ها به خطر بیفتد.

در نظر گرفتن این امر نیز به‌ عنوان یکی از ویژگی‌ های منحصر به ‌فرد استفاده از اکو قلب در منزل شناخته می شود که دیگر نیاز به بستری شدن در بیمارستان، ترخیص کردن، گذراندن دوره نقاهت و دیگر موارد نمی‌ باشد

و این دسته از مواردی است که شامل هزینه‌های متعددی می ‌شوند که اگر شخص از اکوی قلب در منزل استفاده کند، تمامی این هزینه ‌ها برای او حذف می‌ گردد.

کاهش هزینه ها

یکی دیگر از ویژگی ‌هایی که برای ویزیت برای اکو قلب در منزل در نظر گرفته می شود، هزینه ‌های کاهش یافته آن در مقایسه با بیمارستان، مطب و کلینیک ها می باشد.

به این دلیل که به هنگام مراجعه پزشک به منزل برای انجام اکو قلب، دیگر نیاز به پرداخت هزینه ‌های اضافی وجود ندارد و با بهترین خدمات می ‌توان از اکو قلب در منزل استفاده کرد.

یکی دیگر از مواردی که می ‌تواند موجب شود تا افراد بیشتر به سمت اکو قلب در منزل گرایش داشته باشند، مصرف سوخت بنزین و آلودگی است.

کیفیت بیشتر

یکی از بارزترین مزایایی که اکوی قلب در منزل می ‌تواند برای بیمار به همراه داشته باشد، بیشتر شدن کیفیت مراقبت از بیمار می باشد.

به جهت این‌ که تمرکز پزشک مد نظر فقط بر روی یک شخص است و تمامی خدمات ارائه شده فقط برای یک بیمار صورت گرفته می شود

این امر می‌ تواند مدت زمان بستری های طولانی مدت افراد را بسیار کمتر کند و همین امر خطر ابتلا به عفونت ‌های بیمارستانی را نیز بسیار کمتر می کند.

در نظر گرفتن اکو قلب در خانه می ‌تواند در راستای ایمنی و سلامت بیمار و خانواده او تأثیر بسیاری بگذارد و در راستای هزینه‌ های موجود، مدیریت بسیاری خواهد کرد.

آموزش خانواده بیمار

در برخی مواقع امکان دارد که از خانواده بیمار کمک گرفته شود تا اکو قلب در منزل انجام بگیرد و لازم است که آموزش‌ های مربوطه برای مقابله با بیماری ‌هایی که دچار بیماری قلبی هستند، به آن‌ ها داده شود.

این امر می ‌تواند تا یک نقش بسیار پر رنگ بر روی اکوی قلب در منزل بگذارد و آن را به ‌عنوان یک مزیت بزرگ عنوان کند.

اگر شخصی در منزل خود اکو شود، با توجه به شرایط منزل خود تغذیه و دیگر موارد، می تواند که کیفیت بهتری از عملکرد اکو را تجربه کند و نتیجه انجام ‌شده آزمایش اکو برای او دقیق ‌تر صورت گرفته می شود.

به دلیل این‌ که محیط بیمارستان دارای هرج ‌و مرج بسیاری می باشد و آرامش بیمار به خاطر انجام اکوی قلب با مشکلاتی مواجه می شود.

حال اگر اکو قلب در منزل صورت بگیرد، بیمار می ‌تواند استراحت کافی داشته باشد و در یک محیط آرام و بدون شلوغی از این خدمات استفاده کند. در نتیجه هنگامی ‌که هرج و مرج وجود نداشته باشد، نتیجه مطلوب ‌تری از آزمایش اکو قلب در منزل دیده می شود.

پیشگیری از حوادث غیر قابل پیش بینی

در برخی مواقع امکان دارد، اشخاصی که به‌ جهت اکو قلب به مراکز درمانی بیرون و بیمارستان‌ ها مراجعه می ‌کنند، در آستانه وقوع سکته قلبی باشند. حال اگر این دسته از افراد فعالیت‌ های بدنی داشته باشند، ممکن است که سبب اتفاقات غیر قابل کنترلی برای قلب آن ها باشد و یک حادثه خطرناک جلوه داده می شود.

به همین جهت از این طریق اکو قلب در منزل می ‌تواند کمک بسیاری برای این دسته از افراد باشد و شخص بدون این ‌که جا به جا شود، می تواند از شرایط موجود قلب خود توسط اکو قلب در منزل آگاهی کامل داشته باشد و بدون هیچ‌ گونه تحرکی امکاناتی از این قبیل برای او انجام می ‌گیرد.

