آلفا طب

خدمات پزشکی در منزل ستارخان

خدمات پزشکی در منزل ستارخان

امروز می خواهیم در مقاله خدمات پزشکی در منزل ستارخان در مورد خدمات پرستاری در مجموعه آلفا طب بپردازیم و از جهات مختلف این خدمات رسانی را مورد بررسی و واکاوی خود قرار دهیم.

با مجوز رسمی از دانشگاه علوم پزشکی ایران

تمامی پرسنل دارای مدارک و تضامین کافی نزد شرکت می باشند.

*پوشش دهی کلیه مناطق تهران

*نازل ترین قیمت و بهترین کیفیت

*امکان صدور گواهی برای ارائه به بیمه درمانی شما

همچنین در مقاله خدمات پزشکی در منزل ستارخان قصد داریم تا در مورد مزایا و امکاناتی که می تواند خدمات پرستاری در منزل را به شما ارائه دهد، بیشتر صحبت کرده و سایت اطلاعات جامعی را در این زمینه برای شما فراهم نماییم.

قطعاً همه ما می دانیم که امروزه بحث خدمات پرستاری به خصوص خدمات پزشکی در منزل ستارخان، یکی از مهم‌ ترین موضوعاتی است که خیلی از افراد به سبب دلایل مختلفی به آن نیازمندند.
می دانیم که امروزه بسیاری از افراد سالمند و همچنین کودکانی که والدین آن ها به دلیل شاغل بودن در منزل حضور ندارند، نیازمند پرستاری و مراقبت می باشند.

امروز در مقاله کاربردی خدمات پزشکی در منزل ستارخان می‌ خواهیم از امکانات جامعی که توسط تیم آلفا طب به شما ارائه می شود، بیشتر صحبت کنیم.

همچنین قصد داریم تا در نوشتار خدمات پزشکی در منزل ستارخان ویژگی های یک پرستار خوب در منزل را شرح داده و از این نظر شما را برای انتخاب یک پرستار حرفه ای کمک نماییم.

امروزه می دانیم؛ با تغییر کردن سبک زندگی و شاغل شدن بسیاری از افراد اعم از مرد و زن، مراقبت از افراد ناتوان و افرادی که نیاز به مراقبت دارند، به یک معضل تبدیل شده و باید برای آن چاره ای مناسب اندیشید.

زیرا این افراد ناتوان معمولاً از عزیزترین افراد خانواده هستند و باید نسبت به نیازهای آن ها حساسیت ویژه ای را به خرج داد و برای رفع این نیازها کوشید.

می دانیم که امروز پرستاری در منزل، راه حل مناسبی برای رفع نیازهای  افراد سالمند و همچنین کودکانی که نمی توانند نیازهای خود را توسط خود رفع کرده و نیازمند دیگران هستند، می باشد.

شاید این سوال ذهن بسیاری از ما را به خود درگیر کرده باشد که اگر بخواهیم برای عزیزترین افراد خانواده خود که نیازمند مراقبت های ویژه هستند، پرستاری در خانه استخدام کنیم، آن پرستار باید چه ویژگی ها و محاسنی داشته باشد تا بتواند بهترین خدمات را برای فرد مورد نظر ما به ارمغان آورد.

همچنین می دانیم که نمی‌ توان به بسیاری از افرادی که امروزه به نام پرستار درخواست استخدام می دهند، اعتماد نمود و باید از مراجع معتبر پرستارها را استخدام کرد تا با ضمانت نسبت به حرفه ای بودن پرستار و همچنین حسن نیت آنان به ما، اطمینان حاصل شود.

همچنین می دانیم که بسیاری از افرادی که نیازمند پرستاردرمنزل هستند، از بیماری های خاصی رنج می برند و همچنین ممکن است در بستر بیماری بوده و یا دچار مشکلات مختلفی باشند.

این دسته از افراد، نیازمند پرستارانی مجرب هستند تا بتوانند به موقع بهترین امکانات و بهترین واکنش را نسبت به حوادثی که ممکن است برای این افراد در طی روز رخ دهد، فراهم آورند.

پس نباید نسبت به استخدام  پرستار مناسبی که در کار خود خبره باشد، سهل انگاری کرد.
زیرا جان بسیاری از افراد وابسته به همین پرستاران است.

باید بدانیم که پرستاری شغل بسیار مقدسی می باشد که در طول تاریخ، جان بسیاری از افراد را نجات داده و همیشه منجی سلامتی افراد در سرتاسر جهان بوده است.

امروزه نیز پرستاران، هم در محیط بیمارستان ها و کلینیک های درمانی خدمات رسانی می کنند و هم روشی نوین تر به وجود آمده که می توان پرستاران متخصص را به بالین بیماران در خانه آورد تا آنان به صورت اختصاصی به آن بیمار بپردازند.
از طرفی؛ همه ما می دانیم که اگر بخواهیم بیماران و همچنین افراد تحت پوشش خود را در محیط های عمومی و همچنین بیمارستان ها تحت مراقبت  درمان قرار دهیم، می تواند هم هزینه هنگفتی را برای ما داشته باشد و هم می‌تواند مشکلات مختلفی را برای فرد بیمار و همچنین برای افراد  خانواده او داشته باشد.
زیرا می دانیم که محیط هایی مانند بیمارستان، می تواند بر روی روحیه افراد تاثیر منفی گذاشته و در بسیاری از موارد آن ها را خسته کند.
در چنین شرایطی بیمار نمی تواند روند بهبودی خود را به صورت کامل  طی نموده و مشکلات مختلفی در این محیط پر اضطراب برای او به وجود خواهد آمد.

پس اگر این افراد در محیط گرم خانه مورد مراقبت قرار بگیرند و پزشکان و پرستاران متخصصی بر بالین آن ها حاضر باشند تا بتوانند شرایط آن ها را کنترل کنند، بی شک  فرد بیمار می تواند روند بهبودی خود را سریع تر و راحت‌تر طی کند.

همچنین افراد خانواده او نیز در چنین شرایطی بسیار راحت تر خواهند بود و بهتر می توانند از فرد بیمار خود نگهداری نمایند.

بسیاری از افرادی که نیازمند مراقبت های ویژه و پرستار هستند، افراد سالمند می باشند.
امروزه بیماری آلزایمر در میان افراد سالمند بسیار رایج بوده و این افراد از این گونه بیماری ها رنج می برند.

همچنین این نکته را نیز می‌ دانیم که این افراد نمی‌ توانند از خود مراقبت کرده و نیازهای خود را برطرف کنند. پس نیازمند پرستارانی دلسوز و کاربلد می باشند تا بتوانند بهترین شرایط و امکانات را برای آن ها فراهم نمایند.

این نکته را نیز نباید فراموش کنیم که افراد سالمند نمی توانند در بیمارستان ها و مراکز درمانی مورد مراقبت قرار بگیرند و قطعاً برای بهبودی هرچه سریعتر آن ها باید در محیط گرم خانه و کاشانه خود تحت مراقبت قرار گرفته و برای درمان آن اقدام کنند.

اما برای آن که بتوانیم این محیط گرم را برای آن ها نیز دلپذیر کنیم؛ در شرایطی که بسیاری از افراد خانواده  شاغل می باشند، باید از  پرستارانی دلسوز و خبره استفاده نماییم تا بتوانند این مسئولیت بزرگ را به درستی انجام داده و شرایط خوبی برای فرد بیمار به وجود آورند.

عده زیادی از افراد نیز نیازمند پرستارانی هستند که بتوانند در مواقعی که در منزل حضور ندارند، بتوانند از فرزندان و کودکان آن ها به خوبی مراقبت کرده و نیازهای آن ها را برطرف نمایند.

