آلفا طب

همه چیز درباره

اکو قلب در منزل

خدمات اکوقلب

اگر نیاز به استفاده از خدمات اکو دارید، اما نمی توانید به مراکز درمانی مراجعه کنید و یا بیماری دارید که توانایی خارج شدن از منزل را ندارد، می توانید از خدمات اکو، آلفا طب استفاده کنید.

در این مرکز تست اکوقلب با مجهزترین دستگاه ها و توسط افراد متخصص در سریع ترین زمان ممکن در بهترین حالت انجام می شود.

اکو چیست؟

به تستی که با استفاده امواج صوتی، تصاویر و نمودارهای متحرک از نحوه عملکرد قلب را نشان می دهد، «اکو قلب» گفته می شود. تست اکو موجب می شود که متخصص قلب و عروق، مشکلات قلبی و چگونگی عملکرد آن را بهتر تشخیص دهد. این تست در موارد مختلف برای تشخیص بیماری قلبی استفاده می شود که عبارت است از:

• ضربان نامنظم قلب و صدای قلب غیرطبیعی

• درد قفسه سینه

• نقض مادرزادی در حال پیشرفت

• سکته قلبی

• تب روماتیسمی

• و…

اکو تخصصی

هنگامی که افراد مختلف با نظر متخصص قلب و عروق، نیاز به گرفتن اکو دارند، ممکن است به دلایل مختلف مانند بیماری و کهولت سن و ناتوانی جسمی، مشغله های روزمره و کاری، امکان مراجعه به مراکز درمانی را نداشته باشند، بنابراین بهترین راهکار استفاده از خدمات پزشکی در منزل است. درواقع می توان بیان کرد که برای جلوگیری از اتلاف وقت و تشخیص سریع بیماری، نیاز به استفاده از خدمات پزشکی در منزل تبدیل به موارد ضروری در عصر کنونی شده است.

در مرکز خدمات پزشکی آلفا طب، تست اکوقلب به صورت حرفه ای توسط متخصصان با مجهزترین دستگاه های انجام می شود.

بهره مندی از خدمات اکوقلب آلفا طب مزایای بسیاری دارد؛ زیرا در کمترین زمان ممکن نیروی های متخصص برای گرفتن تست اکوقلب در منزل شما حاضر خواهند شد. با این کار در مدت زمان کوتاه تست اکوقلب انجام می شود و مراجعه به پزشک قلب و عروق را برای شما و عزیزانتان سریع تر و راحت تر می کند.

خدمات اکو آلفا طب

شما می توانید با استفاده از خدمات اکو آلفا طب، تست اکو تجویز شده از سوی پزشک قلب و عروق را انجام دهید تا در صورت بروز بیماری در مراحل اولیه، مانع از پیشرفت آن شوید.

برای استفاده از خدمات اکو خود و عزیزانتان، کافی است که با آلفا طب تماس بگیرید و سفارش خود را ثبت کنید.
آلفاطب تا بهبودی کامل مراقب شماست…

زمانیکه فردی دچار احساس درد و ناراحتی در قفسه سینه داشته باشد و یا دچار تپش قلب شدید شود که با تنگی نفس همراه است پزشک متخصص قلب و عروق برای او تست اکو قلب توصیه می نماید . امروزه به دلایل مختلف بسیاری از افراد تمایل دارند از خدمات پزشکی نظیر اکو قلب ، نوار قلب ، رادیولوژی ، سونوگرافی و … در منزل استفاده کنند .

اکوی قلب در منزل یکی از خدمات ویژه مرکز خدمات پزشکی آلفاطب است که با مجهزترین دستگاهها و مجرب ترین متخصصان انجام می شود . فقط کافیست با این مرکز تماس بگیرید .

اکو قلب چیست ؟

اکو قلب یا اکوکاردیوگرافی از طریق امواج صوتی تصاویر زنده ای از قلب را جهت تشخیص بیماریها نشان می دهد و این کار موجب می شود تا پزشک متخصص قلب بتواند تشخیص دقیق تری در مورد عملکرد قلب و دریچه های آن پیدا کند و به درمان آن بپردازد .

کاربرد اکوقلب

اندازه گیری قلب : بزرگ شدن اندازه قلب در نتیجه فشار خون بالا ، نارسایی قلبی ، نقایص مادرزادی قلب و یا وجود نشتی در دریچه های قلب می باشد . اکوی قلب علاوه بر دهلیزها توانایی تشخیص ضخامت بطنها را نیز دارد.

