آلفا طب

پرستار تخصصی در منزل

پرستار تخصصی در منزل

در این مقاله به موضوع پرستار تخصصی در منزل می پردازیم.

پرستار تخصصی در منزل شامل هر گونه خدمات پشتیبانی حرفه ای است که به فرد امکان می دهد تا با خیال راحت در خانه خود زندگی کند.

مجموعه آلفا طب با اخذ مجوز رسمی از دانشگاه علوم پزشکی ایران و وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی و با در اختیار داشتن کادر متخصص و مجرب آماده است تا در سریع ترین زمان ممکن برای ارائه خدمات پزشکی و پیرا پزشکی در منزل یا محل کار شما در کنار شما باشد.

تمامی پرسنل دارای مدارک و تضامین کافی نزد شرکت می باشند.

*پوشش دهی کلیه مناطق تهران

*نازل ترین قیمت و بهترین کیفیت

*امکان صدور گواهی برای ارائه به بیمه درمانی شما

خدمات مراقبت در خانه می تواند به فردی که در حال پیر شدن است و برای زندگی مستقل به کمک احتیاج دارد، کمک کند.

مدیریت مسائل مزمن برای حفظ سلامتی امری مهم است.  اگر در حال بهبودی هستید یا نیازهای خاص یا معلولیت دارید، مراقبان حرفه ای مانند پرستاران، دستیاران و درمانگران بسته به نیاز فرد مراقبت های کوتاه مدت یا بلند مدت را در خانه انجام می دهند.

1- مراقبت های مورد نیاز و پرستار تخصصی در منزل شما و در مکانی که دوست دارید، چگونه است؟
2- مراقبت های پرستار تخصصی در منزل، شامل چه مواردی است؟
3- انتظارات افراد از پرستار خصوصی در منزل چیست؟
4- انواع خدمات مراقبت های بهداشتی توسط پرستار تخصصی در منزل چگونه است؟
5- نکات موثر در پرستار تخصصی در منزل به چه صورت می باشد؟
6- حقوق و اشتغال پرستار تخصصی در منزل چگونه است؟
7- سایر موارد مهم در برخورداری از پرستار تخصصی در منزل به چه صورت می باشد؟
8- ایجاد اهداف و برنامه مراقبت های پرستار تخصصی در منزل چگونه است؟
9- چه تفاوتی بین مراقبت های پرستار تخصصی در منزل و خانه سالمندان وجود دارد؟
10- نتیجه گیری مبحث پرستار تخصصی در منزل

مراقبت های مورد نیاز و پرستار تخصصی در منزل شما، در مکانی که دوست دارید
پرستار تخصصی در منزل می تواند کلید دستیابی به بالاترین کیفیت زندگی ممکن باشد.

این موضوع می تواند ایمنی، امنیت و افزایش استقلال را امکان پذیر کند. همچنین می تواند مدیریت شرایط پزشکی مداوم را آسان کند. علاوه بر این، می تواند به جلوگیری از بستری شدن غیر ضروری کمک کند.

پرستار تخصصی در منزل می تواند به بهبودی پس از بیماری، آسیب یا اقامت در بیمارستان کمک کند. در نتیجه همه این ها از طریق مراقبت در آسایش و آشنایی با پرستار تخصصی در منزل امکان پذیر است.

مراقبت در منزل می تواند شامل موارد زیر باشد:

– در انجام کارهای روزمره مانند لباس پوشیدن و استحمام کمک می کند.
– در مدیریت ایمن کارهای اطراف خانه کمک می کند.
– همراهی و مصاحبت با افراد
– خدمات درمانی و توانبخشی به افراد
– مراقبت کوتاه مدت یا بلند مدت از پرستار برای یک بیماری یا ناتوانی،  از جمله تراکئوستومی و مراقبت از ونتیلاتور

انواع مراقبت و پرستاری تخصصی در منزل

همه ارائه دهندگان خدمات مراقبت در منزل انواع مختلف خدمات مراقبت در منزل را ارائه نمی دهند. این راهنمایی کوتاه، نمای کلی از انواع مراقبت در منزل و پرستار تخصصی در منزل را ارائه می دهد.

مراقبت بر اساس نیازهای فردی شما تنظیم می شود و ممکن است که شامل خدماتی از یک یا چند نوع توصیف شده باشد.

