آلفا طب

همه چیز درباره خدمات

سونوگرافی در منزل

خدمات سونوگرافی

سونوگرافی یک روش موثر جهت عکسبرداری از بافتها و اندامهای داخلی بدن با امواج فراصوت می باشد. در گذشته از رادیولوژی و اشعه ایکس برای عکسبرداری از اندامهای داخلی استفاده میشد ولی به دلیل خطرهای زیادی که این اشعه برای بدن دارد روش سونوگرافی که روشی بی خطر و نوین بود به علم پزشکی راه پیدا کرد .

تا یک دهه گذشته سونوگرافی تنها در مطب ها ، مراکز درمانی و بیمارستانها انجام می شد چرا که تجهیزات و دستگاه سونوگرافی بزرگ و حجیم بودند و تنها با مراجعه بیماران به مراکز درمانی انجام سونوگرافی امکان پذیر بود .

امروزه اما تجهیزات پورتال (قابل حمل) سونوگرافی وارد بازار شده اند و می توان سونوگرافی را در منزل و یا محل کار انجام داد . ارائه خدمات سونوگرافی در منزل توسط برخی مراکز ارائه خدمات پزشکی و پرستاری در منزل انجام می شود .

یکی از این مراکز معتبر خدمات پزشکی مجموعه آلفاطب می باشد . این مجموعه علاوه بر خدمات سونوگرافی به ارائه خدمات رادیولوژی در منزل ، فیزیوتراپی در منزل ، اکوی قلب در منزل ، نوار قلب در منزل ، اعزام پزشک متخصص به منزل و … می پردازد .

سونوگرافی چیست؟

سونوگرافی ، اکوگرافی یا صوت نگاری نوعی تصویربرداری با استفاده از امواج فراصوت است که پزشک به وسیله آن به بررسی عضلات ، تاندونها ، مفاصل و اندامهای داخلی بدن می پردازد .

همچنین در دوره بارداری می توان با سونوگرافی به مشاهده و ارزیابی رشد جنین پرداخت . روش سونوگرافی به دلیل استفاده از امواج فراصوت به جای اشعه ایکس خطری برای جنین و مادر نخواهد داشت .

آشنایی با انواع سونوگرافی در منزل

انواعی از سونوگرافی در منزل انجام می شود که از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • سونوگرافی شکم و لگن
 • سونوگرافی کبد و کیسه صفرا
 • سونوگرافی پروستات
 • سونوگرافی کلیه و مجاری ادرار
 • سونوگرافی رحم و تخمدان
 • و … 

خدمات امور سونوگرافی از آلفاطب

سونوگرافی شکم و لگن در منزل

چنانچه دچار دل دردهای مشکوک یا بی دلیل هستید پزشک برای شما سونوگرافی شکم و لگن تجویز می کند . شما می توانید بدون مراجعه به مراکز درمانی نسبت به انجام سونوگرافی در منزل یا محل کار اقدام نمایید . تنها کافیست با مجموعه خدمات پزشکی آلفاطب تماس بگیرید و درخواست انجام تست سونوگرافی در خانه نمایید .

سونوگرافی کبد در منزل

کبد یکی از ارگانهای بسیار مهم و حیاتی بدن است و طحال یا همان کیسه صفرا نیز در زیر کبد و سمت راست شکم قرار دارد . برخی مواقع پزشک با دیدن علائم بیمار نظیر درد شکم ، تورم شکم بصورت غیرعادی ، بزرگ شدن کبد ، آزمایش خون غیرطبیعی در مورد کبد و … برای بیمار سونوگرافی از کبد و کیسه صفرا تجویز می کند . سونوگرافی از کبد را می توان در منزل نیز انجام داد . تنها کافیست با مجموعه خدمات پزشکی آلفاطب تماس بگیرید .

سونوگرافی کلیه و مثانه در منزل

بسیاری از افراد از سنگ کلیه و سنگ مثانه رنج می برند و یا دارای دردهایی در ناحیه مثانه و کلیه هستند که پزشک برای این افراد سونوگرافی کلیه و مثانه تجویز می نماید .

با انجام سونوگرافی می توان به وجود یا عدم وجود سنگ در کلیه، مجاری ادراری و مثانه پی برد و حتی اندازه سنگ نیز در سونوگرافی مشخص خواهد شد . سونوگرافی کلیه در منزل نیز قابل انجام است .

سونوگرافی بیضه در منزل

سونوگرافی بیضه (اسکن اولتراسوند) آزمایشی تشخیصی ، غیر تهاجمی و بدون درد است که از بیضه ها و بافتهای اطراف آن با استفاده از امواج فراصوت تصاویری ایجاد می کند .

از این روش برای ارزیابی علل ناباروری ، تشخیص واریکوسل ، تشخیص توده یا کیست در بیضه ها و … استفاده می شود . سونوگرافی بیضه در منزل نیز قابل انجام است .

سونوگرافی تیروئید در منزل

سونوگرافی تیروئید برای تشخیص بیماریهای مربوط به غده تیروئید از قبیل کم کاری تیروئید و پرکاری تیروئید به کار می رود . اگر علائم پر کاری یا کم کاری تیروئید را دارید بهتر است از خدمات ویزیت پزشک متخصص در منزل استفاده کرده و سپس نسبت به انجام سونوگرافی در خانه اقدام کنید .

سونوگرافی داپلر در منزل

سونوگرافی داپلر جهت مشاهده جریان خون رگها و شریانهای بدن استفاده می شود و یکی از کاربردهای آن سونوگرافی عروق مغز است . این سونوگرافی نیز همانند سایر سونوگرافی های نام برده در بالا در منزل قابل انجام است . تنها کافیست با مجموعه خدمات پزشکی آلفاطب تماس بگیرید .

