آلفا طب

سرم تراپی در منزل

سرم تراپی چیست؟ هزینه سرم تراپی در منزل

بیش از نیمی از بدن انسان ها را آب تشکیل داده است. این آب وظایف مهمی را در بدن ایفا می کند و اگر به هر دلیلی میزان آب موجود در بدن کاهش پیدا کند، احتمالا دچار مشکلات مختلفی از جمله دهیدراته شدن پوست، مشکلات هوشیاری، ضعف جسمی و … مواجه خواهیم شد. بهترین روش برای تامین آب مورد نیاز بدن که در اثر اسهال، استفراغ و یا خونریزی اتفاق می افتد، سرم تراپی است.

سرم تراپی با تامین آب مورد نیاز بدن می تواند تاثیر زیادی روی رفع مشکلات ناشی از کم آبی داشته باشد و از همه مهم تر به تعادل الکترولیت ها بسیار کمک خواهد کرد. با این حال گاهی اوقات وضعیت بیمار آنقدر سخت است که حتی قادر به مراجعه به کلینیک ها و مراکز درمانی نیست. در چنین شرایطی بهترین راه استفاده از خدمات سرم تراپی در منزل است.

سرم تراپی در منزل از جمله خدماتی است که از سوی مرکز پزشکی آلفاطب به شما عزیزان ارائه می شود. می توانید برای دریافت خدمات سرم تراپی در خانه، با کارشناسان این مجموعه در ارتباط باشید و در هر ساعت از شبانه روز از خدمات سرم تراپی استفاده کنید. تیم متخصص با بروزترین تجهیزات به محل اعزام می شوند. همچنین این مجموعه امکان تماس و مشاوره رایگان را نیز برای شما فراهم کرده است.

سرم تراپی در منزل چیست؟ و نکات مهم آن

سرم تراپی چیست؟ یکی از سوالاتی که از سوی افراد پیش می آید این است که درمان با سرم چگونه است و چرا پزشکان توصیه می کنند که حتما تزریق سرم را در شرایط خاص انجام دهید. سرم تراپی شامل تزریق مایعاتی است که از طریق لوله ای به نام IV یا همان لوله داخل وریدی به داخل وریدهای فرد تزریق می شوند. این مایع می تواند بسته به نیاز هر فرد دارای ترکیبات مختلفی نیز باشد؛ اما در نهایت باعث تنظیم تعادل الکترولیت ها شده و می تواند کم آبی بدن را تا حد زیادی برطرف کند.

بنابراین، سرم تراپی در منزل به مجموعه اقداماتی گفته می شود که مایعات مورد نیاز و دارو از طریق ورید یا زیرجلدی به بدن فرد تزریق می شوند. انواع سرم تراپی را می توان بسته به نحوه تزریق یا علت به دسته بندی های مختلفی تقسیم بندی کرد. اما با توجه به اینکه همگی نوعی تزریق داخل وریدی هستند، باید بسیار آهسته انجام شوند تا شاهد تغییرات ناگهانی فشار داخل رگ های خونی نباشیم.

از جمله انواع مایعاتی که می توانند برای سرم تراپی در منزل استفاده شوند، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • سرم تراپی کریستالوئید

رایج ترین نوع مایعی که برای سرم تراپی در منزل مورد استفاده قرار می گیرد، کریستالوئیدها هستند. این سرم ها حاوی مولکول های حل شده بسیار کوچکی اند که می توانند از جریان خون به بافت ها و سلول ها عبور کنند. این نوع سرم از نمک و قندها در آب تشکیل می شود و می تواند حاوی پروتئین و املاح مختلف دیگر نیز باشد. معمولا به ازای هر 1 لیتر از دست دادن خون، 3 لیتر از این سرم برای تزریق در داخل ورید تجویز می شود.

  • سرم های کلوئیدها

دسته دیگری از انواع سرم تراپی در منزل، سرم های حاوی کلوئیدها هستند. این سرم ها حاوی مولکول های بزرگی مانند پروتئین اند که قادر به عبور از غشاهای مویرگی نیستند. بنابراین، می توان آن ها را برای مدت طولانی در فضای داخل عروقی قرار داد. این مولکول های بزرگ فشار اسمزی را در داخل عروق افزایش می دهند و باعث افزایش مایعات در داخل فضای بین بافتی و داخل سلولی خواهند شد.