تماس با ارائه دهنده خدمات برای بحث در مورد نیازهای شما می تواند کمک کند که بهترین مراقبت برای شما بهتر باشد. در حالی که انواع مختلفی از مراقبت در منزل ممکن است نیازهای مختلفی را تامین کند، در نتیجه آن ها دارای یک هدف مشترک هستند:

امکان زندگی شادتر و مستقل تر برای افراد تحت مراقبت و تأمین حمایت و آرامش خاطر برای خانواده های آن ها که امری ضروری می باشد. خدمات مراقبت از پرستار در منزل خصوصی ممکن است شامل موارد زیر باشد:

– مراقبت از بیماری ها و شرایطی مانند آسیب مغزی، آسیب نخاعی
– مراقبت از ونتیلاتور
– مراقبت از تراكئوستومی
– نظارت بر علائم حیاتی
– تجویز داروها
– مراقبت از استومی یا گاستروستومی
– مراقبت از لوله تغذیه
– مراقبت از سوند

خدمات مراقبت از بهداشت خانگی ممکن است شامل موارد زیر باشد:

–       خدمات کوتاه مدت پرستاری
–       فیزیوتراپی
–       کار درمانی
–       آسیب شناسی زبان گفتاری
–       مددکاری اجتماعی پزشکی
–       خدمات دستیار بهداشت در منزل

هزینه پرستار تخصصی در منزل

خدمات مراقبت شخصی، همراهی و پرستار تخصصی در منزل معمولاً مستقیماً توسط شخص تحت مراقبت (پرداخت خصوصی) یا از طریق بیمه مراقبت طولانی مدت یا Medicaid پرداخت می شود. منابع مالی دیگر ممکن است:
–       پرداخت خصوصی
–       بیمه مراقبت طولانی مدت
–       بیمه سلامت
–       مزایای جانبازان
–       غرامت کارگران؛ را شامل شود.

مراقبت های پرستار تخصصی در منزل را می توان از طریق منابع مختلف پرداخت کرد، از جمله:

–       پرداخت خصوصی
–       بیمه سلامت
–       مزایای جانبازان
–       غرامت کارگران
–       پزشکی (با شرایط)
–       پرداخت مستقیم توسط شخص تحت مراقبت (پرداخت خصوصی)
در صورت احراز صلاحیت های خاص (به طور کلی، هنگامی که خدمات توسط پزشک سفارش می شود و ارزیابی بالینی آن ها را ضروری می داند)، خدمات Home Health به طور معمول توسط این افراد پرداخت می شود:

–       مدیکر
–       بیمه خصوصی

مراقبت های پرستاری تخصصی در منزل

مراقبت و همراهی شخصی و در کل پرستار تخصصی در منزل نیازی به تجویز پزشک ندارد. مراقبت هایی که به صورت مداوم و طبق برنامه ای مطابق با نیازهای مشتری انجام می شوند، حداکثر تا 24 ساعت در روز و 7 روز در هفته، از جمله مراقبت های احتمالی زنده می باشد.

مراقبت های پرستار تخصصی در منزل وظیفه خصوصی است که باید توسط پزشک تجویز شود. مراقبت ها اساساً به صورت شیفتی و حداکثر 24 ساعت در روز و 7 روز در هفته انجام می شود.

مراقبت های بهداشتی در منزل باید توسط پزشک تجویز شود. مراقبت از طریق مراجعه به پزشکان متخصص انجام می شود که حداکثر یک ساعت طول می کشد تا به صورت کوتاه مدت تا رسیدن به اهداف فردی این عمل انجام می گیرد.

مراقبت و پرستاری در خانه

خدمات پرستاری در خانه، طیف گسترده ای از خدمات مراقبت های بهداشتی را شامل می شود که می تواند به راحتی در خانه شما اداره شود.

خدمات پرستاری مراقبت در منزل معمولاً ارزان تر از بیمارستان ها و خانه های سالمندان است، در حالی که به همان اندازه مراقبت های پزشکی ارائه شده در بیمارستان یا خانه سالمندان موثر است.

یک سرویس پرستاری در خانه، مراقبت های شخصی پرستار تخصصی در منزل را ارائه می دهد. همان طور که در یک بیمارستان معمولی ارائه می شود.

اما این عمل در خانه برای بیمار راحت تر و آسان تر است و موجب شده پرستار، پیوند عاطفی با بیمار و خانواده آن ها ایجاد کند.

خدمات ارائه شده توسط پرستار مراقبت در منزل توسط پرستاران ثبت نام شده، فیزیوتراپیست ها و کاردرمانگران در میان دیگران ارائه می شود و به همین ترتیب شما نگران کیفیت خدمات ارائه شده توسط پرستار خانگی نخواهید بود.

در گذشته، عبارات مراقبت در منزل و مراقبت از بهداشت در خانه به جای یکدیگر استفاده می شدند. امروزه، مردم درک بهتری نسبت به مراقبت های بهداشتی در منزل یا خدمات پرستاری در خانه دارند که اساساً مراقبت های پرستاری مناسب تر است، در حالی که اصطلاح مراقبت در خانه به خدمات مراقبت غیر پزشکی مانند مراقبت شخصی و همراهی و نظارت اشاره دارد.

هدف اصلی خدمات پرستار تخصصی در منزل، درمان بیماری یا آسیب است. خدمات پرستاری در منزل معمولاً مراقبت از زخم های تحت فشار یا زخم جراحی، بیماری و مراقبت ها را به همراه دارد.

