آلفا طب

وصل سرم در منزل

وصل سرم در منزل توسط مرکز خدمات پزشکی الفاطب

کاهش آب بدن نیاز افراد را به وصل سرم افزایش می دهد. به طوری که باید مایعات مورد نیاز بدن را با کمک سرم برای بدن تامین کرد. افرادی که قادر به خارج شدن از منزل برای وصل کردن سرم نیستند، می توانند از خدمات وصل سرم در منزل کمک بگیرند. طریقه مصرف سرم در منزل با بیمارستان مشابه است. فقط باید فرد متخصص و باتجربه ای برای وصل کردن سرم در منزل حضور داشته باشد. در غیر این صورت ممکن است حتی با پرداخت هزینه وصل سرم در منزل، مجبور به مراجعه به مراکز درمانی شوید.

مجموعه پزشکی آلفاطب با داشتن تیم متخصص و مجرب برای وصل سرم در منزل، به شما جهت وصل کردن سرم در خانه کمک می کند. خدمات این مجموعه برای وصل کردن سرم به صورت شبانه روزی بوده و بدون هیچ دغدغه ای می توانید برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

نکات وصل سرم در منزل

وصل کردن سرم در منزل می تواند به بیماران برای حفظ آسایش و آرامش‌شان کمک کند. طریقه وصل سرم در منزل برای افرادی که در این زمینه متخصص هستند، کار سختی نیست. اما رعایت نکات زیر برای وصل کردن سرم در منزل اهمیت بسیار زیادی دارد.

  • نکات قبل از وصل سرم در منزل:

قبل از وصل سرم در منزل ابتدا باید با بیمار با آرامش صحبت شود و دلیل وصل کردن سرم به او توضیح داده شود. این موضوع به ویژه برای وصل کردن سرم سالمندان و کودکان اهمیت بسیار زیادی دارد. باید حتما ناحیه ای که قرار است سرم وصل شود میکروب زدایی گردد. با کمک الکل بالای 90 درصد، پوست را به طور کامل پاکسازی کنید تا هیچ گونه میکروب و آلودگی روی سطح پوست نماند. سپس دست بیمار را در کنار بدن او قرار دهید و او را آماده وصل کردن سرم کنید. قبل از انجام هر اقدامی وسایلی که قرار است برای وصل کردن سرم در منزل استفاده کنید را از نظر تاریخ انقضا چک نمایید تا سالم باشند.

  • نکات حین وصل سرم در منزل:

در حین وصل سرم در منزل حتما دستکش بپوشید. آنژیوکت و سایر تجهیزات سرم را بررسی کنید تا هیچ گونه آلودگی روی آن ها باقی نمانده باشد. ست سرم باید به صورت اصولی هواگیری شود، در غیر این صورت ممکن است حباب هوا وارد خون افراد شود. در مورد تنظیم سرعت ریختن مایعات داخل سرم به درون رگ بیمار با پزشک متخصص مشورت کنید و در صورت نیاز از سرعت مناسب و خاص استفاده کنید.

  • نکات بعد از وصل سرم در منزل:

پس از وصل سرم برای بیمار حتما از وجود جریان مایع به داخل رگ مطمئن شوید. بعضی از داروها ممکن است باعث نشت مایع به داخل بافت شوند. همچنین، وضعیت بیمار را بررسی کنید. ممکن است بعضی از بیماران به برخی از داروها حساسیت نشان دهند و نیاز فوری به مراقبت های پزشکی داشته باشند. سعی کنید که دست بیمار را همراستای بدن او قرار دهید. صحبت کردن با بیمار در حین وصل کردن سرم و تا زمان تمام شدن آن بسیار حائز اهمیت است. پس از اینکه سرم به اتمام رسید، آنژیوکت را از دست خارج کنید و جای آن چسب بزنید.

طریقه وصل سرم در منزل

برای وصل کردن سرم در منزل در ابتدا باید با بیمار صحبت کنید و او را به آرامش دعوت کنید. ممکن است برخی از بیماران ترس زیادی از وصل سرم در منزل داشته باشند؛ اما با صحبت کردن شما آرامش بگیرند.

طریقه وصل سرم در منزل بسیار ساده است. در ابتدا باید بیمار در حالت صاف بخوابد و دست خود را ثابت نگه دارد. وصل کردن سرم روی دست، ساعد و ناحیه جلوی دست انجام خواهد شد.