همگان می دانیم که مراقبت از این کودکان، نیاز به حساسیت بالای پرستاران ویژه و کاربلد در این زمینه دارد که مسئولیت کوچکی نبوده و باید به کسانی سپرده شود که مانند مادری دلسوز، از این فرزندان مراقبت نمایند.

در این راستا، تربیت فرزندان نیز می تواند از اخلاق این پرستاران تاثیر پذیرفته و شکل بگیرد.
پس باید پرستارانی را استخدام کنیم که دارای مشکلات اخلاقی و یا موضوعات منفی دیگری نباشند تا بتوانیم  در ساعاتی که در منزل حضور نداریم، با اطمینان کامل فرزندان خود را به دست این پرستاران دلسوز بسپاریم.

بسیاری از افرادی که قصد دارند تا برای فرزند خود در ساعات خاصی دنبال پرستاری مطمئن باشند، همیشه از خود می پرسند که چگونه پرستاری را برای فرزند خود انتخاب کرده و باید این پرستاران را از کجا بشناسیم و پیدا کنیم.

ما به شما مجموعه آلفا طب را معرفی می‌ کنیم که می‌ تواند بهترین پرستاران را با در نظر گرفتن شرایط افراد متقاضی به شما پیشنهاد داده و شما را در این زمینه بسیار یاری نماید.

امروز در مقاله خدمات پزشکی در منزل ستارخان می خواهیم دقیقاً به همین موضوعات بپردازیم تا شما عزیزان بتوانید با داشتن اطلاعات کافی و وافی در این زمینه، بهترین انتخاب را برای استخدام پرستاری مناسب خانواده خود انجام دهید.

برای گرفتن تمامی پاسخ ها با مطالعه مقاله خدمات پزشکی در منزل ستارخان همراه باشید تا به تمام سوالات زیر به صورت مختصر و مفید پاسخ دهیم و اطلاعات جامعی را برای شما به ارمغان آوریم.

آن چه در نوشتار خدمات پزشکی در منزل ستارخان مورد بررسی قرار می دهیم:
یک پرستار خوب کیست و پرستاری چیست؟
ویژگی های یک پرستار ممتاز در منزل چیست؟
تاریخچه پرستاری در منزل را شرح دهید؟
شرایط نگهداری از بیماران در منزل چگونه است؟
مدارک مهم برای استخدام پرستاران در منزل چیست؟
پرستاران معمولا چه تایمی را می توانند در منزل به پرستاری مشغول باشند؟
تعرفه و هزینه ی خدمات پرستاری در منزل ستارخان چگونه است؟
نتیجه گیری

با مقاله ی خدمات پزشکی در منزل ستارخان همراه باشید تا اطلاعات خوبی را در زمینه¬ی سوالات بالا به دست آورید.

 

یک پرستار خوب کیست و پرستاری چیست؟

اگر بخواهیم در مورد شغل پرستاری توضیحاتی را خدمت شما  بیان کنیم، باید بدانیم که پرستاری در واقع شغلی است که فرد با در نظر گرفتن شرایط بیمار و همچنین علم و توانایی های خود می تواند بهبودی و درمان و یا در مواقعی برای حفظ سلامتی فرد مورد متقاضی اقدام نماید.

قطعاً  اگر پرستاری خبره باشد، می تواند در زمینه حفظ سلامتی و همچنین کنترل مشکلات و معضلات های ما کمک های بسیار مناسبی نماید.

باید بدانیم که پرستار در واقع شخصی است که به صورت هدفمند و با رعایت کردن و در نظر داشتن شرایط بیمار خود، برای مراقبت و درمان او اقدام می کند.

در واقع پرستار با یاد گرفتن راهکار‌هایی که  در طی سال ها تحصیل به او آموخته شده، می تواند ناجی افراد به هنگام خطر و همچنین کنترل کننده وضعیت آن ها به صورت مداوم و طبیعی باشد.

پس یک پرستار خوب، پرستاری است که تمام آموزش های خود را به درستی فرا گرفته و بتواند در شرایط بحرانی، این آموزش ها را به کار ببندد و شرایط معمول و طبیعی را برای فرد متقاضی به عمل آورد.

همان طور که قبلا نیز اشاره کردیم، پرستاران می توانند در محیط های درمانی و عمومی مانند بیمارستان‌ ها و  همچنین کلینیک ها فعالیت کرده و یا به عنوان پرستار در منزل به صورت خصوصی بر بالین بیماران و افراد نیازمند مراقبت آمده و از آن ها مراقبت و حفاظت نمایند.

همچنین پرستاران می توانند آموزش های مفیدی به افراد متقاضی داده تا این افراد بتوانند حتی در زمان هایی که این پرستاران حضور ندارند نیز شرایط خود را کنترل کرده و تا جای امکان به رفع نیازهای خود بپردازند.

پس پرستار می تواند هم باعث آرامش و اطمینان بیشتر افراد مورد متقاضی در منزل گردد و هم می تواند با آموزش دادن درست و اصولی، آن ها را در زمینه درمان و کنترل یاری نماید.

البته تمام این موارد بسته به آن است که این شخص، پرستاری وظیفه شناس و متخصص باشد تا بتواند این وظایف و مسئولیت های بزرگ را به بهترین نحو انجام دهد.

باید بدانیم که پرستاری شغلی بسیار مقدس و مفید می باشد و پرستاران، افراد بسیار کوشایی می باشند که با وظیفه شناسی بسیار خاص و دلسوزی بی نظیر خود، در حفظ سلامتی افراد متقاضی می کوشند.

قطعا اگر پرستاری متخصص را بر بالین افراد متقاضی حاضر نماییم، می تواند وظیفه خود را به درستی انجام داده و آرامش و اطمینان خاطر را برای فرد متقاضی و خانواده او به ارمغان آورد.

در ادامه مقاله ی خدمات پزشکی در منزل ستارخان قصد داریم دقیقاً به همین ویژگی های ممتاز پرستاران پرداخته و آن را مورد بررسی خود قرار دهیم و به شما بیاموزیم که چگونه یک پرستار خوب را انتخاب کرده و بر بالین افراد نیازمند خانواده خود حاضر نمایید.

قطعاً این اطلاعات می تواند برای تک تک ما بسیار حائز اهمیت بوده و ما را در شرایط حیاتی در زمینه انتخاب بهترین گزینه، یاری نماید.

زیرا می دانیم که افراد خانواده ما جزو عزیزترین افراد در زندگی ما هستند و نمی توانیم آن ها را به افراد ناشناس و غیر معتبر بسپاریم.

پس در مورد این سوال می توانیم بگوییم که پرستار در واقع شخصی دلسوز و وظیفه شناس می باشد که مهارت های خاصی را در جهت مراقبت و حفظ سلامتی افراد آموخته و می تواند در شرایط حیاتی، این آموزش ها را به کار ببندد و شرایط مساعدی را برای فرد بیمار از نظر فیزیکی و روحی به وجود آورد.

همچنین می دانیم که در جامعه امروزی ما، حرفه ی پرستاری بسیار سودمند و پر زحمت می باشد و حرفه ای است که اگر وجود نداشته باشد، جان بسیاری از افراد در سرتاسر جهان به وخامت می افتد. همچنین ممکن است این افراد شرایط ناهنجاری را طی نمایند. پس می‌ بینیم که پرستاری شغلی بسیار حیاتی می باشد و پرستار، فردی فداکار و زحمتکش است.

