آلفا طب

قیمت پرستار بیمار در منزل

قیمت پرستار بیمار در منزل

قیمت پرستار بیمار در منزل یکی از سوالات و دغدغه های تعداد زیادی از افراد می باشد. به دلیل اینکه کسانی که قصد دارند پرستاری را برای مراقبت از خود و یا سایر اعضای خانواده استخدام کنند ابتدا میزان بودجه خود را در نظر گرفته سپس برای انجام این کار اقدام خواهند کرد.

مجموعه آلفا طب با اخذ مجوز رسمی از دانشگاه علوم پزشکی ایران و وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی و با در اختیار داشتن کادر متخصص و مجرب آماده است تا در سریع ترین زمان ممکن برای ارائه خدمات پزشکی و پیرا پزشکی در منزل یا محل کار شما در کنار شما باشد.

تمامی پرسنل دارای مدارک و تضامین کافی نزد شرکت می باشند.

*پوشش دهی کلیه مناطق تهران

*نازل ترین قیمت و بهترین کیفیت

*امکان صدور گواهی برای ارائه به بیمه درمانی شما

به همین جهت برای مطلع شدن از این موضوع در ادامه مقاله قصد داریم مطالب جامع و مفیدی را در اختیار شما قرار داده و به پاسخ پرسش های زیر بپردازیم.

1.    حضور پرستار بیمار در منزل از چه اهمیتی برخوردار می باشد؟
2.     چه عواملی بر میزان قیمت پرستار بیمار در منزل تاثیر گذار هستند؟
3.     تعیین میزان قیمت پرستار بیمار در منزل به چه صورت است؟
4.     چرا بسیاری از افراد با قیمت پرستار بیمار در منزل موافقت می کنند؟
5.     آیا قیمت پرستار بیمار در منزل از بیمارستان بیشتر است؟
6.    آیا قیمت پرستار بیمار در منزل با توجه به وظایف او تعیین می شود؟
7.     پرستار بیمار در منزل باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟
8.     استخدام پرستار بیمار در منزل چه مزیت هایی را به دنبال خواهد داشت؟
9.    چگونه می توان قیمت پرستار بیمار در منزل را کاهش داد؟
10.    خدمات پرستار بیمار در منزل شامل چه مواردی می شود؟
11.     استخدام پرستار بیمار در منزل بیشتر برای چه کسانی ضرورت دارد؟

 

حضور پرستار بیمار در منزل از چه اهمیتی برخوردار می باشد؟

از آنجایی که در حال حاضر شرایط زندگی افراد را با مشکلات بسیار زیادی مواجه کرده و به خصوص  برای آن دسته از خانواده هایی که یکی از اعضای آنها به بیماری خاصی مبتلا شده نگرانی و دغدغه هایی را به وجود آورده است.

همه ما پس از اینکه از بیمارستان مرخص شدیم باید مراقبت های لازم را به بهترین شکل ممکن انجام دهیم. چرا که این مراقبت ها نقش بسیار مهمی را در روند درمان و بهبودی ایفا می کنند.

اکثر افراد قادر نیستند فضای بیمارستان را تحمل کرده و مدت زیادی را در آنجا سپری کنند و تمایل دارند دوره درمان را در منزل به پایان برسانند.

به همین جهت در صورتی از بیمار در منزل به خوبی پرستاری نشده و یا بدون تخصص و تجربه کافی در این زمینه انجام گیرد باعث به وجود آمدن نگرانی و استرس بسیار زیادی برای تمام اعضای خانواده می شود.

به طوری که آنها ترجیح خواهند داد بیمار در بیمارستان تحت درمان باشد. در چنین شرایطی استخدام و حضور یک پرستار در منزل به عنوان بهترین گزینه محسوب می گردد و با خدمات مورد نیاز و تخصصی که ارائه می دهد برای بیماران شرایطی را فراهم می کند تا در منزل به درمان بیماری خود ادامه دهند.

در حقیقت می توان گفت خدمات پرستاری در منزل نه تنها خیال اعضای خانواده بیمار را آسوده تر کرده بلکه در پیش رفتن روند بهبودی بیماری با سرعت بالا تاثیر قابل توجهی دارد.

برخی از افراد تصور می کنند قیمت پرستار بیمار در منزل بسار بالا بوده و باید هزینه های هنگفتی را صرف کرد. اما باید گفته شود با پرداخت کمترین هزینه نیز می توان از بیماران در محیط آرامش بخش خانه مراقبت کرد.

چه عواملی بر میزان قیمت پرستار بیمار در منزل تاثیر گذار هستند؟

از مهمترین عواملی که میزان قیمت پرستار بیمار در منزل را تحت تاثیر قرار خواهند داد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

وضعیت سلامت جسمی بیمار:

یکی از مهمترین فاکتورهایی که در مشخص کردن میزان هزینه استخدام یک پرستار در منزل بسیار موثر می باشد وضعیت سلامتی جسمانی بیمار است. اینکه بیمار تا چه اندازه سالم بوده و یا چه نوع بیماری دارد می تواند هزینه نهایی را تحت تاثیر قرار دهد.

از طرفی دیگر باید این نکته را یادآوری کنیم که اخلاق و شرایط روحی بیماران در استخدام پرستار بی تاثیر نخواهد بود.

چرا که در بسیاری از موارد پیش آمده که بیمار به حدی بد خلق، بد دهن و ناسازگار بوده که باعث شده پرستار تا حد بسیار زیادی تحت فشار قرار گیرد.