آموزش دادن به بیماران، درمان وریدی یا تغذیه ای،  تزریقات، درمان های توانبخشی و نظارت بر بیماری های جدی و وضعیت سلامتی ناپایدار نیز می تواند شامل فعالیت های آنان باشد.

واکسیناسیون

در خانه واکسینه شوید و از ابتلا به بیماری های عفونی در امان بمانید. واکسیناسیون H1N1، حصبه، ذات الریه، هپاتیت و موارد دیگر توسط پرستاران تخصصی واجد شرایط در خانه انجام می شود.

 مراقبت های بعد از جراحی

مراقبت های بعد از جراحی بسیار حیاتی است و شامل همه چیز از مدیریت درد و تغذیه تا مدیریت تنفسی و مدیریت مایعات است. زودتر تحت مراقبت از پرستاران واقع شوید که به شما در انجام همه این کارها در آسایش خانه کمک می کنند.

مراقبت از کاتتریزاسیون ادراری

پرستاران به خوبی آموزش دیده اند و می توانند به شما در روند مراقبت از کاتتریزاسیون ادرار در خانه کمک کنند. اعم از قرار دادن کاتتر، برداشتن کاتتر یا شست و شوی مثانه با آن که این امر به درستی توسط پرستار تخصصی در منزل صورت می گیرد.

پانسمان زخم

آیا می دانید که روند بهبودی بسته به نوع زخم متفاوت است؟ پرستاران در زمینه درمان انواع مختلفی از زخم های جراحی پس از عمل، زخم های آلوده و زخم های فشار، تجربه دارند و بنابراین مراقبت های مناسب از زخم را برای بهبود سریع تر ارائه می دهند.

تجویز اکسیژن

تجویز اکسیژن در هر دو حالت حاد و مزمن مانند ضربه، خونریزی، شوک، نفس نفس زدن، بیماری ریوی و موارد دیگر مورد نیاز است.

اگر به آن احتیاج دارید، وحشت نکنید. در حالی که یک پرستار تخصصی در منزل  امور ضروری را انجام می دهد، پس می توانید به راحتی به آن ها اعتماد کرده و در منزل تحت درمان آن ها قرار گیرید.

تزریق

برای انجام یک فرایند جزئی مانند تزریق وریدی و یا عضلانی، وقت خود را در مراجعه به بیمارستان و درمانگاه، و یا ماندن در ترافیک هدر ندهید و در آن صرفه جویی کنید. برای این کار کافی است که فقط یک پرستار در منزل رزرو کنید و یک پرستار با تجربه و ثبت شده برای انجام تزریق وریدی و عضلانی به خانه شما می آید.

فعالیت های پرستار تخصصی در منزل

پرستاران داخلی خدمات مختلفی را ارائه می دهند. مانند:
–       مراقبت های بعد از جراحی
–       نگهداری از سالمندان
–       تراکئوتومی
–       مراقبت از کاتتریزاسیون ادراری
–       مراقبت از زخم
–       تزریق آمپول و سرم
–       مراقبت از دیابت

مزایای مراقبت های پرستاری در منزل

مزایای مراقبت های بهداشتی در خانه بسیار است. علاوه بر این که راحت تر از بستری شدن در بیمارستان یا خانه سالمندان است، مراقبت های پرستار تخصصی در منزل به بیمار کمک می کند تا زودتر بهبود یابد.

زیرا مشخص شده است که افراد هنگام محاصره توسط عزیزانشان تمایل دارند زودتر از بیماری یا بیماری های خود بهبود یابند.

همچنین از رژیم و تغذیه پشتیبانی می کند. پرستاران مراقبت های بهداشتی در منزل می توانند برای حمایت از بیمار در غیاب شما در آنجا باشند. این مراقبت های پرستاری ماهرانه را در راحتی منزل شما به ارمغان می آورد.

مراقبت های پرستاری در خانه همچنین به مدیریت شرایط مزمن سلامتی کمک می کند تا از بستری شدن غیر ضروری در بیمارستان جلوگیری شود.

خدمات پرستاری مراقبت در منزل همچنین به ارائه مراقبت از بهبودی در خانه پس از بستری شدن در بیمارستان برای بیماری یا آسیب کمک می کند.

–       تمرکز و پشتیبانی یک به یک را ارائه می دهد.
–       نتایج سلامتی مشتریان با آنان بهتر است.
–       مدیریت دارو را برای افراد ارائه می دهد.

انتظارات افراد از پرستار تخصصی در منزل

پرستاری و مراقبت در منزل تنها پس از توصیه پزشک آغاز می شود و برای بیمار مهم است که به دفعات یک پزشک به یک پرستار خانگی مراجعه کند.