از طرفی؛ ما نیز باید وظیفه حفاظت و پرستاری از خانواده خود را به درستی انجام دهیم و اگر شرایط لازم برای مراقبت از افراد خانواده خود را نداشته باشیم، باید از پرستاران دلسوز و کاربلد استفاده کنیم تا بتوانند این وظیفه را به درستی به انجام برسانند و در سطحی والا از خانواده ما مراقبت و محافظت نمایند.

زیرا این وظیفه هر فردی است که به خانواده خود اهمیت داده و می دهد.
بار دیگر ما به شما مرکز آلفا طب را برای انتخاب پرستارانی مجرب و دلسوز معرفی می کنیم تا با تحقیقات خود و مشورت کردن با تیم متخصص شرکت آلفا طب برای خانواده و افراد تحت مراقبت خود بهترین شرایط را فراهم آورید. با ما همراه باشید.

 

ویژگی های یک پرستار ممتاز در منزل چیست؟

شاید مهمترین نکته موضوعی که در مقاله خدمات پزشکی در منزل ستارخان می خواهیم در مورد آن صحبت کنیم، همین سوال باشد.

در مرحله اول باید بدانیم که ویژگی یک پرستار ممتاز و خوب چیست و در این زمینه باید دارای چه ویژگی ها و محاسنی باشد تا بتوان به او اطمینان کرده و خانواده و عزیزان خود را به دست او بسپاریم.

قطعا با شرایط امروزی جامعه که بسیاری از افراد خانواده  شاغل هستند و در خانه حضور ندارند، انتخاب پرستاری که بتوانیم به او اعتماد کرده و عزیزان خود را به دست او بسپاریم، کاری بسیار دشوار بوده و باید به دقت انجام پذیرد. زیرا اگر در این زمینه سهل انگاری کنیم، می توانیم شرایط خطرناکی را برای افراد خانواده خود به وجود آوریم.

پس نتیجه می گیریم که مهمترین عامل در انتخاب یک پرستار در منزل، همین مورد می باشد.
حال ما قصد داریم تا در مقاله جامع خدمات پزشکی در منزل ستارخان به همین ویژگی های ممتاز یک پرستار کاربلد و دلسوز بپردازیم و این ویژگی‌ ها را کاملا شرح داده تا شما بتوانید با در نظر گرفتن این شرایط و ویژگی ها، بهترین انتخاب را برای افراد تحت مراقبت و نیازمند مراقبت از خانواده خود داشته باشید.

در این بخش می خواهیم به مهم ترین ویژگی ها و  خصلت های یک پرستار خوب بپردازیم و بدانیم که یک پرستار خوب چه ویژگی هایی را باید داشته باشد تا بتوانیم به  او اعتماد کرده و عزیزان خود را به دست او بسپاریم.

دقت در وظایف

به عنوان اولین ویژگی باید بدانیم که این پرستاران باید دقت زیادی در انجام   وظایف خود داشته باشند.

این پزشکان باید با مسئولیت پذیری بالا نسبت به دستوراتی که توسط پزشکان متخصص تجویز می شود، عمل کنند.

اگر پرستاری این نکته بسیار مهم را فراموش کرده و دقت مناسبی نسبت به دستورات و نسخه های پزشک نداشته باشد و فرد مورد متقاضی را به حال خود رها کند، می تواند عواقب بسیار بدی را برای فرد متقاضی رقم بزند.

همه ما می دانیم که پزشکان، توصیه ها و دستورالعمل های خاصی را نسبت به شرایط فرد برای فرد متقاضی صادر می کنند و از او می خواهند تا با رعایت تک تک این فرامین، سلامتی را برای خود تضمین کند.

اما می دانیم؛ بسیاری از افراد سالمند و همچنین کودکانی که والدین شاغل دارند، نمی توانند این  دستورالعمل ها را به صورت کامل و جامع انجام دهند و در واقع این وظیفه پرستاران است که بتوانند این دستورالعمل ها را با دقت و حساسیت بالا طبق نظر پزشک معالج برای افراد متقاضی و ناتوان انجام دهند.

پس داشتن حساسیت بالا و همچنین وظیفه شناسی می تواند عاملی بسیار مهم و ویژگی بسیار حیاتی برای یک  پرستار در منزل باشد.

نداشتن احساس برتری

اما عامل دومی که می تواند یک پرستار را ویژه کند و در واقع از دیگران متمایز سازد، این است که بدانیم آیا پرستار نزد خود فکر می‌ کند که اعلم تر از پزشک معالج می باشد؟

اگر پرستاری این چنین فکر بکند و خود را آگاه تر از پزشک معالج بداند، جان فرد متقاضی را به خطر انداخته است.

زیرا اینگ ونه افراد با خود برتربینی که دارند، فکر می کنند که داناتر از پزشکان هستند. پس در نتیجه نسبت به فرامین و دستوراتی که توسط پزشک معالج صادر می شود، بی اهمیت بوده و روش خود را در پیش می‌ گیرند.

این گونه خودسری ها به راحتی جان بیمار را به خطر انداخته و او را دچار مشکلات فراوانی می کنند.
پس می‌ بینیم که انتخاب پرستاری که دارای این ویژگی نباشد، چقدر بر  سلامتی فرد متقاضی تاثیر می گذارد.

مثبت اندیشی

ویژگی سومی که باید هر پرستاری داشته باشد، همان ویژگی مثبت اندیشی در تمام زمان ها و در هر شرایطی می باشد.

پرستاران نباید عقاید منفی و منفی نگری خود را در کار خود دخالت داده و آن را به فرد متقاضی انتقال دهند.

به خصوص اگر این پرستاران از کودکان ما مراقبت و نگهداری می کنند، هرگز نباید دچار این عقاید خاص و منفی باشند. زیرا می تواند بر روی روحیه کودک ما تاثیر منفی گذاشته و تربیت او را دچار اخلال نماید.

این نکته را نیز نباید فراموش کنیم که کودکان مانند صفحه سفیدی می باشند که هر چه بر روی آن ها بنویسیم، همان را نشان خواهند داد.

پس به هیچ وجه نباید در این دوره از زندگی کودکان، پرستارانی را برای آن ها استخدام کنیم تا  نکات منفی را در تربیت آن ها وارد کنند.

پس این نکته نیز مهم است که پرستار ما چگونه فکر می کند و چه عقایدی را قبول دارد. این نکته نیز باید برای ما مهم باشد که  با در نظر گرفتن این پرستاران و صحبت کردن با ایشان، از این موضوع مطلع شویم.
قطعاً این موضوع یکی از مهمترین نکات برای سنجش یک پرستار خوب است.
هوشیاری
نکته دیگری که باید یک پرستار خوب حتماً آن را رعایت کرده و در خود روز به روز تقویت نماید، ویژگی هوشیاری تمام عیار حتی در هنگام خواب در محل کار می باشد.

پرستار باید بتواند هوشیاری خود را در هنگام کار، حتی در زمان خواب و استراحت داشته باشد و اگر فرد در مراقبت از خود دچار مشکل و یا نیاز شد، سریعاً این مشکل و نیاز را برای او برطرف نماید.

زیرا در مواقعی که پرستار دارای این هوشیاری نباشد، می تواند به سادگی جان فرد بیمار خود را به خطر انداخته و مشکلات زیادی را برای او به وجود آورد.

پس این نکته نیز بسیار مهم است  و باید بدانیم، پرستاری که انتخاب می کنیم، احساس مسئولیت بالایی داشته باشد و در همه حال هوشیاری خود را حفظ نماید.

هوشیاری در بسیاری مواقع، حتی در هنگام خواب نیز برای پرستارانی که شب ها  بر بالین بیمار خود می مانند، بسیار حیاتی است.