خدمات پرستاری که با توجه به درخواست خانواده ارائه می شود:

یکی دیگر از عوامل مهمی که در قیمت پرستار بیمار تاثیر دارد نوع خدمات پرستاری می باشد که خانواده ها برای ارائه آنها درخواست می کنند.

برای مثال امکان دارد بیمار قادر به حرکت کردن نباشد و پرستار حمام کردن او را به اعضای خانواده بسپارد و انجام کارهای روزمره و کمک کردن به بیمار برای رفتن به دستشویی یا دارو دادن به او را خودش انجام دهد.

قطعا در صورتی که خدمات بیشتری از پرستار درخواست شود به همان نسبت میزان هزینه و حقوق پرستار نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

میزان تحصیلات و تخصصی که پرستار دارد:

گاهی اوقات فرد از بیماری خاصی رنج می برد که انجام مراقبت های پزشکی و درمانی در منزل ضروری می باشد. در چنین شرایطی باید یک پرستار که مدرک تحصیلی پرستاری داشته و با آن نوع بیماری کاملا آشنا است را استخدام کرد تا از بیمار مراقبت کند.

انجام کارهایی از جمله تزریقات، عوض کردن پانسمان و سرم تراپی در منزل به تخصص و مهارت نیاز دارند و بدون شک پرستار متخصص در مقایسه با پرستاری که در این زمینه از مهارت کافی برخوردار نمی باشد دستمزد بیشتری را دریافت خواهد کرد.

ساعاتی که پرستار حضور دارد:

یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار در چگونگی برآورد کردن میزان حقوق و قیمت پرستار بیمار در منزل مدت حضور و ساعت های کاری پرستار می باشد.

گاهی اوقات خانواده از پرستار درخواست می کند تا زمانی که در منزل نمی باشند در کنار بیمار حضور داشته باشد. به این معنی که هدف آنها استخدام پرستار به صورت ساعتی خواهد بود.

اما در صورتی که بیمار در منزل شخص خود زندگی کند خانواده از پرستار تقاضا خواهد کرد تا به صورت شبانه روزی از بیمار مراقبت کند. بنابراین دستمزد پرستار با توجه به تعداد ساعاتی که در کنار بیمار حضور دارد متغیر است.

فاصله مکانی که محل سکونت پرستار با بیمار دارد:

در صورتی که خانواده از پرستار درخواست کنند تنها چند ساعت از روز در منزل از بیمار مراقبت کند میزان فاصله ای که محل سکونت پرستار با بیمار دارد مورد توجه قرار خواهد گرفت و بر هزینه نهایی استخدام پرستار در منزل تاثیرگذار می باشد.

به طوری که هر چه محل سکونت آنها با یکدیگر بیشتر فاصله داشته باشد پرستار باید هزینه بالاتری را برای ایاب و ذهاب پرداخت کند و در نهایت باعث افزایش یافتن قیمت خدمات پرستاری در منزل خواهد شد.

لازم است این نکته را یادآوری کنیم که اگر اعضای خانواده بیمار مسئولیت رفت و آمد پرستار را به عهده بگیرند دیگر نیازی به پرداخت این هزینه نیست.

تعیین میزان قیمت پرستار بیمار در منزل به چه صورت است؟

میزان قیمت پرستار بیمار در منزل و چگونگی محاسبه آن یکی از سوالاتی می باشد که همیشه تعداد زیادی از خانواده هایی که قصد دارند برای بیمار خود در منزل یک پرستار استخدام کنند با آن مواجه می شوند.

در واقع باید گفته شود سازمان نظام پرستاری و وزارت بهداشت میزان قیمت را مشخص خواهند کرد. البته با توجه به شرایط و شرایط بیمار تمام هزینه ها با یکدیگر یکسان نیستند.

در صورتی که بخواهیم این موضوع را به صورت دقیق تر بیان کنیم باید بگوییم که کارشناس پرستاری مدرک معتبر پرستاری دارد که هزینه مراقبت از بیمار در منزل را بر طبق درخواستی که خانواده ها دارند و همچنین نرخ تعیین شده توسط اتحادیه برآورد می کند.

از طرفی دیگر حقوق پرستار بیمار به صورت ساعتی، روزانه و یا ماهانه براساس نوع درخواستی که خانواده بیمار کرده اند مشخص خواهد شد.

چرا بسیاری از افراد با قیمت پرستار بیمار در منزل موافقت می کنند؟

دلایل بسیار زیادی هستند که باعث می شود اکثر خانواده ها با قیمت پرستار بیمار در منزل موافقت کنند. از مهمترین آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

بهبودی بیماران در منزل افزایش پیدا خواهد کرد:

با توجه به مطالعاتی که پزشکان انجام داده اند این موضوع به اثبات رسیده است که مورد استفاده قرار دادن خدمات پرستاری برای بیمار در منزل باعث می شود روند بهبودی و سلامتی خیلی سریع تر و بهتر از بستری شدن در بیمارستان رخ دهد.

پرستار وضعیت بیمار را در منزل با دقت بالایی مورد توجه قرار می دهد:

یکی دیگر از دلایلی که باعث می شود خانواده ها با پرداخت هزینه یا قیمت تعیین شده برای پرستار بیمار در منزل هیچ گونه مخالفتی نکنند این است که تمام دقت و تمرکز پرستار بر روی روند بهبودی بیمار خواهد بود.

به طوری که در منزل به گونه ای از بیمار مراقبت می کند تا وضعیت سلامتی او از همه نظر تحت کنترل قرار گیرد. از طرفی دیگر هنگامی که بیمار در منزل تحت مراقبت قرار دارد پرستار به تمام نیازهای او رسیدگی خواهد کرد و قادر باشد با پزشک بیمار به طور منظم ارتباط برقرار کند.