خدمات پرستاری توسط پرستاران ثبت شده ای ارائه می شود که به پشتیبانی مداوم پزشکی و مراقبت های توانبخشی کمک می کنند. مراقبت های پزشکی اساسی که می توان از دستیار پرستار انتظار داشت به شرح زیر است:

پرستاران مراقبت در منزل از طریق رژیم غذایی بیمار را بررسی می کنند، فشار خون، دما، ضربان قلب و تنفس را کنترل می کنند.

به طور منظم بررسی کنید که آیا بیمار نسخه و سایر روش های درمانی را به درستی دنبال می کند یا خیر؟

در مورد سلامتی و هر نوع دردی که تجربه کرده اید سوال کنید.
امنیت بیمار در خانه را بررسی کنید. آیا دستگاه پزشکی برای مراقبت از بیمار و امکان انجام آن در خانه مورد نیاز است.
در مورد مراقبت از خود، به بیمار آموزش دهید.
و مهم تر از همه برای تهیه دوره مناسب مراقبت های بهداشتی با پزشک هماهنگ شوید.

هزینه مراقبت های پرستاری در خانه

خدمات پرستار تخصصی در منزل به دلیل افزایش هزینه های بستری شدن در بیمارستان، در دسترس بودن خدمات بهداشتی و درمانی با کیفیت و تقاضای سالمندانی که محیط آشنا را به بیمارستان ها و خانه های سالمندان ترجیح می دهند، اکنون بسیار مورد تقاضا قرار گرفته اند.

هزینه خدمات پرستاری مراقبت در منزل بسته به وخامت بیماری و مدت خدمت مورد نظر متفاوت است.

با این وجود مشخص شده است كه هزینه خدمات پرستاری مراقبت در منزل در مقایسه با بستری شدن، در حدود 20 تا 50 درصد ارزان تر است.

با نگاهی به رشد خدمات بهداشتی و درمانی خانگی، چندین آژانس بیمه ای، بیمه نامه ها و گزینه های مختلفی را برای پاسخگویی به نیازها و مشخصات مختلف ارائه داده اند.  دوره سود از سه تا پنج سال است و مربوط به حداکثر سود روزانه نسبت به تعداد سال های دوره سود است.

با این حال، بیمه تنها بخشی از کل مطالبات مربوط به محصولات و خدمات خاص را پوشش می دهد و مبلغ مربوط به مراقبت های بهداشتی در خانه محدود می شود. هزینه بیمه خدمات درمانی منزل نیز به عوامل مختلفی مانند منطقه مسکونی و نوع مراقبت مورد نیاز شما بستگی دارد.

با ارائه دهنده خدمات بیمه عمومی خود تماس بگیرید و از خط مشی مراقبت های بهداشتی منزل و حق بیمه ای که می توانند برای شما بگیرند، سوال کنید.

آماده شدن برای خدمات پرستاری تخصصی در منزل

آمادگی قبلی مناسب برای مراقبت های بهداشتی در منزل برای استفاده بیشتر از خدمات پرستاری در خانه بسیار ایده آل می باشد. چند کار وجود دارد که باید قبل از استفاده از خدمات پرستاری تخصصی در منزل انجام شود مانند:
–       یک لیست تماس اضطراری شخصی ایجاد کنید.
–       نسخه و سایر گزارشات خود را آماده کنید.
–       لیست تماس با پزشک خود را تهیه کنید.
–       لیستی از وظایف مورد انتظار از پرستار خود را تهیه کنید.
–       هر دستورالعمل خاصی را که احساس می کنید تا پرستار از آن مطلع شود، برای پرستار توضیح دهید.

مراقبت های پرستار در خانه

با وجود خدمات پرستاری در خانه، دیگر نیازی به استرس در مورد مراجعه به کلینیک یا بیمارستان و تشدید آسیب دیدگی ندارید. فقط خدمات پرستاری در نزدیکی منزل و قرار ملاقات با پرستاران واجد شرایط و با تجربه در خانه را انجام دهید.

کارهایی که یک پرستار تخصصی در منزل انجام می دهد

الف – پرستار آموزش دیده، می تواند به شما در مراقبت های بعد از جراحی، تراکئوستومی، کاتتریزاسیون ادرار، برداشتن بخیه، مراقبت از زخم، تزریق سرم، تجویز اکسیژن، تزریق وریدی و عضلانی به شما یاری کند.

مراقبان بیمار در اصل  مراقبینی هستند  که از بیماری که قادر به مراقبت از خود نیستند، مراقبت می کنند. شغل یک مراقب بیمار شامل مراقبت از افراد مسن، معلول یا بیماران مزمن است.

همراهان بیمار، مراقبان آموزش دیده ای هستند و همچنین گواهینامه هایی را دریافت می کنند و تحت آموزش های شغلی قرار می گیرند تا مهارت و دانش خود را در مورد کار تقویت کنند.

همراهان بیمار اصطلاحی گسترده، برای انواع مختلف مراقبین است که در ارائه مراقبت و کمک به افراد مسن و همه بیمارانی که قادر به مراقبت از خود نیستند.