این هوشیاری باید به گونه ای باشد که پرستار با شنیدن کوچکترین صدا و یا تماسی، به سرعت هوشیاری خود را به دست آورده و حتی از خواب نیز بیدار شود و به مشکل فرد بیمار خود رسیدگی کامل نماید.

اگر پرستاری این ویژگی را به صورت کامل نتواند برای خود به وجود آورد، نمی تواند مراقبت حرفه‌ ای و خوبی را بر روی کار خود بگذارد و در منازل به صورت خصوصی بر بالین بیمار حاضر گردد و برای او تضمین سلامتی و امنیت کند.

برای همین موضوع، ما از شما می خواهیم تا تمام این مواردی که در مورد ویژگی های یک پرستار خوب برای شما بیان می کنیم را در انتخاب خود ملاک قرار داده و حتماً به آن ها اهمیت ویژه دهید.

زیرا سلامت روحی و جسمی افراد متقاضی که قطعا از عزیزان شما هستند، به همین ویژگی های فرد پرستار بستگی دارد.

ویژگی مهم دیگری که باید هر پرستار حرفه ای در منزل آن را رعایت کند، ویژگی مثبت اندیشی و مثبت نگری می باشد.

قطعا اگر پرستاری در شرایط مختلف، به بیمار روحیه دهد و با مثبت اندیشی های خود انرژی بیمار را برای درمان بیماری افزایش دهد، می تواند بر روند بهبودی تاثیر خوبی بگذارد.

باید بدانیم که این مثبت اندیشی باید در تمام شرایطی که برای فرد متقاضی پیش می آید، همراه پرستار باشد.

پرستاران می توانند با نگرش مثبت نسبت به موضوعات مختلف و در مواقع بحرانی، بر روی روحیه فرد بیمار و افراد متقاضی خود بسیار تاثیر گذاشته و روند بهبودی را برای آن ها سرعت ببخشند.

زیرا مثبت اندیشی و مثبت نگری باعث می شود تا صحنه های غم انگیز ناامیدی و یاس کنار برود و نور روشنایی و امید بر افراد متقاضی بتابد.

برقراری ارتباط

ویژگی دیگری که هر پرستار حرفه ای و ممتاز باید آن را رعایت کند و در برقراری آن بکوشد، این مورد می باشد که پرستار بتواند ارتباط و رابطه خوبی را با فرد بیمار و یا شخص متقاضی برقرار کرده تا بتواند به صورت دوستانه به حل مسائل فرد متقاضی بپردازد.

این ویژگی به خصوص در افراد سالمند و همچنین کودکانی که نیازمند مراقبت هستند، بسیار حائز اهمیت می باشد.

زیرا می دانیم که ارتباط برقرار کردن و رابطه دوستانه داشتن در این سن و با این افراد می تواند بسیار در روند حل مسائل آن ها کمک نماید.

مثلاً می دانیم که بسیاری از افرادی که سالمند هستند، به راحتی با دیگران ارتباط برقرار کرده و رابطه خوبی را با او داشته باشند.

اگر این ارتباط بین پرستاری که از آن ها مراقبت می کند و این افراد سالمند شکل نگیرد، می تواند پس از مدت زمانی، مشکلات مختلفی را برای پرستار و فرد به وجود آورد.

زیرا آن ها نمی‌ توانند با رابطه مسالمت آمیز با هم برخورد داشته و همچنین فرد تحت مراقبت، زمان مشکلات خود را با فرد پرستار در میان می گذارد که این می تواند عامل بسیار مهمی در به خطر افتادن سلامتی فرد باشد.

همچنین می دانیم کودکانی که  توسط پرستاران در ساعات مختلف از روز نگهداری می شوند، اگر با فرد پرستار رابطه صمیمی و خوبی نداشته باشند، قطعاً در روحیه آن ها تاثیر منفی گذاشته و نمی توانند این رابطه را حفظ کنند و پرستار مجبور به ترک محل کار خود خواهد شد.

همین طور می دانیم که اگر این پرستاران توانمند، رابطه صمیمی و خوبی با این کودکان برقرار نکنند، نمی توانند به هیچ عنوان مطالب آموزشی  خود را به کودک آموزش داده و  والدین را در مراقبت و تربیت  درست یاری نمایند.

همچنین اگر این پرستاران نتوانند رابطه خوبی را با فرد  تحت مراقبت خود داشته باشند، قطعاً همکاری خوبی بین آن ها شکل می گیرد که در نهایت می تواند مشکلات بسیاری را برای فرد تحت مراقبت داشته باشد.

باید بدانیم که این ارتباط و رابطه صمیمی، می تواند با همدردی و یا همدلی آغاز شده و با گفت و گوهای بسیار تداوم بیابد.

قطعا اگر این رابطه خوب و صمیمی بین پرستار با فرد تحت مراقبت شکل بگیرد، می تواند بسیار در روحیه فرد تحت مراقبت تاثیر گذاشته و روند مراقبت و بهبودی را برای آن ها تسریع کند.

همچنین ارتباط خوب می تواند فضای کاملاً صمیمی را برای پرستاران نیز حاصل کند. این عامل باعث می شود که پرستار نسبت به فرد تحت مراقبت خود احساس مسئولیت بیشتری را کرده و نسبت به او دلسوزتر و مهربان تر باشد.

باید بدانیم که رابطه یک پرستار با فرد تحت مراقبت خود  به خصوص سالمندان، باید رابطه همدلی و همدردی باشد تا پرستار بتواند مونس غم های بیمار و یا فرد تحت مراقبت خود باشد. با داشتن رابطه ای صمیمی، مشکل ها و آلام او را تسکین داده و او را در داشتن یک زندگی پر انرژی و متعادل، راهنمایی  و همراهی می نماید.

تسلط بر احساس و اوضاع

نکته دیگر و خصلت مهم دیگری که باید در مورد ویژگی های مهم یک پرستار بدانیم، این نکته است که پرستار باید در تمام شرایط نسبت به احساسات خود تسلط کافی داشته باشد.

اگر پرستار نتواند در شرایط مختلف که گاه سخت و طاقت فرسا نیز می باشد، احساسات خود را کنترل کند، می تواند به راحتی جان بیمار خود را به خطر انداخته و همچنین در هنگامی  که باید واکنش درستی در موضوعات داشته باشد و نتواند درست تصمیم گرفته و عمل کند.

از طرفی می دانیم که مراقبت کردن از افراد سالمند همچنین کودکان در اوایل، کار بسیار مشکلی می باشد و نیازمند صبر ویژه ای است که باید شخص پرستار از این خصلت بهره مند باشد.

پرستار باید بتواند بر احساسات خود غلبه کرده و با داشتن آرامش، این مشکلات را به مرور زمان و به تدریج حل نماید تا این احساس به فرد تحت مراقبت او القا گردد که کسی بهتر از این پرستار نمی تواند برایش مفید و سودمند باشد و از او مراقبت نماید.

علاقه به حرفه ی پرستاری

نکته دیگری که باید در سنجش و گزینش یک پرستار خوب و حرفه ای بدانیم، این نکته می باشد که آیا پرستار نسبت به شغلی که دارد، احساس آرامش و حس خوبی دارد و یا از شغل خود متنفر بوده و به اجبار به این کار می‌پردازد؟

زیرا می دانیم افرادی که به اجبار کاری را انجام می دهند، در اغلب موارد نمی توانند این کار را به صورت دقیق و درست انجام دهند. این نکته در پرستاران بسیار مهم می باشد.