هزینه پرستار بیمار در منزل پایین است:

همه ما می دانیم برای تعداد زیادی از خانواده میزان هزینه ای که قرار است بابت پرستار بیمار در منزل پرداخت کنند از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.

به همین جهت مناسب بودن قیمت مراقبت از بیمار باعث شده تا افراد متقاعد شوند خدمات پرستاری در منزل را مورد استفاده قرار دهند. از طرفی دیگر هنگامی که آنها بیماران خود را به منظور مراقبت در بیمارستان بستری می کنند مجبور خواهند شد هزینه های بالاتری را بپردازند.

در حالی که تحت مراقبت بودن بیمار در منزل برای خانواده ها شرایطی را فراهم خواهد کرد تا هزینه های رفت و آمد مداوم به بیمارستان و همچنین ویزیت شدن توسط پزشک را صرف نکند و این موضوع در کاهش یافتن میزان قیمت تاثیر بسیار زیادی دارد.

در منزل امکان ارائه خدمات توانبخشی نیز وجود دارد:

هنگامی که خانواده ها تصمیم می گیرند برای بیماران خود در منزل پرستار استخدام کنند اگر بیمار از ضعف و ناتوانی در عضلات رنج ببرد پرستار شیوه های فیزیوتراپی و انجام فعالیت های ورزشی در منزل را به کار خواهد گرفت و کمک می کند تا ضعف عضلات آنها خیلی سریع بهبود پیدا کرده و تقویت شوند.

به همین جهت خدمات پرستاری در منزل شامل مواردی از جمله فیزیوتراپی، گفتار درمانی و کادر درمانی نیز می باشد و امکان ارائه خدمات با توجه به نیازهای بیمار توسط پرستار وجود دارد تا بیمار قادر باشد به روند زندگی عادی خود ادامه دهد.

آیا قیمت پرستار بیمار در منزل از بیمارستان بیشتر است؟

ممکن است برای تعداد زیادی از کسانی که قصد دارند برای بیمار خود در منزل یک پرستار استخدام کنند این سوال پیش آید که میزان قیمت پرستار بیمار در منزل با بیمارستان چه تفاوتی دارد.

در صورتی که این دو هزینه ها را با یکدیگر مقایسه کنیم متوجه خواهیم شد که میزان هزینه پرستار بیمار در منزل پایین تر می باشد.

البته لازم است یک نکته را نیز مورد توجه قرار دهیم که هزینه پرستار بیمار در منزل با توجه به عواملی از جمله وضعیت سلامتی بیمار و همچنین تعداد ساعاتی که از بیمار در منزل مراقبت می شود مشخص خواهد شد.

همانطور که در قسمت عوامل تاثیرگذار بر قیمت اشاره کردیم، اگر خانواده ها در منزل پرستاری را استخدام کنند که دوره های آموزشی لازم را گذرانده و از تخصص و مهارت بالایی برخوردار باشدهزینه های بیشتری را برای پرداخت متقبل می شوند.

به طور کلی با استفاده از هر شیوه ای که محاسبه کنیم هزینه نگهداری از بیمار در منزل به صرفه تر از هزینه های بیمارستان بوده و هر فردی با توجه به میزان بودجه ای که دارد می تواند خدمات پرستاری در منزل را مورد استفاده قرار دهد.

برای اینکه بتوانید پرستاران متخصص و مجرب را در اختیار داشته باشید استفاده کردن از مجموعه های معتبر که خدمات بهداشتی و مراقبتی را ارائه می دهند بهترین گزینه خواهد بود.

چرا که این پرستاران به طور دقیق می دانند که چگونه با بیماران برخورد کرده و با چگونگی کنترل علائم بیماری آشنایی کامل دارند. به طوری که توانایی کنترل وضعیت سلامتی بیمار را در شرایط اورژانسی دارند.

آیا قیمت پرستار بیمار در منزل با توجه به وظایف او تعیین می شود؟

کسانی که قصد دارند یک پرستار را برای بیمار در منزل استخدام کنند باید بدانند که انتخاب پرستار به دقت بسیار بالایی نیاز دارد.

از آنجایی که بیمار دارای شرایط خاصی می باشد میزان تجربه و تخصص پرستار از اهمیت زیادی برخوردار است و بنا به هیچ دلیلی نباید از مورد توجه قرار دادن مهارت هایی که او در این زمینه کسب کرده غافل شد.

همچنین لازم است این نکته را یادآوری کنیم که  میزان قیمت پرستار بیمار در منزل با توجه به نوع وظایفی که به عهده دارند تعیین خواهد شد و خانواده ها باید از اینکه پرستار در منزل وظایف خود را به درستی انجام می دهد اطمینان حاصل کنند سپس برای پرداخت هزینه اقدام کنند. مهمترین وظایف پرستاران در منزل شامل موارد زیر می شود:

پرستار باید پانسمان بیمار را تعویض کرده و تزریقات او را انجام دهد:

تعویض پانسمان و انجام دادن تزریقات جزء مهارت هایی به شمار می آید که آشنایی تمام پرستاران با آن ضرورت داشته و این نوع مهارت ها در پرستار بیمار در منزل از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد.

به دلیل اینکه اکثر بیماران قادر نیستند اعضای دن خود را حرکت دهند و زمانی که بیماران در چنین شرایطی قرار دارند باعث می شود در مقایسه با افراد دیگر دچار زخم بستر شوند و همچنین امکان جا به جا کردن و یا منقل کردن بیمار به بیمارستان هر چند وقت یک بار به منظور انجام تزریقات و تعویض پانسمان زخم بسترهای او وجود ندارد.