شناسایی عضلات قلب آسیب دیده و ضعیف : حمله های قلبی می تواند عضلات قلب را ضعیف کنند که این تضعیف میتواند منجر به این شود که آن قسمت از قلب خون کافی دریافت نکند .

شناسایی مشکلات دریچه های قلب : اکوی قلب نشان می دهد که آیا دریچه های قلب درست کار می کنند یا نه . این درستی یا نادرستی با باز و بسته شدن دریچه ها مشخص می گردد .

مشکلات ساختاری قلب : با آزمایش اکوی قلب می توان به نقص های مادرزادی قلب از جمله سوراخها و حفره های موجود در عضلات قلب پی برد .

تشخیص وجود لخته خون و تومورها : اگر فردی به تازگی سکته قلبی کرده باشد بایستی تست اکو قلب انجام دهد تا تومورها و لخته های خون که موجب سکته شده اند شناسایی گردند .

انواع آزمایش اکو کاردیوگرافی در منزل

اکو کاردیوگرافی در منزل به چند صورت انجام می شود که شامل اکوکاردیوگرافی داپلر ، اکوکاردیوگرافی ترانس ازوفاژیال یا TEE و اکوکاردیوگرام استرس می گردد که به شرح هر یک می پردازیم :

اکوکاردیوگرافی داپلر

اکو داپلر روشی تشخیصی می باشد که با آن میتوان سرعت و جهت جریان خون را تعیین کرد . از اثر داپلر برای مقاصد گوناگونی در اکو قلب میتوان استفاده نمود و بخش جدایی ناپذیر هر معاینه می باشد . برای تفسیر اطلاعات به صورت درست لازمست که پزشک از این تکنیک و محدودیتهای آن اطلاع کامل داشته باشد .

اثر داپلر که یکی از اصول فیزیک امواج است به ما می گوید که وسیله یا خودرویی که به ما نزدیک می شود صدایش بیشتر و وقتی از ما دور می شود صدایش کمتر می شود . وقتی از تکنیک داپلر در اکو قلب استفاده کنیم به این ارزیابی می رسیم که می توان از این تکنیک برای ارزیابی جریان خون در دهلیزها ، بطنها و دریچه های قلب استفاده کرد .

اکوکاردیوگرافی ترانس ازوفاژیال یا TEE

TEE (اکوکاردیوگرافی ترانس ازوفاژیال) تستی است که از امواج صوتی برای تولید تصاویر متحرک با کیفیتی بالا استفاده میکند و اندازه ، شکل قلب و همچنین چگونگی عملکرد دریچه ها و مجاری قلب را نمایش میدهد.

این تست همچنین لخته های خونی که احتمالا در داخل قلب وجود دارند یا مایعاتی که در کیسه اطراف قلب (پریکارد) جمع شده اند و همچنین مشکلات آئورت (شریان اصلی که خون پراکسیژن را از قلب به اندامها می برد) را نشان می دهد .

اکوکاردیوگرام استرس

بعضی از مشکلات قلبی خصوصا آنهایی که در شریانهای دارای خون عضلات قلبی هستند فقط زمانی بوجود می آیند که فرد فعالیت بدنی کرده باشد . پزشک آزمایش اکوکاردیوگرام استرس را تجویز می کند تا عروق کرونر از نظر وجود مشکل یا عدم آن بررسی گردد .

در اکوکاردیوگرام استرس سونوگرافی قلب قبل و بعد از پیاده روی روی تردمیل یا کار با دوچرخه ثابت گرفته میشود. اگر فرد بدلیل بیماری یا ناتوانی و ضعف توان انجام ورزشهای نام برده را نداشته باشد با تزریق یک داروی خاص قلب او را وادار به پمپاژ بیشتر می کنند تا قلب مانند حالتی که فرد در حال ورزش کردن است شروع به کار کند .

در چه زمانی نیاز است تا از اکوی قلب استفاده کرد؟

اگر پزشک تشخیص دهد برای اقدامات تشخیصی و درمانی بیشتر باید اکوی قلب انجام شود شما باید به این کار اقدام کنید . حال پزشک چه زمانی برای شما اکو قلب توصیه می کند؟ زمانی که فرد بیمار شرایط زیر را داشته باشد :

 • بیمارانی که دچار نارسایی های قلبی هستند
 • بیمارانی که مشکلات زمینه ای دارند
 • بیمارانی که دچار حمله های حاد قلبی شده اند
 • بیمارانی که تنگی نفس و درد در قفسه سینه را بصورت ناگهانی تجربه کرده اند
 • افرادی که دارای فشار خون بالا و در معرض خطر هستند
 • و …

اکو قلب در منزل چگونه می باشد ؟

پزشک متخصص قلب و عروق به وسیله دستگاه اکوکاردیوگرافی می تواند از وضعیت سلامتی یا بیماری شما یا اعضای خانواده تان آگاه شود . پزشک متخصص همراه با تجهیزات لازم اکو قلب به منزل شما مراجعه نموده و این کار را در اسرع وقت برای شما انجام می دهد .