زیرا اگر پرستاری نسبت به کار خود حسی نداشته باشد و  به این کارعلاقه نداشته باشد، قطعاً به درستی نمی تواند وظیفه خود را انجام داده و با بی اهمیتی و احساس مسئولیت نکردن نسبت به فرد تحت مراقبت خود، عواقب خطرناکی را برای او رقم می زند.

تا اینجای مقاله جامع خدمات پزشکی در منزل ستارخان به چند ویژگی بسیار مهم یک پرستار خوب و مناسب در منزل پرداختیم و دانستیم که تک تک این ویژگی ها می تواند بسیار در روند بهبودی افراد متقاضی و همچنین آرامش او و دیگر اعضای خانواده تاثیر بگذارد.

ما به شما پیشنهاد می کنیم، تا زمانی که به پرستاری مطمئن نشدید، او را برای مراقبت از افراد نیازمند خانواده خود انتخاب نکنید.

در این زمینه ما یکی از بهترین مراکز برای انتخاب پرستاری مناسب با شرایط شما را به شما پیشنهاد می کنیم.

مجموعه آلفا طب می تواند با در نظر گرفتن شرایط شما و با داشتن کادری مجرب از پرستارانی حرفه ای، به شما در انتخاب پرستاری مناسب و ممتاز کمک نماید.

حال می خواهیم به بعضی از نکات و ویژگی های دیگر یک پرستار خوب نیز بپردازیم تا در این مقاله به صورت بسیار جامع تر در مورد این ویژگی ها و خصلت های یک پرستار مناسب برای استخدام در منزل  صحبت کرده باشیم. پس با ما همراه باشید.

در این قسمت می خواهیم به بعضی از ویژگیهای یک پرستار خوب بپردازیم که پرستار به وسیله ی این ویژگی ها می تواند در شرایط  حساس جان فرد تحت مراقبت خود را حفظ کند و در شرایط حیاتی به او کمک ویژه نماید.

آمادگی در شرایط بحرانی

در مورد ویژگی ها باید بدانیم که به عنوان مثال پرستار باید نسبت به حوادث غیر مترقبه و همچنین حوادث بغرنج کاملا آماده باشد تا با آمادگی کامل نسبت به انجام مسئولیت خود حاضر شود.

اگر آمادگی لازم برای قرار گرفتن در شرایط ناگهانی یا برنامه ریزی شده را نداشته باشد، به سادگی دست و پای خود را گم کرده و مشکلات مختلفی را برای فرد تحت مراقبت خود به وجود می آورد.

برای اهمیت این موضوع فقط کافیست این نکته را بدانیم که بسیاری از پرستاران درمنزل موظفند از بیمارانی مراقبت بکنند که تحت مراقبت های شدید قرار دارند و هر گونه  سستی و اهمال در مراقبت از آن ها می‌ تواند مشکلات مختلفی را برای آن ها به وجود بیاورد.

حال اگر این افراد ناگهان دچار حادثه و یا مشکل شوند که نیازمند واکنش مناسب و به موقع پرستار آن ها باشد تا جان ایشان حفظ گردد، پرستار باید بتواند به صورت کامل آماده باشد تا بر بالین بیمار خود حاضر گردد و نکات آموزش دیده خود را به صورت کاملاً دقیق برای بیمار خود به انجام رساند.

اگر در چنین شرایطی، پرستار نتواند کاملا آماده باشد و دست و پای  خود را گم کند، هر لحظه سستی او می تواند به قیمت جان این فرد تمام شود.

پس می دانیم که این ویژگی چقدر می تواند ویژگی حیاتی برای یک پرستار مناسب آن هم در منزل باشد.

توجه به درخواست ها

نکته دیگری که می تواند در حفظ سلامتی فرد تحت مراقبت و پرستاران بسیار مهم باشد، این است که پرستار باید در هر شرایطی نسبت به خواسته ها و درخواست  فرد تحت مراقبت خود حساس باشد و در هر شرایطی نسبت به رفع این حاجات بکوشد.

این درخواست ها را در هر شرایط و موقعیتی در اولویت کار خود قرار دهد. حتی در مواقعی که در تایم کاری او قرار نمی گیرد.

قطعاً پرستارانی که نسبت به کار خود احساس مسئولیت دارند و ارتباط صمیمی و خوبی را با فرد تحت مراقبت خود برقرار می کنند، به این نکته بسیار توجه کرده و به آن عمل می کنند.

البته ما می دانیم که همه پرستاران می توانند مدتی از تایم روزانه خود را به عنوان استراحت برای خود در نظر بگیرند و این مدت در قراردادی که با آن ها بسته می شود، حتماً ذکر خواهد شد.

اما باید بدانند که حتی در شرایط استراحت خود نباید نسبت به فرد تحت مراقبت خود بی تفاوت باشد و شرایط و درخواست های او را در نظر نگیرد.

پس به صورت کلی نتیجه می گیریم که  نگهداری از افراد نیازمند مراقبت و همچنین افراد بیمار در خانه اگر توسط پرستاران متخصص و کاربلد در آن زمینه مورد نیاز انجام پذیرد، می ‌تواند شرایط بهبودی را برای ما تسهیل کرده و آن را بهبود ببخشد.

بار دیگر ما به شما مجموعه آلفا طب را معرفی می ‌کنیم که شما بتوانید با خیال آسوده و با تحقیقات درست برای انتخاب پرستاری مناسب با شرایط خود اقدام کنید.

با ما در ادامه مقاله پرستاری در منزل ستارخان همراه باشید تا اطلاعات بیشتری را در این زمینه کسب نمایید.

تاریخچه پرستاری در منزل

پس از پرداختن به موضوع مهم و اساسی ویژگی یک پرستار خوب در منزل برای خدمات پزشکی در منزل ستارخان حال می خواهیم در مورد تاریخچه پرستاری در منزل بیشتر صحبت کنیم و بدانیم که پرستاری چه سابقه ای در خدمت به بشر دارد و ریشه آن در کجاست.

اگر بخواهیم در مورد قدمت و  پیشینه پرستاری صحبت کنیم، باید بدانیم که پرستاری در واقع شغل و خدمتی بسیار قدیمی بوده که هیچ تاریخ شناس و یا تاریخدانی نمی تواند برای آن، پیشینه ای مشخص تعیین کند.

بشر از زمان حضرت آدم تا به امروز، نیاز به پرستار و حامی داشته که از او مراقبت کند و در هنگام دشواری ها و سختی ها حامی او باشد.

به خصوص که جنگ ها در کشورهای مختلف در گذشته بسیار بیشتر بوده و این خود طبیعتاً باعث بالا رفتن آمار مجروحین و بیماران می شده است که  در نتیجه؛  نیاز به یک پرستار را در تاریخ پر رنگ تر می کند.

پس باید بدانیم که پرستاری شغلی بسیار مهم بوده که در سرتاسر تاریخ تا به امروز بسیار مورد توجه قرار می گرفته است.

پرستاری، عاملی مهم برای به وجود آمدن یک تمدن سلامت می باشد که بسیاری از بزرگان و مردم از آن  بهره ها بردند.

اما امروزه به یاری پیشرفت تکنولوژی و همچنین پیشرفت علمی در زمینه های مختلف، پرستاری نیز رنگ و بوی تازه ای پیدا کرده و وارد خانه ‌های ما شده است.

همچنین باید بدانیم که امروزه پرستاری نه تنها به موضوعات و بیماری های افراد پرداخته، بلکه در زمینه آموزش و مراقبت از سالمندان و همچنین خردسالان و کودکان نیز خدمت رسانی می کند.

بنابراین نمی توانیم نقش یک پرستار را در جامعه نادیده بگیریم و به آن اهمیت ندهیم. زیرا عاملی بسیار مهم و تعیین کننده در سلامت روح و روان افراد به خصوص افراد  نیازمند مراقبت است.