به همین جهت بهترین کار این است که پرستار در منزل به انجام پانسمان و تزریقات بیمار رسیدگی کند.

پرستار باید به تعبیه سوئد بیمار در منزل تسلط کافی داشته باشد:

گاهی اوقات میزان شدت بیماری فرد تا حدی می باشد که قادر نیست ادار و مدفوع خود را کنترل کند و توانایی رفتن به سرویس بهداشتی را ندارد. به همین دلیل لازم است که پرستار در زمینه تعبیه سوئدها از جمله یک بار مصرف، هفتگی و همینطور عوض کردن آنها مهارت کافی را داشته باشد.

پرستار باید حرکات توانبخشی را به درستی انجام دهد:

یکی دیگر از وظایف مهم پرستار بیمار در منزل این است که با حرکات توانبخشی به طور کامل آشنایی داشته باشد. به دلیل اینکه به بیمار کمک خواهد کرد تا بار دیگر به توانایی جسمی خود دست پیدا کرده و عضلات او بر اثر زخم های بستر ایجاد شده تحلیل نروند.

پرستار باید به نظافت شخصی بیمار رسیدگی کند:

وضعیت بیمار ممکن است به گونه ای باشد که نتواند فعالیت های روزانه خود را انجام دهد. در چنین شرایطی وظیفه پرستار کمک کردن به بیمار برای انجام دادن کارهای روزانه او می باشد. یکی از مهمترین فعالیت ها رسیدگی کردن به نظافت شخصی بیمار خواهد بود.

حمام کردن، بهداشت دهان و دندان، شانه موها و مرتب کردن ناخن ها از جمله کارهای نظافتی بیمار محسوب می شوند که پرستار باید چند ساعت از روز را به انجام آنها اختصاص دهد.

پرستار باید محیط استراحت و وسایل مورد استفاده بیمار را تمیز کند:

یکی دیگر از وظایف پرستار در منزل این است که ملحفه ها و رختخواب بیمار را به صورت روزانه تمیز و مرتب کند. به دلیل اینکه مرتب نبودن ملحفه هایی که در زیر بدن بیمار قرار دارند باعث می شود زخم بستر او افزایش پیدا کند.

علاوه برای پرستار وظیفه دارد تمام ظروفی که بیمار برای خوردن آب و غذا مورد استفاده قرار می دهد را همیشه بررسی کرده و در صورتی که کوچکترین لک و یا آلودگی داشته آنها را تمیز نماید. همچنین برای اینکه بیمار عرق سوز نشود پرستار باید لباس های بیمار را به طور منظم عوض کند.

پرستار بیمار در منزل باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

هر خانواده ای که تصمیم می گیرد برای یکی از اعضای خانواده بیمار خود پرستار استخدام کند در ابتدا برای آنها سخت می باشد که مراقبت کردن از عزیز خانوادشان را به پرستار بسپارند. به دلیل اینکه نمی توانند به هر کسی اعتماد کنند.

به همین جهت ما در این بخش به مهمترین ویژگی هایی که پرستار باید از آنها برخوردار باشد اشاره خواهیم کرد تا قادر باشید بهترین پرستار را با آسودگی خاطر برای بیمار خود استخدام کنید.

پرستار باید قابل اعتماد باشد:

یکی از مهمترین ویژگی های پرستار که حتما باید آن را هنگام استخدام مورد توجه قرار داد این است که قابل اعتماد باشد.

به دلیل اینکه او قرار است از مهمترین اعضای خانواده مراقبت و نگهداری کند. لازم است این نکته را یادآوری کنیم که تعداد زیادی از خانوده ها زمانی حاضر خواهند شد با قیمت پرستار بیمار در منزل موافقت کرده و آن را پرداخت کنند که پرستاران این ویژگی مهم را داشته باشند.

پرستار باید دیدگاه مثبتی داشته باشد:

یک پرستار خوب کسی است که نگرش و دیدگاه او حتی در شرایط سخت و دشوار مثبت می باشد. به خصوص نسبت به آن دسته از بیمارانی که احساس ناامیدی بسیار زیادی دارند باید توانایی مواجه شدن با چالش های ایجاد شده را داشته باشد و در آنها انگیزه و روحیه مثبت را ایجاد کند.

پرستار باید با بیمار ارتباط عاطفی برقرار کند:

یکی از مهمترین ویژگی هایی که پرستار در منزل باید داشته باشد این است که با بیمار ارتباط صمیمی برقرار کند. در صورتی که میان بیمار و پرستار ارتباط صمیمی برقرار نگردد باعث می شود تا پرستار به خوبی از عهده انجام وظایف خود برنیاید. به دلیل اینکه برقراری ارتباط صمیمی دو طرفه به پرستار کمک می کند تا با همکاری بیمار کارهای شخصی او را به بهترین شکل ممکن انجام دهد.

درک پرستار باید بالا باشد

یک پرستار تنها زمانی قادر خواهد بود خدمات با کیفیت را در اختیار بیمار قرار دهد که وضعیت شخصی که در منزل تحت مراقبت او می باشد را به خوبی درک کرده و رفتار صمیمانه ای داشته باشد. با انجام این کار می تواند از علت ترس و ناراحتی بیمار مطلع شود و رفتار مناسبی را از خود نشان دهد.

پرستار خوب به شغل خود علاقه دارد:

هر فردی تنها در صورتی که به شغل خود علاقه داشته باشد در آن به موفقیت دست پیدا خواهد کرد. به خصوص کسانی که در حرفه پرستاری فعالیت می کنند.