با توجه به تمامی مطالبی که ذکر کردیم، بهتر است تا عنوان کنیم که مزایا و ویژگی‌ هایی که برای خدمات اکوی قلب در منزل صورت گرفته می شود، شامل موارد زیر است:
•    انجام اکو قلب در منزل می ‌تواند کاهش ‌دهنده هزینه ‌های بیمارستان، مطب، کلینیک به جهت درمان انجام اکو باشد.
•    انجام اکوی قلب در منزل، حذف همراه را به دنبال دارد و بیمار از مکانی به مکان دیگر جا به ‌جا نمی‌ شود.
•    هوای پاکیزه‌ای که در منزل شخص وجود دارد، می تواند یک مزایای مهم برای انجام اکو قلب در منزل باشد.
•    مصرف سوخت کمتری برای رفت ‌و آمد به بیمارستان از طریق انجام اکوی قلب در منزل صورت می گیرد.
•    میزان عفونت ‌های انتقال ‌دهنده در منزل برای انجام اکو بسیار کمتر می باشد و این امر را راحت‌ تر می‌ کند.
•    خدمات ‌رسانی برای بیمار به جهت انجام اکوی قلب در منزل بسیار راحت‌ تر می باشد و بیمار آرامش بیشتری دارد.
•    به‌ دلیل این‌ که بیمار در منزل مسکونی خود است، احساس امنیت و رضایتمندی بیشتری در هنگام انجام اکو قلب در منزل دارد.
•    تغذیه در نظر گرفته شده بیمار می ‌تواند با توجه به کیفیت تغذیه تمامی خانواده در نظر گرفته شود.
•    اکوی قلب در منزل با رسیدگی بالا و با کیفیت و دقیق انجام می گیرد.
•    پیگیری ‌های بهتری از بهبود شخص به منظور انجام اکوی قلب در منزل انجام می شود.

نتیجه اکوی قلب در منزل می تواند چه چیز را نشان بدهد؟

هنگامی که اکوی قلب در منزل انجام می ‌گیرد، ممکن است که نتیجه‌ های در نظر گرفته ‌شده برای آن به صورتی باشد که تشخیص انواع متفاوتی از مشکلات قلبی را به همراه داشته باشد. این موارد عبارتند از:
•    ضعف عضلات قلبی
•    مشکلات مربوط به دریچه قلبی
•    نقایص قلبی مادرزادی
•    لخته خون یا تومور
•    بزرگ شدن قلب یا ضخیم شدن دیواره‌های بطن یا همان محفظه ‌های پایینی

برای تشخیص چه بیماری ‌هایی از اکو قلب در منزل استفاده می شود؟

با در نظر گرفتن تمامی مطالب بالا، فهمیدیم که اکوی قلب یک روش بدون درد غیر تهاجمی می باشد و از این طریق می توان تشخیص انواع بیماری‌ های متفاوت در رابطه با قلب و عروق را برعهده داشته باشد.

پزشکان استفاده از اکوی قلب در منزل را برای این ‌که بتوان آگاهی لازم را در رابطه با بیماری‌ های  که در ادامه برای شما عنوان می ‌کنیم، پیشنهاد می دهند.
•    تشخیص مشکلاتی که در رابطه با دریچه های قلب می باشد.
•    تشخیص دادن آیتمی و بی ‌نظمی ‌هایی در ضربان قلب
•    مشخص شدن سکته قلبی و دیگر موارد اورژانسی از این طریق صورت می گیرد.
•    نواقص و عیوب قلب از طریق اکوی قلب تشخیص داده می شود.
•    اطلاع از سابقه سکته قلبی از این طریق انجام می ‌گیرد.
•    تشخیص دادن بیماری‌ هایی که در رابطه با عروق می باشد.
•    تشخیص رگ ‌های تنگ شده نیز از این طریق انجام می ‌شود.

گرفتن اکو قلب در منزل در چه اوقاتی توصیه می‌ گردد؟

با در نظر گرفتن این مطالب، عنوان شد که یک راهکار مؤثر و کم ‌هزینه که بدون کوچک‌ ترین دردی برای بیمار صورت گرفته می شود، انجام آزمایش اکو قلب در منزل می باشد.

البته در نظر داشته باشید که یک بیمار به صورت خودسرانه نمی‌ تواند از این خدمات استفاده داشته باشد. اگر هیچ گونه دردی در نواحی قلب خود احساس نمی ‌کند، استفاده از اکو قلب برای او در نظر گرفته نمی ‌شود.