اما اگر بخواهیم بیشتر در مورد منشا ایجاد کننده پرستار و شغل پرستاری با هم صحبت کنیم، باید آن را نیازهای مردم بدانیم که همیشه عامل به وجود آمدن بسیاری از موارد  به وجود آمده در تاریخ می باشد.

امروزه نیز همین نیازها باعث شده تا پرستارانی تخصص خود را به داخل خانه ها ببرند و در داخل خانه ها از عزیزان ما مراقبت کنند.

زیرا اقتضای جامعه امروزی این گونه می طلبد که بیشتر اعضای خانواده در بیرون از منزل شاغل باشند تا بتوانند از پس هزینه‌ های زندگی خود برآیند.

در این میان افراد خردسال و همچنین سالمندان و بیمارانی که نیازمند مراقبت های ویژه هستند، اگر کسی حامی آن ها نباشد؛ دچار مشکل خواهند شد و حتماً باید برای آن ها چاره ای مناسب اندیشید که ما امروزه به وسیله استخدام یک پرستار مناسب در منزل آن را حل می کنیم.

شرایط اقتصادی امروزی به گونه ‌ای سنگین شده است که نمی ‌توان از بسیاری از بیماران در مراکز درمان عمومی و تخصصی به صورت طولانی مدت در این مراکز نگهداری کرد.

زیرا هزینه نگهداری آن ها به سرعت بالا رفته و مخارج بسیاری را بر روی دوش اعضای خانواده و نزدیکان  فرد مورد مراقبت قرار می دهد. این گونه افراد سریعاً به فکر می افتند تا با در نظر گرفتن تمام شرایط و همچنین آماده کردن امکانات لازم، بیمار خود را در خانه و محیط گرم خانواده نگهداری کنند.

این تصمیم باعث می شود تا بیمار سرعت بهبودی خود را به دور از فضای پر استرس و ناخوشایند مراکز درمانی مانند بیمارستان و سرای سالمندان بگذراند  و همچنین باعث می شود تا مخارج نگهداری و مراقبت از این افراد پایین ‌تر بیاید و  نزدیکان این افراد مشکلات کمتری را از نظر اقتصادی تحمل کنند.

این نکته را نیز باید بدانیم که شاید در اواخر، شغل پرستاری آن هم در منزل مخصوص اشراف بوده و مردم عادی به این امکانات منحصر به فرد دسترسی نداشتند.

اما هر چه که از پیشرفت علم و تکنولوژی گذشته و همچنین روابط اجتماعی برابری و برادری سوق پیدا کرد، مردم توانستند مانند دیگر افراد مانند اشراف  از پرستاران در منزل و دیگر امکاناتی مانند آن استفاده نمایند.

در سرتاسر جهان، این شغل با عنوان شغلی مهم تلقی شده و تقریباً در تمام جهان مورد استقبال قرار گرفته است.

امروزه در کشور ما سالیان زیادی است که از پرستاران در منزل برای رفع نیازها و مشکلات بسیاری استفاده می‌ شود و  ثابت کرده است، هر کسی که بتواند پرستاری مناسب برای مراقبت از افراد خانواده خود در حالتی که خود نتواند از آن ها مراقبت کند، استخدام نماید؛ می تواند آرامش خانواده خود را فراهم کرده و از مشکلات و معضلات آن جلوگیری نماید.

شما می توانید برای انتخاب یک پرستار مناسب، به شرکت آلفا طب شما مراجعه کنید تا بتوانید با در نظر گرفتن شرایط خود و با مشورت کردن با کادر مجرب مجموعه ی آلفا طب، بهترین ها را برای خود برگزینید.

با ادامه مقاله خدمات پزشکی در منزل ستارخان همراه باشید تا به سوالات دیگری که ممکن است ذهن شما را به خود مشغول کرده باشد، پاسخی جامع و کامل دهیم.

شرایط نگهداری از بیماران در منزل چگونه است؟

برای آن که بتوانیم به این سوال پاسخ بدهیم، باید چند نکته را در نظر بگیریم.
اول از همه باید بدانیم که فردی که قصد دارد در خانه از بیمار خود مراقبت کند، آیا می تواند تمام امکانات لازم برای به وجود آوردن حالت پایدار برای بیمار خود را در خانه خویش فراهم کند؟

نکته دوم این  است که آیا فرد می تواند پرستاری متخصص در زمینه بیماری فرد تحت مراقبت خود استخدام نماید و یا علم لازم و تحقیقات لازم را برای این کار انجام داده است و یا خیر؟

اجازه پزشک

قبل از هر چیز باید بدانیم که اگر شخصی بخواهد یکی از عزیزان خود که بیمار است و در مراکز درمانی بستری می باشد را به صورت خصوصی در خانه خود معالجه کند و یا برای او پرستار خانگی بگیرد، باید قبل از هر چیز اجازه پزشک معالج او را دریافت نماید و پس از اجازه گرفتن از پزشک معالج و مشورت کردن با او، برای این کار قدم اول را بردارد.

اگر پزشکی این اجازه را به شخص تحت معالجه خود ندهد و این مورد را به صلاح او نداند، نباید به هیچ وجه مقاومت کرده و با نظر پزشک معالج خود مخالفت کنیم.

زیرا در مواقع بسیاری، هر چقدر هم که بخواهیم فضا و امکانات را در خانه فراهم کنیم، باز نمی‌ توانیم به صورت کامل موارد بسیاری و مشکلاتی که می تواند برای فرد به وجود آمده را  حل کنیم و این مشکل بسیار بزرگی برای ما به وجود خواهد آورد.

پس اگر شما بعد از مشورت کردن با پزشک معالج خود و توضیح دادن در مورد شرایط خود و همچنین  تامین امکانات مورد نیاز، چنان چه پزشک معالج  این روش را به صلاح دانسته، می توانید به راحتی برای استخدام یک پرستار متخصص و همچنین فراهم آوردن امکانات لازم اقدام کنید.

پس قدم اول اجازه پزشک معالج می باشد.

تهیه امکانات لازم

اما قدم بسیار مهمی که هر فرد باید قبل از انجام هر کاری این شرایط را در نظر گرفته و با در نظر گرفتن وضعیت خود برای آن اقدام کند، فراهم آوردن تمام تجهیزات و امکاناتی است که می تواند در مواقع اضطراری برای فرد تحت مراقبت و معالجه در خانه حیاتی با شد و در کوتاهترین زمان به او کمک کند.

اگر حتی پرستاری استخدام کنیم که در کار خود بسیار حاذق باشد ولی به او تجهیزات و امکانات لازم برای مراقبت از بیمار خود را ندهیم، از این پرستار کار زیادی ساخته نیست و نمی تواند در مواقع ضروری و اضطراری به بیمار ما کمک زیادی کند.

پس فراهم آوردن این تجهیزات و امکانات برای بیمارانی که در حالت و وضعیت حاد و وخیم  به سر می برند، بسیار ضروری است.

انتخاب پرستار متناسب با شرایط

نکته بسیار مهمی که در مقاله خدمات پزشکی در منزل ستارخان به آن می پردازیم، انتخاب پرستار متناسب با وضعیت ماست.

پرستار می تواند با برنامه ریزی های خود و دقت عملی که دارد، بهترین شرایط را برای ما به وجود آورد که حتی در روند بهبودی ما نسبت به مراکز درمانی عمومی تاثیر بسیار بیشتری گذاشته و سرعت بهبودی ما را بسیار افزایش دهد.