اصطلاح همراهان بیمار شامل: دستیاران پرستار، دستیاران بهداشت در منزل، دستیاران سالمندان و مأموران بیمارستان است.

همراهان بیمار با بیماران کار می کنند یا در یک مرکز بهداشتی درمانی و یا خدمات مراقبت از بیمار را در منزل فراهم می کنند، این سفر به خانه بیمار و ارائه مراقبت و کمک در کارهای روزمره زندگی آن ها است.

مسئولیت های شغلی یک مراقب و پرستار مراقبت از بیمار

مسئولیت های شغلی برای یک مراقب بیمار بسیار متنوع است و می تواند از کارهای روزمره زندگی گرفته تا کمک پزشکی باشد. برخی از مسئولیت های شغلی مشترک یک پرستار تخصصی در منزل برای بیمار به شرح زیر است:

–       گرفتن علائم حیاتی و حفظ سوابق آن در نمودار پزشکی
–       در جمع آوری نمونه های آزمایشگاهی کمک می کنند.
–       در حمل و نقل بیمار کمک می کنند.
–       در کارهای روزمره زندگی مانند استحمام و لباس پوشیدن کمک می کنند.
–       از بیمارانی که برای راه رفتن یا ایستادن به کمک نیاز دارند، حمایت می کنند.
–       یک متخصص مراقبت از بیمار همچنین مسئول انتقال نیازهای بیمار به بخش های دیگر است.
–       همراهان بیمار همچنین مسئول تغذیه بیمار و اطمینان از تأمین نیازهای غذایی وی هستند.
–       مراقبان بیمار همچنین بیماران را آموزش داده و کمک می کنند تا در صورت لزوم از وسایل و تجهیزات پزشکی استفاده کنند.
–       نظارت بر تجویز دارو نیز یکی از وظایف اصلی یک مراقب بیمار است.
–       همچنین همراهان بیمار در جلوگیری از ایجاد بستر در تغییر وضعیت بیمار کمک می کنند.
–       یک مراقب بیمار مسئول به روز رسانی امدادگران در مورد هر شرایط غیر معمول بیمار است که باید باشد.

آن چه توسط پرستار تخصصی در منزل برای مراقبت از بیمار باید جست و جو شود

یک همراه بیمار که به خوبی  آموزش دیده است ، باید مهارت های زیر را نشان دهد:
–       درک کامل اصطلاحات پزشکی، بیماری ها و رویه ها
–       یک مراقب بیمار باید از اقدامات اولیه کمک اولیه و CPR آگاه باشد و باید به خوبی آموزش ببیند تا در صورت نیاز آن را انجام دهد.
–       یک پرستار بیمار باید رویکرد همدلی داشته باشد و علاقه شخصی به سلامتی بیمار خود داشته باشد.
–       همراه بیمار باید همیشه نیازهای بیمار را بیش از نیازهای خود قرار دهد.
–       آن ها باید بتوانند به طور مستقل و بدون نظارت کار کنند.
–        احترام، عزت و محرمانه بودن جزء مواردی است که باید رعایت شود.
–       باید مهارت مدیریت زمان زیادی داشته باشد.
–       یک عامل مهم برای یک مراقب خوب بیمار، قدرت بدنی خوب و استقامت می باشد، به طوری که آن ها بتوانند از نظر جسمی بیمار را پشتیبانی کنند.

افراد مسن و بیماران همیشه ترجیح می دهند تا در محیط آشنا مثل یک خانه بهبود یابند تا یک بیمارستان. کمک به این آرزوی مردم در خدمات مراقبت های بهداشتی منزل توسط پرستاران به راحتی قابل انجام است که تحت آن، خدمات مراقبت از منزل بیمار را با کیفیت بالایی ارائه می دهند.

این مراقبت از بیمار در منزل، یک مراقب شخصی کاملاً آموزش دیده و کاملاً مطمئن می باشد و در صورت لزوم به بیمار یا افراد مسن کمک کامل می کند.

بنابراین اگر به دنبال یک پرستار تخصصی در منزل برای بیمار خود هستید، فقط کافی است از طریق افراد مختلف که در بیمارستان فعالیت دارند آگاهی پیدا کنید و مراقبت جامع از بیمار را با آن ها در میان بگذارید.

انواع خدمات مراقبت های بهداشتی توسط پرستار تخصصی در منزل

دامنه خدمات بهداشتی و درمانی خانگی که بیمار می تواند در خانه دریافت کند، بی حد و حصر است. بسته به شرایط هر بیمار، مراقبت می تواند از مراقبت های پرستاری گرفته تا خدمات پزشکی ویژه، مانند آزمایش های آزمایشگاهی باشد.