  • سرم آهن

برای درمان کمبود آهن فوری، می توان به غیر از مصرف خوراکی آهن از سرم آهن نیز استفاده کرد. در صورتی که فرد نیاز به مصرف آهن به صورت روزانه باشد، نیازی به سرم تراپی با سرم آهن نیست؛ اما اگر نیاز فوری به آهن وجود داشته باشد، لازم است که آهن در داخل رگ تزریق گردد.

سرم تراپی در منزل برای چه کسانی و چه زمانی کاربرد دارد؟

سرم تراپی چیست؟ کاربرد و نحوه انجام آن

وضعیت های پزشکی مختلف می توانند خطرات زیادی را برای افراد به همراه داشته باشند. یکی از این وضعیت های نگران کننده، از دست دادن مقدار زیادی از آب بدن است که معمولا مشکلات بسیار زیادی را به همراه خواهد داشت. در شرایطی که فرد به دلیل خونریزی، ابتلا به بیماری هایی با علائم اسهال و استفراغ و سوختگی بخش زیادی از آب بدن خود را از دست داده باشد، با مشکل کمبود آب مواجه می شود. در چنین شرایطی می توان برای رفع نیاز بیمار به آب، از سرم تراپی کمک گرفت. سرم تراپی به تزریق سرم به داخل ورید بیمار گفته می شود که می تواند بسته به نیاز بیمار به همراه دارو نیز باشد.

سرم درمانی در بسیاری از کلینیک ها، مراکز درمانی، بیمارستان ها و … انجام می شود. اما ممکن است برخی از افراد به دلیل شرایط جسمی خاص خودشان، قادر به خروج از منزل نباشند. در چنین وضعیتی بهترین راهکار استفاده از خدمات سرم تراپی در منزل است. این موضوع به ویژه برای کودکانی که ترس بسیار زیادی از حضور در بیمارستان ها و مراکز درمانی دارند، توصیه می شود. چون اگر سرم درمانی در منزل انجام شود، ترس و نگرانی کودکان نیز کاهش پیدا خواهد کرد.

سرم تراپی در منزل از جمله خدماتی است که از سوی مرکز خدمات پزشکی آلفاطب به بیماران عزیز و همراهان آن ها در تهران ارائه می شود. افرادی که به دلیل شرایط خاص جسمی، وضعیت حاد و یا نگرانی و ترس از حضور در مراکز درمانی، ترجیح می دهند که کار سرم درمانی را در منزل انجام دهند؛ می توانند از خدمات پزشکی مرکز آلفاطب به عنوان یکی از مجموعه های تخصصی استفاده کنند.

 

نحوه سرم تراپی در منزل

در صورتی که با مشورت با پزشک متخصص، نیاز به سرم درمانی برای شما قطعی است؛ توصیه می کنیم که حتما برای کاهش عوارض بیماری و مشکل خودتان تزریق سرم را در کوتاه ترین زمان ممکن انجام دهید. بخش زیادی از بدن شما را آب تشکیل داده است و اگر به دلیل بیماری و خونریزی، با کاهش آب داخل بدن مواجه شده اید، حتما میزان آب بدن خودتان را با تزریق سرم تنظیم کنید. تزریق سرم می تواند به رفع سریع علائم بیماری ها و مشکلات مختلف شما کمک بسیار زیادی کند.

پس از مشورت با پزشک برای سرم تراپی در منزل، تیم متخصص برای تزریق سرم در ورید به محل اعزام می شوند. معمولا کم آبی بدن باعث می شود تا رگ گیری کمی برای پرستاران سخت باشد. اما تیم متخصص آلفاطب به دلیل تجربه و تخصص چندین ساله خود هیچ محدودیتی را برای رگ گیری ندارند. حتی اگر نیاز باشد چندین دقیقه روی رگ گیری تمرکز می کنند تا مراحل رگ گیری بدون ناراحتی بیمار انجام شود.