پرستاران باید بتوانند بر روی برنامه‌ های غذایی فرد تحت مراقبت خود همچنین عوامل و محیط اطراف او و مصرف داروها و استفاده از لوازم درمانی بیشترین دقت را داشته و در مواقعی که بیمار باید در محیطی به دور از آلودگی و عفونت ها به سر ببرد، تا جای امکان محیطی استرلیزه را برای او به وجود آورد.

قطعاً می ‌دانیم که فراهم آوردن تمام این امکانات و دستورالعمل ها، کار آسانی نیست و باید توسط  پرستاران متخصص که در این زمینه سال ها تجربه و سابقه درخشان دارند، انجام پذیرد.
همچنین پرستاران باید تمام وظایف خدماتی مورد نیاز بیمار را بر عهده گرفته و برای رفع آن ها تمام تلاش خود را انجام دهند.

به طور کلی باید این نکته را بیان کنیم که اگر می‌ خواهیم از بیماران حاد در داخلی منزل  خود نگهداری کنیم، باید قبل از هر چیز اجازه پزشک معالج او را بگیریم و با صلاحدید وی عمل نماییم و همچنین باید تجهیزات و لوازم لازم را برای ثبات شرایط پایدار بیمار در منزل فراهم کرده و به صورت استاندارد این محیط  لازم را برای او به وجود آوریم.

در قدم سوم نیز باید به دنبال پرستارانی  متخصص و کوشا باشیم تا بتوانند با در نظر گرفتن تمام شرایط فرد تحت مراقبت خود و با  به کار گرفتن علم و توانایی خود برای بهتر شدن وضعیت بیمار تلاش کرده و روز به روز برای مساعدتر شدن  حال او اقدام نمایند.

قطعا اگر ما نتوانیم این شرایط را به صورت کامل برای فرد تحت مراقبت خود ایجاد نماییم، بهتر است که از آوردن این بیماران به خانه و مراقبت در خانه از آنان خودداری نموده و تا زمانی که بتوانیم تمام شرایط و صلاحدید پزشک را برای این کار به دست آوریم، از انجام آن منصرف شویم.

اما اگر توانستیم این شرایط را به صورت کامل برای فرد تحت مراقبت خود به وجود آوریم، می توانیم با مراجعه کردن به مجموعه هایی مانند آلفا طب برای استخدام پرستارانی مجرب و دلسوز، اقدام لازم را انجام دهیم.

قطعا این بهترین راه و روش برای مراقبت کردن از بیماران به صورت ایمن و مفید است.
با ما در ادامه مقاله خدمات پزشکی در منزل ستارخان همراه باشید تا اطلاعات بیشتری را در این زمینه کسب نمایید.

مدارک مهم برای استخدام پرستاران در منزل چیست؟

در مورد این که آیا پرستاری که انتخاب می کنیم، باید مدارک و شرایط خاصی را داشته باشد، قصد داریم در اینجا پاسخ اجمالی بدهیم.

قبل از هر چیزی باید بدانیم که خدمات پرستاری در مجموعه‌ هایی ارائه می گردد که این مجموعه ها باید در تمام کشورهای خود به ثبت رسیده باشند  و دارای پروانه برای انجام این گونه  خدمات باشند.

پس نمی توان به هر مکان و هر مرکزی برای استخدام پرستار مناسب با شرایط خود اقدام نمود. باید قبل از هر چیز نسبت به مجموعه ای که  می ‌خواهد به ما خدمات پرستاری ارائه دهد، تحقیقات لازم را انجام دهیم.

همان طور که گفتیم، یکی از بهترین مراکز برای استخدام پرستارانی مناسب و کاربلد، مجموعه آلفا طب می باشد که شما می توانید هم اکنون با کارشناسان این مجموعه در ارتباط باشید.

تحقیقات لازم در خصوص تخصص پرستار

در مرحله دوم و پس از آن که از مجموعه خود کاملاً مطمئن شدیم، باید به دنبال پرستارانی باشیم تا بیشترین سازگاری را با شرایط ما داشته باشند و همچنین مدارک لازم در  خصوص موضوع بیماری و یا  حیطه ی کاری خود داشته باشند.

به عنوان مثال؛ اگر به دنبال پرستارانی می گردیم تا بتوانند از بیماران ما در داخل خانه مراقبت کنند، باید به دنبال پرستارانی باشیم که در زمینه آن بیماری سابقه و تجربه و همچنین مدرک مناسب و معتبر داشته باشند تا بتوانیم به او اعتماد کرده و عزیزان خود را به او بسپاریم.

زیرا اگر این مورد را رعایت نکنیم، در شرایطی که اوضاع و احوال بیمار ما به حالت وخامت بیفتد، آن پرستاری که استخدام کردیم هرگز نمی تواند وظیفه خود را به درستی و در موقع مناسب انجام داده و از این طریق مشکلات بسیاری را برای فرد تحت مراقبت خود به وجود می ‌آورد. پس به این نکته به عنوان یک نکته حیاتی دقت نمایید.

پس در گام دوم باید تحقیقات لازم را در مورد مدارک و توانایی های فرد پرستاری که  به ما معرفی شده است، انجام دهیم.

تنها در زمانی به شما پیشنهاد می کنیم تا عزیزان خود را به دست پرستاران در منزل بسپارید که به آن پرستار اعتماد کامل داشته باشید و تحقیقات لازم را در مورد شخصیت او همچنین مدارک و توانایی های او به عمل آورده باشید.

زمانی که شما چنین پرستاری را با تحقیقات و تلاش خود انتخاب نمودید، می توانید از طریق همان مراکزی که به شما این پرستاران را معرفی نموده اند، با آن پرستار قراردادی را امضا کرده و در مفاد این قرارداد، تمام نکات مهم را قید نموده و از خدمات این پرستاران در منزل خود بهره کافی و وافی را ببرید.

همان طور که در مقاله کاربردی خدمات پزشکی در منزل ستارخان ذکر کردیم، شرکت آلفا طب را به شما معرفی می کنیم تا بتوانید با تحقیقات خود و همچنین در نظر گرفتن شرایط و مشورت کردن با کادر متخصص و مجرب آلفا طب، بهترین‌ ها را برای خود رقم بزنید.

البته ویژگی های اخلاقی فرد پرستار نیز به اندازه داشتن مدرک برای استخدام او مهم است  و حتماً باید در مورد ویژگی های اخلاقی او  تحقیقات لازم را به ارمغان آورید.

برای دریافت مشاوره با متخصصان و کارشناسان مجموعه آلفا طب می توانید از طریق شماره های موجود در سایت شرکت آلفا طب، ارتباط خود را برقرار نمایید.

پرستاران معمولا چه تایمی را می توانند در منزل به پرستاری مشغول باشند؟

نکته قابل توجه این است که آیا پرستاران می توانند به صورت دائمی در منزل حضور یافته و به بیماران و افراد متقاضی ما رسیدگی کنند و یا باید ساعاتی خاص را در منزل ما حضور داشته باشند و به صورت پاره وقت خدمت‌ رسانی نمایند؟

برای پاسخ به این سوال باید ابتدا شرایط خود را در نظر بگیرید و با در نظر گرفتن این نکات، برای این سوال پاسخی مناسب پیدا کنید.

همه ما می ‌دانیم که پرستاران به نسبت شرایط و هزینه ای که ما می خواهیم برای رسیدگی و مراقبت از افراد عزیز تحت مراقبت خود انجام دهیم، می‌ توانند در ساعات بیشتری از شبانه روز  در بالین بیمار ما حاضر بوده و از افراد مورد نظر خانواده ما مراقبت کنند.
پس این عامل تایم و زمان خدمت رسانی پرستاران کاملاً عاملی خصوصی بوده و می ‌توان به نسبت شرایط و هزینه، آن را تنظیم نمود.