به دلیل اینکه در شغل پرستاری انسان ها از نظر جسمی و روانی تحت شرایط سخت و دشواری قرار دارند. به همین جهت پرستار باید برای بهبودی سلامت روحی و جسمی بیمار با علاقه و اشتیاق زیاد تلاش کند

پرستار باید برای هر شرایطی آماده باشد:

یکی دیگر از ویژگی هایی که باید هنگام استخدام پرستار مورد توجه قرار دهید این است که آمادگی لازم را برای موقعیت های غیر قابل پیش بینی داشته باشد.

به ویژه اگر بیمار شما توانایی برقراری ارتباط را ندارد. در حقیقت این ویژگی پرستار به عنوان مهارت های اصلی و اساسی او به شمار می آید.

به دلیل اینکه امکان دارد بیمار هیچ گونه اطلاع در مورد علائم هشدار دهنده بیماری خود نداشته باشد. در چنین شرایطی پرستار در منزل با آگاهی کامل و با مورد توجه قرار دادن کوچکترین تغییرات در وضعیت سلامتی بیمار مانع به وجود آمدن شرایط بحرانی و جبران ناپذیر خواهد شد.

پرستار باید نیازهای بیمار را الویت قرار دهد:

پرستاری در کار خود مجرب و متخصص می باشد که تحت هر شرایطی به نیاز و خواسته های فردی که تحت مراقبت او می باشد رسیدگی خواهد کرد. اگرچه لازم است که پرستار اوقاتی را برای انجام امور شخصی خود در نظر بگیرد اما برطرف کردن نیازهای بیمار را باید الویت قرار دهد.

پرستار نباید بی حوصله باشد:

ممکن است پرستار برای رده های سنی گوناگون از جمله کودک، نوجوان و سالمند استخدام شود. حتی گاهی اوقات سالمند به دلیل اینکه به بیماری فراموشی مبتلا می باشد قادر به همکاری کردن با پرستار نیست.

به همین جهت پرستار با صبر و حوصله زیاد و همچنین با مورد استفاده قرار دادن مهارت های خاص آنها را همکاری و برقراری ارتباط ترغیب کند.

خلاق بودن پرستار در کار مهم است:

در صورتی که پرستار هنگام مراقبت از بیمار در منزل کارهای تکراری را انجام دهد باعث می شود روحیه بیمار تحت تاثیر قرار گیرد.

بنابراین پرستار باید در کار خلاقیت و انرژی زیادی داشته باشد. از طرفی دیگر بسیار مهم است که پرستار برنامه ریزی امور مراقبتی را با توجه به علایق بیمار طراحی کرده و به اجرا درآورد تا بیمار بتواند روند درمان را تحمل کند.

پرستار باید احساسات و عواطف خود را کنترل کند:

معمولا هنگامی پرستار در منزل استخدام می شود و از بیمار مراقبت می کند تحت تاثیر وضعیت بیمار قرار خواهد گرفت. اما او باید تا جایی که امکان دارد از انجام این کار خودداری کند و احساسات و عواطف خود را کنترل کند.

به طوری که با بیماران ارتباط صمیمی برقرار کرده، تمام هدف او سلامتی بیمار باشد و همچنین کارهایی را انجام دهد که باعث خوشحالی و رضایت بیمار می شود.

پرستار نباید بد خلق باشد:

در صورتی که اعضای خانواده بیمار پرستاری را استخدام کنند که دارای حس شوخ طبیعی بوده و بد خلق نیست نه تنها باعث می شود تا با شرایط ناراحت کننده به راحتی و آسانی کنار آید بلکه بیمار نیز راحت تر می تواند با وضعیت دشوار خود مقابله کند.

پرستار باید حریم شخصی بیمار و خانواده او را حفظ کند:

پرستاری که مجرب و حرفه ای می شود تحت هیچ شرایطی اطلاعات و اسرار شخصی مربوط به بیمار و خانواده او در فاش نخواهد کرد و آنها را تنها به کسانی خواهد گفت که توسط خانواده مشخص شده اند.

پرستار باید از بیمار در منزل حمایت کند:

هنگامی که پرستار روحیه بیمار را تقویت و از او حمایت می کند باعث می شود احساس امنیت و آرامش در بیمار به وجود آید.

پرستاران در اولین فرصت باید به خواسته ها و نیازهای کسی که تحت مراقبت او می باشد رسیدگی کرده و آنها را برطرف کند. همچنین در صورتی که بیمار در شرایط روحی و جسمی سختی می باشد با پشتیبانی از او توصیه های ارزشمند و مفیدی را ارائه دهد.

استخدام پرستار بیمار در منزل چه مزیت هایی را به دنبال خواهد داشت؟

هنگامی که یکی از اعضای خانواده ما در بیمارستان به علت داشتن بیماری خاصی در بیمارستان بستری می شود دچار استرس و نگرانی های بسیار زیادی خواهیم شد.

همین موضوع باعث شده تا تعداد زیادی از مراکز مراقبت های بهداشتی در منزل خدمات پرستاری را ارائه دهند تا افراد در منزل خود به راحتی و آسانی بهبود پیدا کنند.

امکان دارد فردی از اعضای خانواده دارای یک بیماری مزمن، سقط، عمل جراحی و غیره باشد و تمایلی به بستری کردن او در بیمارستان نداشته باشید. در حال حاضر مراکز درمانی برای ما شرایطی را فراهم کرده اند تا قادر باشیم دامنه گسترده ای از خدمات درمانی را به همراه خود در منزل مورد استفاده قرار دهیم.