شما و پزشک برنامه مراقبت و خدمات مورد نیاز خود را در خانه تعیین خواهید کرد. خدمات مراقبت در منزل ممکن است شامل موارد زیر باشد:

مراقبت پزشکی یک پزشک ممکن است برای تشخیص و درمان بیماری (های) مختلف به بیمار در خانه مراجعه کند. وی همچنین ممکن است به طور دوره ای نیازهای بهداشتی در منزل را بررسی کند.

مراقبت های پرستاری

متداول ترین نوع مراقبت های بهداشتی در منزل، بسته به نیازهای فرد، نوعی مراقبت از پرستاری است. با مشورت با پزشک، یک پرستار ثبت نام شده، برنامه مراقبت را تنظیم می کند.

مراقبت های پرستاری ممکن است شامل پانسمان زخم، مراقبت از استومی، درمان وریدی، تجویز دارو، نظارت بر سلامت عمومی بیمار، کنترل درد و سایر حمایت های بهداشتی باشد.

فیزیوتراپی یا گفتاردرمانی

برخی از بیماران ممکن است برای یادگیری نحوه انجام وظایف روزمره یا بهبود گفتار خود پس از بیماری یا آسیب، به کمک نیاز داشته باشند.

یک فیزیوتراپیست می تواند برنامه مراقبت را برای کمک به بیمار در بازیابی یا تقویت استفاده از عضلات و مفاصل تهیه کند. یک متخصص کاردرمانی می تواند به بیمار مبتلا به ناتوانی های جسمی، رشدی، اجتماعی یا عاطفی کمک کند تا یاد بگیرد که چگونه کارهای روزمره مانند غذا خوردن، استحمام، لباس پوشیدن و … را انجام دهد.

یک گفتار درمانگر می تواند به بیمار مبتلا به اختلال گفتاری کمک کند تا توانایی برقراری ارتباط روشن را به دست آورد.

خدمات اجتماعی پزشکی

مددکاران اجتماعی پزشکی، خدمات مختلفی را از جمله مشاوره و یافتن منابع جامعه برای کمک به بیمار در بهبودی به بیمار ارائه می دهند.

برخی از مددکاران اجتماعی همچنین مدیر پرونده بیمار هستند.  اگر وضعیت پزشکی بیمار بسیار پیچیده باشد و نیاز به هماهنگی بسیاری از خدمات داشته باشد لازم است از پرستاری تخصصی در منزل استفاده گردد.

مراقبت توسط دستیاران بهداشت در خانه

دستیاران بهداشت در خانه می توانند بیمار را در نیازهای اساسی شخصی خود مانند بلند شدن از رختخواب، راه رفتن، استحمام و لباس پوشیدن کمک کنند. برخی از دستیاران آموزش های ویژه ای را برای کمک به مراقبت های تخصصی تر تحت نظارت یک پرستار دیده اند.

مراقبت های اولیه

در حالی که بیمار در خانه تحت مراقبت پزشکی است، یک فرد خانه دار یا شخصی که در انجام امور کمک می کند، می تواند با تهیه غذا، لباس، خرید مواد غذایی و سایر وسایل خانه، از او نگهداری کند.

معمولا از بیماران در هر سنی که احساس راحتی با مراقب می کنند در خانه یا جامعه، مراقبت های فردی و با کیفیت بالا را ارائه می دهند. خدمات و تجهیزات برای کمک به شما در بازیابی و حفظ سطح استقلال طراحی شده اند.

نکات موثر در پرستار تخصصی در منزل

همراهی و مصاحبت:

برخی از بیمارانی که تنها در خانه هستند، ممکن است برای راحتی و نظارت به یک همراه نیاز داشته باشند. برخی از همراهان ممکن است وظایف خانه را نیز انجام دهند.

مراقبت داوطلبانه:

داوطلبان سازمان های جامعه می توانند از طریق همراهی، کمک به مراقبت شخصی، ارائه حمل و نقل، حمایت عاطفی و یا کمک به مدارک، آسایش اساسی را برای بیمار فراهم کنند.

پشتیبانی تغذیه ای:

متخصصان تغذیه می توانند برای ارائه ارزیابی های رژیم غذایی و راهنمایی برای حمایت از برنامه درمانی به منزل بیمار مراجعه کنند و به صورت پرستار تخصصی در منزل خدمات ارائه دهند.

تصویربرداری آزمایشگاهی و اشعه ایکس:

برخی آزمایشات آزمایشگاهی مانند: آزمایش خون و ادرار را می توان به راحتی در منزل بیمار انجام داد. علاوه بر این، دستگاه های اشعه ایکس قابل حمل به تکنیسین های آزمایشگاهی امکان انجام این سرویس در خانه را می دهند.