همچنین باید شرایط پرستار را نیز در نظر داشته باشیم. زیرا بعضی از پرستاران نمی‌ توانند  به صورت دائم و یا در اکثر ساعات شبانه روز در بالین فرد تحت مراقبت خود باشند و از او حمایت و مراقبت کنند.

عامل دیگری که می ‌تواند در این موضوع مهم باشد، محاسبه فضا و امکاناتی است  که افراد خانواده می توانند برای پرستار فراهم نمایند.

ناگفته نماند که این عامل می تواند بسیار بر روی ساعات خدمات رسانی پرستاران موثر باشد. زیرا اگر پرستاری امکانات لازم برای استراحت خود را در محل کار خود داشته باشد، به نسبت شرایط خود می ‌تواند ساعات بیشتری را بر بالین بیمار خود حاضر بوده و از او مراقبت نماید.
این عامل همچنین به نوع مشکل افراد تحت مراقبت ما نیز بستگی دارد.

به عنوان مثال؛ افرادی که دچار بیماری های مزمن و یا صعب العلاج هستند و یا در کما  به سر می برند و به هر علتی در خانه تصمیم به مراقبت و نگهداری از آن گرفته شده است، نیازمند پرستارانی هستند که در اکثر ساعات شبانه روز بر بالین آن ها حاضر بوده و از ایشان مراقبت های بسیار بیشتری را به عمل آورند.

همچنین افراد و سالمندانی که دچار آلزایمر بوده و دیگر اطرافیان آن ها ساعت بسیاری از شبانه روز را در بیرون از خانه به سر می ‌برند، باید با  پرستاری که  دوست و همراه آن ها باشد، به صورت دائم در ارتباط باشند تا بتوانند نیازهای خود را به صورت کامل برطرف نموده و از این نظر زندگی شاد و  مسرت آمیزی را داشته باشند.

همچنین کودکانی که والدین آن ها نیز در بیرون از خانه مشغول به کار و فعالیت هستند نیز طبیعتاً در سنین پایین نمی ‌توانند نیازها و شرایط خود را مدیریت و کنترل کرده و حتماً باید توسط  پرستاری کاربلد و دلسوز فاقد رذایل اخلاقی  پرورش داده شوند.

پرستاران معمولاً به صورت پاره وقت در محل کار خود حضور یافته و در ساعاتی که فرزندان از پدر و مادر خود دور هستند، از آن ها حمایت و مراقبت می کنند.

پس به طور کلی نتیجه گرفتیم که پرستاران به نسبت شرایطی که برای آن ها به وجود می ‌آید و همچنین نوع مشکلی که بیمار تحت مراقبت آن ها و یا افراد متقاضی با آن دست و پنجه نرم می ‌کنند، می‌ توانند ساعات کاری خود را تنظیم کرده و با قراردادی به آن پایبند باشند.

تعرفه و هزینه ی خدمات پرستاری در منزل ستارخان چگونه است؟

در مورد میزان هزینه به خدمت گرفتن پرستاران  متخصص در منزل باید بدانیم که این مورد نیز کاملاً به شرایط فرد و میزان ساعاتی که این پرستار می تواند در اختیار فرد تحت مراقبت ما باشد، بستگی دارد.

همچنین عامل تخصص ویژه ای که این پرستار دارد و مدرکی که دارد، می‌ تواند بر روی میزان هزینه نهایی تأثیر گذاشته و آن را کم یا زیاد نماید.

پس برای آن که بتوانیم میزان هزینه ی به خدمت گرفتن یک پرستار مناسب در منزل را به دست آوریم، باید به متغیرهای بسیاری توجه نموده و با دقت بسیار در زمان انتخاب خود این عوامل را در نظر بگیریم و بعد از نوشتن قراردادی، این مبالغ را تعیین نماییم.

اما ما به شما پیشنهاد می ‌کنیم تا در این زمینه از متخصصان آلفا طب مشورت گرفته و با در نظر گرفتن شرایط خود، اقدامات لازم را به عمل آورید.

به طور کلی، تعیین هزینه ها به شرایط فرد بستگی دارد و نمی‌ توان قیمت نهایی و ثابتی برای آن در نظر گرفت.

در ادامه مقاله خدمات پزشکی در منزل ستارخان با ما همراه باشید تا با نتیجه گیری مختصر مطالب، جمع بندی مفیدی را به شما ارائه دهیم.

نتیجه گیری

در مقاله فوق، در مورد انتخاب یک پرستار خوب صحبت کردیم و دانستیم که یک پرستار خوب کیست و باید چه ویژگی هایی را داشته باشد و در واقع پرستاری چگونه شغلی است.

همچنین در این مقاله دانستیم که ویژگی های یک پرستار ممتاز چگونه است و از این طریق توانستیم اطلاعات کاملی را برای انتخاب یک پرستار ممتاز و مناسب در منزل به دست آوریم.
قطعاً این اطلاعات می ‌تواند بر روی انتخاب ما تاثیر بسیار مثبتی گذاشته و انتخاب ‌های ما را هدفمند کند.

همچنین در  مبحث خدمات پزشکی در منزل ستارخان به تاریخچه پرستاری در منزل پرداختیم و دانستیم که تاریخچه این گونه فعالیت ها و خدمات رسانی به زمانی خاص بر می گردد و همواره در طول زمان و در طی تاریخ، ناجی جان انسان ها به حمایت کننده از آن ها بوده است.

همچنین این مقاله، اطلاعات جامعی را در مورد شرایط نگهداری از بیماران در منزل به ما داد و دانستیم که برای این کار به سه عامل اجازه پزشک معالج و همچنین فراهم آوردن تجهیزات لازم و مناسب و در نهایت انتخاب یک پرستار مناسب و متخصص در این زمینه نیازمندیم.

همچنین در نوشتار خدمات پزشکی در منزل ستارخان خواندیم که برای استخدام یک پرستار مناسب چه مدارکی را باید از او طلب کرده و به چه مراکزی مراجعه نماییم.

این نکته را می دانیم که انتخاب یک پرستار مناسب از مراکز معتبر می ‌تواند بیار بر روی اطمینان و آرامش ما تاثیر مثبت گذاشته و آرامش خاطری مضاعف  به ما ببخشد.

همچنین سعی شد تا در مورد تایم حضور پرستاران متخصص در منزل صحبت کنیم و دانستیم که این پرستاران نسبت به شرایط و هزینه‌ ای که ما می ‌خواهیم برای مراقبت از افراد تحت مراقبت خود صرف کنیم، متغیر است و عامل دیگر همان امکاناتی است که برای پرستار در منزل ما وجود خواهد داشت.

و به عنوان کلام آخر در مقاله خدمات پزشکی در منزل ستارخان به تعرفه و هزینه استخدام یک پرستار مناسب در منزل پرداختیم و دانستیم که برای استخدام یک پرستار ممتاز از مراکز درمانی، ابتدا باید شرایط خود را در نظر گرفته و به نسبت ساعاتی که این پرستار باید در منزل ما حضور پیدا کند و همچنین نسبت به مدرک  و تخصصی که پرستار ما دارد، می تواند این تعرفه تغییر پذیرفته و قیمت آن بالا و یا پایین شود.

امیدواریم از مطالعه مقاله خدمات پزشکی در منزل ستارخان لذت کافی را برده باشید و توانسته باشید تا اطلاعات جامعی را در مورد انتخاب یک پرستار خوب و فواید آن کسب نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×