طریقه وصل سرم در منزل

در اولین مرحله ناحیه وصل کردن سرم را با الکل بالای 90 درصد ضد عفونی کنید. حتما از پنبه مناسب و استریل استفاده نمایید.

دستی که قرار است تزریق روی آن انجام شود، باید پایین تر از سطح قلب قرار بگیرد. حتما برای رگ گیری بالای دست بیمار را با تورنیک 15 الی 20 سانتی متری محکم ببندید تا راحت تر رگ بیمار را پیدا کنید.

نحوه وصل سرم در منزل

در حین وارد کردن سوزن و پیدا کردن رگ از بیمار بخواهید که مشت خود را باز و بسته کند. منطقه مورد نظر را با انگشت خود لمس کنید و رگ را پیدا کنید. معمولا رگ روی ساعد دارای برجستگی زیادی است و به راحتی پیدا می شود.

بهتر است که برای کاهش درد بیمار، پوست روی ورید را زیر ناحیه تزریق به سمت پایین بکشید تا سوزن راحت تر به داخل رگ وارد شود. حال پس از وارد کردن سوزن سرم، آنژیوکت را پایین بیاورید و به اندازه 1 سانتی متر به سمت جلو حرکت دهید.

چگونگی وصل سرم در منزل

از بیمار بخواهید که مشت خود را باز نگه دارد. سپس تورنیک بالای دست را باز کنید و پوشش محافظ انتهای سرم را باز کنید. سپس با احتیاط و بدون اینکه بیمار احساس ناراحتی داشته باشید، آنژیوکت را متصل کنید. چسبی که از قبل بریده اید و آماده کرده اید را بدون هیچ حرکت اضافه ای روی سوزن بزنید.

طریقه وصل سرم در خانه

حال لوله سرم را به سوزن وصل کنید و وضعیت خارج شدن مایعات داخل سرم را بررسی کنید. اگر نیاز به رعایت سرعت خاص برای خارج شدن مایع داخل سرم است، حتما این مورد را بررسی کنید. باید تا پایان سرم در بالای سرم بیمار بمانید و البته وضعیت بیمار و واکنش او به داروهای مختلف را بررسی کنید. دقت کنید که سوزن باید دقیقا در ورید وارد شده باشد.

اگر در اطراف ورید تورم زیادی را مشاهده می کنید، احتمالا به خاطر آب میان بافتی است که در اثر نشت مایعات از سرم رخ می دهد و باید مجددا رگ گیری و مراحل وصل سرم را انجام دهید تا سرم دقیقا به داخل رگ وارد شود.

هزینه وصل سرم در منزل

هزینه وصل سرم در منزل وابسته به عوامل بسیار متنوعی است که یکی از مهم‌ترین آن ها نوع سرم تزریق شده، زمان اعزام پرستار برای تزریق سرم، مدت زمان منتظر ماندن در بالین بیمار برای وصل کردن سرم و … اشاره کرد.

با توجه به کاهش هزینه های رفت و آمد برای وصل کردن سرم در منزل، می توانید با انجام این کار در هزینه های خود صرفه جویی کنید. به ویژه اگر دارای شرایطی هستید که باید هر هفته یا هر چند وقت یکبار به صورت دوره ای سرم بزنید می توانید برای دریافت قیمت وصل سرم در منزل با کارشناسان مجموعه پزشکی درمان آلفاطب در ارتباط باشید تا توضیحات لازم به شما داده شود.

وصل سرم در منزل با مرکز پزشکی آلفاطب

رعایت نکات مهم و توجه به طریقه وصل سرم در منزل از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. اگر از یک مجموعه تخصصی برای وصل کردن سرم در خانه کمک بگیرید، دیگر دغدغه خارج شدن از منزل را نخواهید داشت و می توانید در خانه و با آرامش خاطر مراحل وصل کردن سرم را تا پایان انجام دهید.

مرکز پزشکی آلفاطب دارای پرستاران آموزش دیده برای وصل کردن سرم در منزل است که توانسته خدمات حرفه ای را به صورت شبانه روزی ارائه کند. این مجموعه دارای خدمات نگهداری از سالمند و بیمار در منزل و بیمارستان نیز هست. اعزام پزشک متخصص به صورت شبانه روزی در مجموعه پزشکی درمانی آلفاطب باعث شده تا همه افراد بتوانند بدون هیچ محدودیتی در هر ساعت از شبانه روز به پزشک و خدمات او دسترسی داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×