اغلب پزشکان در مواقعی پیشنهاد استفاده از اکو قلب در منزل را می دهند که یکی از علامت های زیر برای بیمار صورت گرفته باشد:

•    اگر شخص مورد نظر در نواحی قفسه سینه دچار درد شدید باشد، استفاده از اکو قلب در منزل انجام می شود.
•    اگر بیمار دچار تپش قلب شدید شده باشد، استفاده از اکو در منزل انجام می شود.
•    اگر بیمار سابقه قلب درد داشته باشد، انجام اکو قلب در منزل صورت گرفته می شود.
•    اگر بیمار در هنگام نفس کشیدن، دچار مشکلاتی باشد و درد را در هنگام تنفس احساس کند، این امر عامل مؤثری برای انجام اکو قلب در منزل است.

چه نکاتی برای گرفتن اکو قلب در منزل لازم است تا رعایت شود؟

برای این ‌که بتوان نتیجه درستی از انجام اکو قلب در منزل حاصل شود، لازم است تا یک سری نکات رعایت شود.

توجه به این دسته از نکات می ‌تواند در نتیجه انجام این آزمایش و تست بسیار مؤثر واقع شود. حال در ادامه، نکات حائز اهمیتی که در این موضوع لازم است که رعایت گردد را برای شما عنوان خواهیم کرد.

•    بهتر است، بیمار بداند تا قبل از این‌ که از اکو قلب در منزل استفاده کند، تحرک شدید و فعالیت‌ های بدنی که سبب افزایش ضربان قلب می گردند، برای این تست مفید نمی ‌باشد.

در نظر گرفتن این نکته مهم است که بعد از انجام اکوی قلب در منزل و نتیجه برآورد شده آن توسط پزشک متخصص و اطمینان از سالم بودن قلب، با توجه به توصیه پزشک، شخص مورد نظر می ‌تواند فعالیت ‌های خود را آغاز کند و هیچ‌ گونه منعی برای او وجود نخواهد داشت.

•    به دلیل این‌ که استفاده از اکوی قلب در ناحیه سینه انجام می گیرد، بهتر است که موهای زائدی که در این نواحی رشد کرده اند، تمیز شوند تا الکترودها بتوانند به راحتی بر روی سطح پوست چسبانده شوند.

•    استفاده از غذاهایی که دارای چربی بسیاری هستند و سنگین هستند، قبل از انجام اکو قلب در منزل توصیه نمی‌ شود. همین طور استفاده از غذاهای سالم قبل از انجام این اکو بسیار نکته حائز اهمیتی می ‌باشد.

•    افرادی که از بیماری های زمینه ای رنج می ‌برند و داروهایی استفاده می ‌کنند، لازم است تا قبل از این ‌که از اکو قلب استفاده کنند، در رابطه با داروهایی که استفاده کرده‌اند، به پزشک اطلاعاتی بدهند. به ‌ این‌ دلیل که ممکن است، استفاده از این داروها دچار اختلالاتی بر روی نتیجه اکوی قلب باشد.

نتیجه‌گیری و جمع‌ بندی

با توجه به این ‌که سلامت قلب امروزه از موارد بسیاری است که لازم است تا رعایت گردد، استفاده از اکوی قلب نیز یک راهکار مؤثر برای آگاهی در رابطه با بیماری ‌های موجود قلبی می باشد.

حال اگر افراد بتوانند خدمات ارائه‌ شده اکوی قلب در منزل را دریافت کنند، این عملکرد می ‌تواند مزایا و ویژگی ‌های منحصر به ‌فردی را برای این دسته از افراد به دنبال داشته باشد. در این مطالب، تمامی تلاش بر این بود تا بتوانیم از مهم‌ترین مزایا و ویژگی‌ هایی که اکوی قلب در منزل برای افراد به دنبال خواهد داشت را عنوان کنیم.

در نظر گرفتن این امر، می ‌تواند یک نکته مثبت برای اغلب افرادی که از مشکلات قلبی رنج می ‌برند، باشد. برای این‌ که هزینه ‌های موجود در این زمینه بسیار کاهش می ‌یابد و نیاز به رفت ‌و آمدهای طولانی مدت و تعداد دفعات بالا به منظور انجام اکو قلب وجود ندارد و بیمار با بهترین امکانات موجود می ‌تواند در منزل خود اکو قلب را انجام بدهد.

امیدواریم که استفاده از مطالب بالا اطلاعات مفیدی را برای شما به دنبال داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×