اکوی قلب در منزل برای همه افراد سودمند است ولی برای سالمندان کم توان ، بیماران بدحال ، معلولین جسمی و ذهنی ، کودکان ، خانم های باردار و … به دلیل محدودیت هایی که دارند بسیار مفید فایده خواهد بود .

سرعت عمل انجام اکو قلب در منزل

شما فرض کنید برای انجام اکو قلب قرار است به بیمارستان ، مرکز درمانی یا مطب که معمولا در مراکز شهرها و در خیابانهای اصلی و شلوغ واقع شده است بروید . تقریبا نیمی از روز خود را باید صرف ایاب و ذهاب ، شلوغی مطب یا مراکز درمانی ، صف انتظار ، انجام اکو قلب و … کنید .

در صورتی که اگر از خدمات تست اکو قلب در منزل استفاده می کردید چیزی کمتر از یک ساعت از شما زمان می گرفت . خدمات پزشکی در منزل به دلیل سرعت ارائه خدمات به شدت محبوب شده اند.

مزایای اکو کاردیوگرافی در منزل

 • عدم نیاز به حضور در مطب یا مرکز درمانی
 • عدم نیاز به گرفتن نوبت و انتظار در صف بیماران
 • انجام اکوی قلب در محیط آرام و بدون استرس منزل
 • عدم نیاز به تحمل گرما ، آلودگی هوا و ترافیک و شلوغی خیابانها برای رفت و برگشت به مرکز درمانی
 • دقت بالای اکوی قلب به دلیل تمرکز پزشک روی یک نفر و همچنین عدم وجود استرسهای محیطی
 • و …

ریسک ها و عوارض اکو کاردیوگرافی در منزل

انجام تست هایی نظیر اکو قلب در خانه و نوار قلب در منزل هیچ خطری برای بیمار ندارند . فرقی نمی کند که این تست ها در بیمارستان و مراکز درمانی انجام شوند یا در خانه چرا که این تست هیچ خطری نه تنها برای بیمار برای بلکه اطرافیان و خانواده او ندارد .

از آنجا که تست اکو قلب در منزل تنها با امواج صوتی نظیر سونوگرافی سر و کار دارد و هیچ اشعه ای در کار نیست پس نباید نگران افراد باردار ، کودکان و یا سالخوردگان بود چرا که کاملا بی ضرر و بی خطر می باشد .

نحوه انجام اکو قلب در منزل توسط تیم آلفاطب

شما برای انجام اکو قلب در منزل تنها کافیست با مرکز آلفاطب تماس بگیرید . کارشناسان آلفاطب اطلاعات لازم از قبیل سن بیمار ، جنسیت بیمار ، شرایط بیماری و … را دریافت نموده و نسبت به اعزام متخصص اکو قلب به منزل شما اقدام می کنند .

این فرآیند در کمترین زمان ممکن انجام می شود و شما می توانید بدون از دست دادن وقت زیاد در مراکز درمانی تنها در یک ساعت کار اکو قلب در خانه را انجام دهید.

سخن آخر

چنانچه پزشک متخصص قلب و عروق به دلیل شرایطی که داشته اید به شما اکوی قلب توصیه نموده می توانید از خدمات اکو قلب در منزل مرکز خدمات پزشکی آلفاطب استفاده کنید .

این مرکز به ارائه کلیه خدمات پزشکی و پرستاری در منزل اعم از رادیولوژی در منزل ، نوار قلب در منزل ، سونوگرافی در منزل ، فیزیوتراپی در منزل ، ویزیت پزشک متخصص ارتوپد در منزل ، ویزیت پزشک عمومی در منزل ، ویزیت پزشک متخصص قلب و عروق در منزل ، انواع تزریقات و پانسمان و سونداژ در منزل و … مشغول است .

شما می توانید تنها با یک تماس در کمتر از یک ساعت تیم پزشکی موردنظر خود را در منزل داشته باشید . در هر کجای شهر تهران که ساکن هستید می توانید از خدمات آلفاطب در کلیه ساعات شبانه روز حتی روزهای تعطیل بهره مند شوید .

×