استخدام کردن پرستار در منزل به عنوان یکی از شیوه های درمانی به شمار می آید که برخلاف تصور برخی از افراد که تصور می کنند قیمت پرستار بیمار در منزل بالا بوده به صرف هزینه های کمی نیاز دارد.

زمانی می توان یک مراقبت را حرفه ای و پیشرفته محسوب کرد که با استفاده از آن در زمان و هزینه صرفه جویی شود. در ادامه این بخش مقاله قصد داریم مزیت های استخدام یک پرستار بیمار در منزل را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهیم.

بیمار در معرض خطر ابتلا به عفونت قرار نمی گیرد:

هنگامی که پرستار برای مراقبت از بیمار در منزل استخدام می شود از عفونت هایی که امکان دارد در محیط بیمارستان به آنها مبتلا شود در امان خواهد ماند.

با مراقبت از بیمار در منزل می توانیم سرعت روند درمان بیمار را بالاتر ببریم. به دلیل اینکه او از هفونت و آلودگی ها کاملا دور می باشد.

قیمت پرستار بیمار در منزل پایین است:

امکان دارد مورد استفاده قرار دادن مراقبت های ویژه برای بیمار ضرورت پیدا کند.بیمارستان ها معمولا هزینه های زیادی را به منظور مراقبت های درمانی دریافت می کنند.

از طرفی دیگر کمتر کسی حاضر است بیمار خود را به مدت طولانی در بیمارستان بستری کند. به دلیل اینکه هزینه های آن بسیار بالا می باشد.

از طریق خدمات پرستاری در منزل که از مراقبت های حرفه ای پزشکی برخوردار می باشند می توان از بیمار در محیط راحت و آرامش بخش خانه مراقبت کرد.

در صورتی که هزینه های پرستاری در منزل را با بستری شدن در بیمارستان مقایسه کنیم به این موضوع پی خواهیم برد که قیمت پرستار بیمار در منزل تا چه حد به صرفه تر و پایین تر می باشد.

بیمار در محیط آرام منزل بهبود پیدا می کند:

در صورتی که بیمار خود را به مدت طولانی در بیمارستان بستری کرده و نگه داریم از نظر روانی دچار آسیب ها و صدمات جدی خواهد شد.

معمولا بیمارستان به دلیل فضایی که دارد باعث می شود بیمار از نظر روانی تحت فشار بسیار زیادی قرار گیرد و اینکه بیمار به صورت مداوم پزشکان، پرستان و بیماران را در کنار خود مشاهده می کند بر روحیه او تاثیر منفی می گذارد.

پرستاری کردن از بیمار در منزل با توجه به مراقبت های حرفه ای پزشکی که ارائه می شود کمک می کند تا بیمار در محیط راحت و آرام منزل به سلامتی و بهبودی کامل دست یابد و به دلیل احساس امنیت و آرامشی که دارد استرس او کاهش پیدا خواهد کرد.

به بیمار خدمات به صورت شخصی و سفارشی ارائه خواهند شد:

معمولا تمام افراد در بیمارستان به یک اندازه از مراقبت های پزشکی بهره مند خواهند شد. هنگامی که بیمار در بیمارستان بستری شده و تحت مراقبت قرار می گیرد قادر نیست برای برطرف کردن نیازهای خاص خود درخواستی کند.

به همین دلیل است که تعداد زیادی از افراد از محیط و امکاناتی که بیمارستان در اختیار آنها می گذارند رضایت ندارند. ارائه مراقبت های پیشرفته در منزل باعث می شود بیمار خدمات شخصی و سفارشی را تجربه کند.

هر بیماری در منزل پرستار منحصر به فرد خود را دارد و به تمام نیازهای بیمار رسیدگی کرده و همیشه آنها را به خاطر می سپارد.

هنگامی که خانواده خدمات پرستار در منزل را برای بیمار خود مورد استفاده قرار می دهد آسودگی خاطر بیشتری خواهند داشت. چرا که تمام نیازهای آنها برطرف می شود.

هنگامی که بیمار تحت مراقبت های شخصی قرار می گیرد بدون شک بیمار با سرعت بالایی بهبود پیدا می کند.

به امور روزانه بیمار رسیدگی می شود:

تعداد زیادی از بیماران در شرایطی هستند که نمی توانند فعالیت های روزانه زندگی روزمره خود از جمله حمام کردن، نظافت، آشپزی و غیره را انجام دهند.

با استخدام پرستار بیمار در منزل فعالیت های روزانه به راحتی و آسانی انجام خواهند شد. از آنجایی که اگر خانواده از پرستار درخواست کند او کارهای جزئی خانگی مانند شستن لباس ها و پخت و پز را انجام می دهد باعث می شود تا بیمار و اعضای خانواده از یک زندگی سالم و شادی بهره مند شوند.

پرستار بیمار در منزل برای رسیدگی به فعالیت های روزمره زندگی بیمار دوره آموزشی لازم را گذرانده است و به بیمار در منزل کمک خواهد کرد تا زندگی سالم تر و با کیفیتی داشته باشد.

بیمار داروها را به موقع مصرف خواهد کرد:

در صورتی که بیمار به مشکلات گوناگونی دچار شده باشد پزشک با توجه به شرایطی که دارد برای او داروهایی را تجویز خواهد کرد. در چنین شرایطی مصرف کردن داروها در زمان تعیین شده توسط پزشک مورد نظر از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد.