خدمات دارویی: دارو و تجهیزات پزشکی را می توان در خانه تحویل داد. در صورت نیاز بیمار، می توان آموزش هایی در مورد نحوه مصرف داروها یا استفاده از تجهیزات از جمله درمان وریدی ارائه داد.
حمل و نقل: شرکت هایی وجود دارند که به بیمارانی که برای درمان یا معاینات فیزیکی نیاز به حمل و نقل از یک مرکز پزشکی دارند، حمل و نقل را انجام می دهند.

وعده های غذایی خانگی: بسیاری از جوامع، این سرویس را به بیمارانی که در خانه قادر به آشپزی نیستند، ارائه می دهند. بسته به نیاز فرد، وعده های غذایی گرم را می توان چندین بار در هفته تحویل داد.

پرستار تخصصی در منزل به صورت بهداشت خانگی

پرستاری بهداشت در منزل، تخصصی است که برای پرستاران ثبت شده و همچنین پرستاران حرفه ای دارای مجوز و دستیاران پرستار در دسترس است. پرسنل پرستاری بهداشت خانه وظیفه مراقبت از بیماران را در خانه خود بر عهده دارند.

اگر بیماران و یا خانواده های آن ها نتوانند از خود مراقبت کنند، وظایف مختلفی را انجام می دهند. مهارت های مختلف تخصص های مختلف در زمینه بهداشت و پرستاری تخصصی در منزل ضروری است و شامل:
–       پزشکی و جراحی
–       سلامت روان
–       ژنتولوژی
–       اطفال
–       جامعه  و بهداشت عمومی؛ می شود.
ادغام این مهارت ها و همچنین انجام خدمات، مبتنی بر وظیفه بخشی از پرستاری بهداشت در خانه است.

پرستار شدن در خانه بهداشت

سطوح خاصی از پرستاری بهداشت در خانه وجود دارد. فارغ از سطح، پرستاران بهداشت در خانه باید استقلال، مراقبت های فردی و مراقبت های خانواده محور را ارزیابی کنند.

اولین قدم برای تبدیل شدن به یک پرستار بهداشت در خانه این است که تصمیم بگیرید که آیا به عنوان RN ، LVN یا دستیار پرستار کار می کنید.

پرستاران ثبت نام شده باید یک برنامه پرستاری معتبر را به پایان برسانند و یا مدرک کاردانی پرستاری  با مدرک کارشناسی علوم دریافت کنند.

آن ها همچنین باید آزمون NCLEX را برای دریافت مجوز قبول شوند. پرستاران حرفه ای مجاز یا پرستاران عملی مجاز نیز باید یک برنامه پرستاری معتبر و آزمایش را انجام دهند.

LVN ها در انجام مراقبت های پرستاری مبتنی بر وظیفه که بخش عمده ای از مراقبت های بهداشتی در منزل است، مهارت دارند.

دستیارهای پرستار مجاز، کارکنانی هستند که مراقبت های مبتنی بر وظایف را انجام می دهند، به استثنای تجویز دارو.

برخی از دستیاران پرستار می توانند گواهینامه دریافت کنند. در حالی که تحصیلات اضافی مورد نیاز نیست، پرستاران ثبت نام شده می توانند با گرفتن مدرک کارشناسی ارشد خود در پرستاری تخصصی در منزل، با تبدیل شدن به یک متخصص پرستار بالینی در خانه، فعالیت خود را پیش ببرند.

علاوه بر این، آن ها می توانند پرستاری پیشرفته را توسط هیئت ثبت نام شده پرستاری خود دنبال کنند. برخی از موقعیت های بهداشتی در منزل به 1-2 سال تجربه مراقبت حاد قبلی نیاز دارند.

کارکنان پرستاری بهداشت در منزل، در خانه های بیماران کار می کنند. آن ها معمولاً تسهیلاتی دارند که در آن گزارش می دهند تا تکلیف خود را دریافت کنند.

آن ها پس از دریافت ماموریت خود، به خانه بیماران می روند تا مراقبت های پرستار تخصصی در منزل مشخص را طبق دستور پزشک انجام دهند.

پرسنل پرستاری بهداشت در خانه بر اساس گواهینامه های خود وظایف مختلفی را انجام می دهند. پرستاران ثبت شده وظایف زیر را انجام می دهند:

–       تجویز دارو، از جمله تزریق داخل وریدی
–       مراقبت از زخم یا تغییر پانسمان
–       گرفتن علائم حیاتی
–       انجام ارزیابی های فیزیکی سر تا پا
–       طراحی آزمایشگاه ها
–       کمک به فعالیت های زندگی روزمره مانند استحمام، توالت، نظافت
–       کمک به تحرک
–       تهیه برنامه مراقبت با پزشک
·       پرستاران حرفه ای دارای مجوز، وظایف زیر را انجام می دهند:
–       تجویز دارو، به استثنای تزریق داخل وریدی
–       مراقبت از زخم یا تغییر پانسمان
–       گرفتن علائم حیاتی
–       گزارش هر گونه نگرانی بیمار در RN ناظر
–       کمک به ADL ها
–       کمک به تحرک
·       دستیاران پرستار وظایف زیر را انجام می دهند:
–       گرفتن علائم حیاتی
–       هر گونه نگرانی بیمار را به RN ناظر گزارش دهید.
–       کمک به ADL ها
–       کمک به تحرک