شما می توانید با استفاده از خدمات امور تصویربرداری مرکز خدمات پزشکی آلفاطب که با آزمایشگاه های معتبر همکاری دارد، چک آپ دوره ای را انجام دهید تا از بیماری های احتمالی جلوگیری کرده و سلامت کامل را بدست آورید.

همچنین پزشکان و متخصصان مرکز آلفاطب بدون اینکه نسخه پزشک نیاز باشد برای شما خدمات سونوگرافی را انجام می دهند و متخصصین ما در کمترین زمان ممکن به منزل شما اعزام می شود تا این خدمات را در کمترین زمان ممکن ارائه دهند.

برای انجام خدمات تصویربرداری ، کافی است که با آلفاطب تماس بگیرید و خدمات مورد نظرتان را در منزل دریافت کنید.

آلفاطب تا بهبودی کامل مراقب شماست…

نحوه انجام تست سونوگرافی در منزل

اگر قصد استفاده از خدمات سونوگرافی در خانه را دارید می توانید با مرکز خدمات پزشکی آلفاطب تماس بگیرید . کارشناسان مجموعه آلفاطب با دریافت اطلاعات شما نسبت به اعزام متخصص سونوگرافی به منزل شما اقدام می کنند . متخصص سونوگرافی با تجهیزات سونوگرافی به منزل شما مراجعه می کند و مقدمات انجام سونوگرافی را انجام می دهد .

موضعی که قرار است سونوگرافی در آن قسمت انجام شود توسط ژل مخصوص پوشانده شده و سپس سونوگرافی انجام می شود . نتیجه سونوگرافی تا 24 ساعت بعد توسط پیک به دست شما خواهد رسید .

آیا سونوگرافی کودک در منزل نیز انجام می شود؟

سونوگرافی کودک در منزل نیز توسط مرکز خدمات پزشکی آلفاطب انجام می شود . کودکان اغلب از مراکز درمانی هراس و ترس دارند و سونوگرافی در خانه می تواند برای آنها بسیار بهتر باشد چرا که احساس امنیت کرده و بیشتر با متخصص سونوگرافی همکاری می کنند .

مزایای سونوگرافی در منزل

 • عدم نیاز به تحمل ترافیک و شلوغی خصوصا در هوای آلوده و گرم برای رسیدن به مرکز سونوگرافی
 • عدم نیاز به نوبت گرفتن و نشستن در صف انتظار بیماران برای انجام سونوگرافی
 • عدم نیاز به جابجایی بیمار خصوصا بیمارانی که محدودیت حرکتی دارند مانند سالمندان ، معلولین ، خانمهای باردار و …
 • انجام سونوگرافی در محیط راحت و بدون استرس در منزل
 • صرفه جویی در وقت و هزینه ها
 • عدم نیاز به داشتن همراه
 • انجام سونوگرافی با سرعت و دقت بیشتر
 • و …

کاربردهای سونوگرافی در منزل

از سونوگرافی در منزل برای تشخیص انواع بیماریها استفاده می شود. سونوگرافی در منزل شامل سونوگرافی حفره شکم ، سونوگرافی تیروئید ، سونوگرافی بیضه ها ، سونوگرافی رحم و تخمدان ، سونوگرافی جنین و … می شود .

سونوگرافی در خانه برای تعیین جنسیت

سونوگرافی در خانه کار را برای خانم های باردار بسیار راحت کرده است چرا که خانم های باردار خصوصا در ماههای آخر بارداری باید استراحت بیشتری داشته باشند و منتظر ماندن در صف انتظار بیماران در مراکز درمانی برای نوبت سونوگرافی برای آنها بسیار سخت است . همچنین به برخی از خانمهای باردار توسط پزشک زنان استراحت مطلق توصیه می شود که آنها باید حتما از خدمات پزشکی در منزل استفاده نمایند .

چه مواردی را در انجام سونوگرافی در خانه باید رعایت کرد؟

برای دریافت خدمات سونوگرافی در منزل اطلاعات درست را به کارشناس مجموعه آلفاطب ارائه دهید تا تجهیزات مناسب با شما به محل کار یا منزل شما آورده شود .

اتاقی را برای انجام سونوگرافی در نظر بگیرید که در رفت و آمد نباشد و تختی در آنجا برای انجام سونوگرافی وجود داشته باشد .

همکاری لازم را با متخصص سونوگرافی برای انجام درست سونوگرافی انجام دهید .

کلام آخر

اگر پزشک متخصص برای شما سونوگرافی و یا رادیولوژی تجویز نموده است و تمایل به مراجعه به مراکز درمانی ندارید و یا با محدودیت هایی روبرو هستید می توانید از خدمات سونوگرافی و رادیولوژی در منزل و یا محل کار استفاده نمایید .

مرکز خدمات پزشکی آلفاطب ارائه کلیه خدمات پزشکی و پرستاری در منزل اعم از فیزیوتراپی ، رادیولوژی ، ارتوپدی ، اکوی قلب ، نوار قلب ، ویزیت پزشک در منزل و … را بعهده دارد . کارشناسان آلفاطب به صورت شبانه روزی و حتی در ایام تعطیل آماده پاسخگویی و ثبت درخواست شما همشهریان محترم تهرانی می باشند .

هزینه سونوگرافی در منزل - مزایای انجام سونوگرافی در منزل
×