معمولا افراد سالمند داروها را به طور صحیح و به اندازه تجویز شده مورد استفاده قرار نمی دهند. این اشتباهات امکان دارد مشکلات و صدمات جبران ناپذیری را برای بیماران به دنبال داشته باشد.

پرستارانی که حرفه ای و مجرب هستند آموزش های لازم در مورد کنترل و نظارت بر میزان مصرف داروها و همچنین مدیریت نسخه ها گذرانده اند تا اعضای خانواده بیمار اطمینان حاصل کنند که او داروها را در زمان مناسب و به اندازه کافی مصرف کرده است.

بیمار احساس تنهایی نمی کند:

داشتن تعامل اجتماعی سلامت روانی تمام افراد را حفظ خواهد کرد. به همین جهت پرستار بیمار در منزل به عنوان یک فرد قابل اعتماد بیمار را در فعالیت های اجتماعی مختلف از جمله کتاب خواندن، پیاده روی، تماشا کردن فیلم و فعالیت های دیگر همراهی می کند.

هنگامی که پرستار برای انجام فعالیت ها در کنار بیمار می باشد باعث می شود تا او کمتر احساس تنهایی کند.

چگونه می توان قیمت پرستار بیمار در منزل را کاهش داد؟

مراقبت و نگهداری از بیمار به تخصص و مهارت کافی در این زمینه نیاز خواهد داشت. با توجه به اینکه نوع بیماری هر یک افراد با یکدیگر تفاوت دارد و ممکن است شخصی به فراموشی، بی اختیاری در ادار یا مدفوع و غیره مبتلا باشد.

به همین جهت باید پرستاری را استخدام کرد که با توجه به تجربه و دانشی که دارد با بیماران رفتاری تخصصی و حرفه ای داشته باشد. از مهمترین راهکارهای که در کاهش دادن قیمت پرستار بیمار در منزل تاثیرگذار است می توان به موارد زیر اشاره کرد:

میزان تخصص و مهارت پرستار را مورد توجه قرار دهید:

در صورتی که پرستار امور پرستاری و مراقبتی را به صورت تخصصی انجام دهد باعث می شود قیمت پرستار بیمار در منزل افزایش پیدا کند.

اما کسانی که قصد دارند به منظور کاهش دادن میزان هزینه ها از پرستار درخواست کنند تا کارهای توانبخشی را به صورت تخصصی انجام ندهد تا آن جایی که امکان دارد باید خواسته ها و نیازهای بیمار را الویت قرار داده و به آنها توجه ویژه ای داشته باشند.

به دلیل اینکه اگر برای بیمار انجام مراقبت های تخصصی ضروری باشد نباید مراقبت های ساده را به کار گرفت.

از مورد استفاده قرار دادن خدمات 24 ساعته خودداری کنید:

کسانی که میزان بودجه آنها به اندازه ای می باشد که قادر نیستند هزینه های پرستار بیمار در منزل را پرداخت کنند تا آنجاییکه امکان دارد باید سعی کنند پرستارانی که بیمار را به صورت 24 ساعته تحت مراقبت قرار می دهند استخدام نکنند.

در صورتی که با توجه به دستور پزشک نیازی نیست که مراقبت های تخصصی شبانه روزی به بیمار ارائه شود و اعضای خانواده قادر هستند از عهده مراقبت بیمار در برخی از ساعات شبانه روز یا روزهای هفته برآیند امکان مورد استفاده قرار دادن خدمات پرستاری و مراقبتی پاره وقت وجود خواهد داشت و تا حد زیادی می توان میزان هزینه ها را کاهش داد.

بهترین پرستار را از مراکز مراقبتی معتبر استخدام کنید:

مراکز و شرکت های مراقبتی به دلیل اینکه دارای مجموعه گسترده از نیروی انسانی می باشد باعث می شود تا افراد بهترین پرستار را انتخاب کنند.

این مراکز وظیفه دارند پرستار مجرب و حرفه ای را پیدا کرده و آن را اعزام کنند و در زمان استخدام پرستار به خانواده کمک خواهند کرد. در حقیقت می توان گفت هر گونه مشکلی که در هنگام برنامه ریزی رخ می دهد را برطرف می کنند.

به همین جهت از این طریق نه تنها هزینه ها کاهش می یابند بلکه در زمان تا حد زیادی صرفه جویی خواهد شد.

به میزان هزینه های مراکز و شرکت های خدمات مراقبتی توجه کنید:

در صورتی که مراکز و شرکت های خدماتی را با یکدیگر مقایسه کرده و از هزینه هایی که هر یک از آنها دریافت می کنند اطلاعات کافی را به دست آورید بدون شک مجرب ترین پرستار که با بودجه شما تناسب دارد را پیدا خواهید کرد.

اعضای خانواده کمک بگیرید:

از برای اینکه بهنترین پرستار را با هزینه مناسب انتخاب کنید بهتر است از تمام اعضای خانواده بخواهید تا در این راه به شما کمک کنند.

بعضی از اعضای خانواده که محل زندگی آنها در نزدیکی بیمار می باشد و علاقه زیادی به مراقب از بیمار دارند قادر هستند چندین ساعت از روز را به منظور رسیدگی به کارهای مراقبتی در نظر داشته باشند.

همچنین کسانی که در خانواده نمی توانند امور مراقبتی بیمار را انجام دهند بهتر است کارهای مالی را به آنها بسپارید. برای مثال پرداخت قبض ها و خریدهای اینترنتی را به صورت غیر حضوری انجام دهند تا با استفاده از این روش هزینه های پرستار بیمار در منزل کمتر شود.