در نهایت نظارت بر بیمار نیز از جمله وظایف تیم متخصص سرم تراپی در خانه است. بعضی از سرم ها نیاز به نظارت دارند تا اگر نیاز به کاهش سرعت ارسال مایعات است، این کار توسط پرستار انجام شود. این موضوع با کمک پرسنل آلفاطب به راحتی قابل انجام می باشد.

مزایا و معایب سرم تراپی در منزل

سرم تراپی در منزل می تواند نیاز شما را به مراجعه حضوری به کلینیک ها و مراکز درمانی برطرف کند. بسیار دیده شده است که افراد با شرایط سخت جسمی به مراکز درمانی برای تزریق سرم مراجعه می کنند. چه بسا که مراکز درمانی شلوغ باشند و حتی افراد نیاز به منتظر ماندن برای خالی شدن تخت ها جهت تزریق سرم بمانند. بنابراین، دریافت خدمات سرم تراپی در منزل می تواند شما را از دغدغه حضور در مراکز درمانی دور کند. در ادامه مزایا و معایب سرم تراپی در خانه اشاره می کنیم.

  • کاهش هزینه رفت و آمد: بیماران با محدودیت حرکتی می توانند سرم تراپی را در خانه انجام دهند. این موضوع هم نیاز آن ها را برای خارج شدن از منزل برطرف می کند، هم می تواند باعث کاهش هزینه های رفت و آمد و تاکسی شود.
  • افزایش هزینه تزریق سرم: هزینه تزریق سرم در خانه شامل هزینه خرید سرم و دستمزد تزریق است که ممکن است کمی نسبت به تزریق سرم در بیمارستان ها هزینه‎‌بر باشد؛ اما این هزینه با کاهش هزینه های رفت و آمد برابری می کند.
  • تزریق سرم در کوتاه ترین زمان ممکن: تزریق سرم در خانه در زمان کوتاهی انجام می شود و نیازی به منتظر ماندن افراد برای صف های طولانی نیست.
  • کاهش ترس حضور در مراکز درمانی: کودکان و سالمندانی که ترس حضور در مراکز درمانی را دارند، می توانند از خدمات سرم تراپی در خانه استفاده کنند و بدون دغدغه و ترس تزریق سرم را انجام دهند.

هزینه سرم تراپی در منزل

هزینه سرم تراپی در منزل

هزینه سرم تراپی در منزل به پارامترهای بسیار زیادی بستگی دارد که از جمله آن ها می توان به نوع سرم، شرایط بیمار، تزریق آمپول در داخل سرم و … اشاره کرد. بهترین راه برای دریافت قیمت سرم تراپی در منزل، تماس و مشاوره رایگان با مشاورین آلفاطب است تا بتوانید با دریافت قیمت، از خدمات مجموعه استفاده کنید.

سرم تراپی در منزل توسط مرکز خدمات پزشکی آلفاطب

سرم تراپی در خانه از جمله خدماتی است که از سوی مرکز خدمات پزشکی آلفاطب به تمامی نقاط تهران ارائه می شود. با توجه به دغدغه حضور بیماران در مراکز درمانی و کلینیک ها، می توان سرم تراپی را در خانه و با کمترین دغدغه انجام داد. خوشبختانه مجموعه پزشکی آلفاطب با گرفتن آزمون های مختلف و اعتبارسنجی پرستاران، بهترین تیم را برای سرم تراپی در منزل به صورت شبانه روزی به محل اعزام می کنند. البته می توانید در کنار این خدمات از خدمات پرستاری در منزل و همراه بیمار در بیمارستان نیز استفاده نمایید. در صورت نیاز به انجام آزمایشات مختلف در کنار سرم تراپی، می توانید در هنگام دریافت خدمات و صحبت با مشاورین این موضوع را نیز بیان کنید. تمامی آزمایشات مهم به صورت کاملا دقیق انجام می شوند و جواب آن ها سر وقت به دست مراجعین خواهند رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×