خدمات پرستار بیمار در منزل شامل چه مواردی می شود؟

خدمات پرستار بیمار در منزل دربردارنده دامنه وسیعی از خدمات می باشد. به طوری که خانواده قادر است با خیالی آسوده کلیه کارهایی که به بیمار مربوط می شود را به او بسپارد و بدون اینکه در مورد این موضوع نگرانی داشته باشد به روال زندگی عادی خود ادامه دهد.

انجام تزریقات در منزل بیمار یکی از مهمترین خدماتی به شمار می آید که توسط پرستار ارائه خواهد شد و نیازی نیست خانواده بیمار به مراکز درمانی مراجعه کنند.

با مورد استفاده قرار دادن خدمات تزریقات و پرستاری در منزل نه تنها باعث می شود هزینه های زیادی را به منظور رفت و آمد به مراکز درمانی صرف نکنید بلکه از هدر رفتن انرژی و زمان جلوگیری خواهد شد و به سهولت می توان خدمات را در منزل مورد استفاده قرار داد.

هنگامی که بیمارستان ها و مراکز درمانی مراجعه می کنید احتمال اینکه به بیماری های عفونی و ویروسی مبتلا شوید بسیار زیاد است.

اما در صورتی که پرستار بیمار در منزل را استخدام کنید این ریسک ها تا حد قابل توجهی کاهش پیدا کرده و سریع تر به بهبودی و سلامتی دست پیدا خواهید کرد.

با توجه به اینکه پرستار وظیفه دارد مراقبت ها و اقدامات درمانی را به طور منظم انجام داده و وضعیت سلامتی بیمار را با دقت بالایی پیگیری کند بنابراین سپردن این موضوع به پرستاری که استخدام کرده اید وضعیت سلامتی بیمار اعضای خانواده شما تضمین می گردد.

استخدام پرستار بیمار در منزل بیشتر برای چه کسانی ضرورت دارد؟

علاوه بر بیماران، افراد دیگری نیز هستند که برای برخوردار بودن از شرایط زندگی با کیفیت و ادامه زندگی به بهترین شکل ممکن باید تحت مراقبت های خاصی قرار گیرند. این افراد سالمندانی می باشند  که به دلیل وضعیتی که دارند کمک کردن و رسیدگی به امور آنها ضرورت بسیار زیادی دارد.

به طوری که اگر به آنها کمک نشود از زندگی خوب و مناسب محروم خواهند شد. در حال حاضر شرایط زندگی به گونه ای است که بسیاری از افراد قادر نیستند از سالمندان مراقبت کنند و باعث شده تا با مشکلات فراوانی مواجه شوند. شاید در ابتدا تصور کنیم که برای این افراد خانه سالمندان به عنوان بهترین گزینه محسوب می شود.

اما در صورتی که این مسئله را به طور دقیق مورد بررسی و ارزیابی قرار دهیم متوجه خواهیم شد که انجام این کار از نظر روانی ضربه شدیدی را به سالمندان وارد خواهد کرد و از طرفی دیگر روابط خانوادگی به صورت جبران ناپذیر پاشیده می شود.

در چنین شرایطی با استخدام یک پرستار بیمار در منزل که در این زمینه دارای تخصص و تجربه کافی می باشد می توان دغدغه و نگرانی های خود را برطرف کرد و شرایط بهتری را برای زندگی سالمند عزیز خود به وجود آورد.

هنگامی که یک پرستار برای سالمند در منزل حضور دارد به او کمک های زیادی کرده و تمام تلاش خود را برای برطرف کردن نیازها و خواسته های سالمند می کند.

از مهمترین نیازهای افراد سالمند می توان به داشتن همدم و داشتن روابط اجتماعی اشاره کرد و در حقیقت باید گفته شود در کیفیت زندگی آنها نقش پر رنگی را دارد.

با حضور پرستار خوب در منزل سالمند دیگر احساس تنهایی نکرده و به نیازهای او پاسخ داده خواهد شد. متاسفانه خانواده هایی که یکی از اعضای خانواده آنها سالمند می باشد تنها نیازهای روحی او را مورد توجه قرار می دهند و به خواسته های جسمی او اهمیت زیادی نمی دهند.

در حالی که پرستار امور مربوط به نظافت شخصی از جمله استحمام او را نیز انجام می دهد. گاهی اوقات سالمند از توانایی حرکتی برخوردار نیست و مانع رسیدگی او به کارهای منزل می گردد. پرستار در منزل با ارائه کمک های مورد نیاز شرایط زندگی ایده آل را برای او فراهم خواهد کرد.

نتیجه گیری:

با خواندن این مقاله متوجه خواهیم شد که یکی از نیازهای اساسی بیماران انجام امور مراقبتی و رسیدگی به کارهای شخصی آنها می باشد که با به کار گرفتن خدمات پرستاری در منزل می توان شرایط مساعدی را برای بیمار خود فراهم کرد.

با توجه به اینکه ممکن است برخی از افراد بودجه لازم را برای استخدام پرستار در منزل نداشته باشند ما تمام عواملی که بر میزان قیمت پرستار بیمار در منزل تاثیرگذار هستند را نیز به طور دقیق مورد بررسی و ارزیابی قرار دادیم.

بنابراین در صورتی که یکی از اعضای خانواده شما از بیماری خاصی رنج می برد توصیه می شود تا جایی که امکان دارد از بستری کردن بیمار خود به مدت طولانی در بیمارستان خودداری کرده و خطر ابتلا به بیماری های عفونی و ویروسی بر اثر بستری شدن در بیمارستان را با استخدام کردن یک پرستار مجرب و حرفه ای کاهش دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×