وظایف پرستار بهداشت خانگی

نقش و وظایف پرستار تخصصی در منزل به اعتبار فردی آن ها بستگی دارد. پرستاران ثبت نام شده مسئول این موارد هستند:
–       ارزیابی نیازهای بیمار
–       تدوین برنامه مراقبت بر اساس نیازهای فردی بیمار
–       برای ارائه مراقبت های فردی با بیمار، خانواده، پزشک و کارمندان پشتیبانی اضافی همکاری می کنند
LVN-  مستقیم و دستیاران پرستار و نظارت بر مراقبت از آن ها را رسیدگی می کنند.
–       پاسخ بیمار به درمان را ارزیابی می کنند.
–       پیشرفت بیماری را کنترل می کنند.
–       مدیریت پرونده
–       مراقبت مستقیم از پرستار

پرستاران حرفه ای دارای مجوز، مسئولیت های زیر را دارند:

جمع آوری داده ها و ارائه یافته ها به RN
مراقبت های مستقیم پرستاری مبتنی بر کار
دستیاران پرستاری نیز مسئول مراقبت های پرستاری مبتنی بر وظیفه و همچنین گزارش نگرانی ها یا یافته ها به پرستار ثبت شده می باشند.

چالش های پرستاران بهداشت خانگی

فاکتورهای غیر قابل کنترل زیادی در خانه بیمار وجود دارد که می تواند چالش هایی را به وجود آورد که پرستاران بهداشت در خانه باید بر آن ها غلبه کنند.

پیمایش در خانه برای این نوع پرستار امری غیر عادی نیست. چیدمان یا ساختار خانه می تواند چالش هایی نیز به همراه داشته باشد.

برخی از بیماران با مشکلات حرکتی ممکن است تجهیزات ایمنی مناسبی را نصب نکنند. به عنوان مثال، حمامی که جای صندلی چرخدار را ندارد.

این می تواند یک خطر ایمنی باشد. زیرا ممکن است از روش های نادرست انتقال استفاده شود و منجر به آسیب به کارکنان و یا بیمار شود.

بسیاری از بیماران به تزریق در منزل یا تزریق سرم یا آمپول های وریدی و عضلانی نیاز دارند. بدون ظرف مناسب، ممکن است پرستار مجبور شود تا یک دارو تجویز کند و سپس مسیری را طی کند تا سوزن را در اتاق دیگری بریزد.

او حتی ممکن است به هیچ وجه دسترسی به دفع نداشته باشد و باعث می شود سوزن دوباره جمع شود، که منجر به آسیب دیدگی بیشتر سوزن می شود .

بیماران گیج یا عصبانی، مانند مبتلایان به زوال عقل یا آلزایمر، می توانند با یک غریبه در خانه دچار تحریک و خشونت شوند. یک پرستار بهداشت خانگی در صورت تشدید رویارویی بیمار به پرسنل اضافی برای کمک دسترسی نیاز دارد.

پرستاران بهداشت خانگی باید کوشا باشند تا ایمنی و محیط اطراف خود را بررسی کنند. خونسردی خود را حفظ کنند و در صورت لزوم هر گونه فعالیت مشکوک یا نگرانی، در مورد ایمنی را گزارش دهند.

حقوق و اشتغال پرستار تخصصی در منزل

بیماران با ثبات پزشکی که هنوز به مراقبت های پرستاری احتیاج دارند می توانند واجد شرایط مراقبت های بهداشتی در منزل شوند.

برخی از بیماران با چالش های حرکتی و کسانی که در مراجعه به مراکز بهداشتی درمانی مشکل دارند نیز می توانند شرایط بهداشت خانه را داشته باشند.

با افزایش جمعیت سالخورده و تلاش بیمارستان ها برای کاهش هزینه ها، با کاهش تعداد طولانی مدت بستری شدن در بیمارستان، پرستاران بهداشت خانگی (RN ها ، LVN ها و NA ها) تقاضای زیادی دارند. طبق حقوق و دستمزد، درآمد متوسط برای یک RN بهداشت خانگی سالانه متغیر است.

در حالی که یک دستیار بهداشت خانه می تواند بسته به فعالیت خود درآمد بالایی کسب کند. این مقادیر بسته به ایالت یا شهر محل کار و همچنین تجربه می توانند متفاوت باشند.

خدمات پرستاری بزرگسالان و کودکان در خانه

خدمات مراقبت توسط پرستار تخصصی در منزل می تواند شامل موارد زیر باشد:
–       ارزیابی های سلامتی از جمله فشار خون، گلوکز، بهبودی بعد از عمل و سایر علائم حیاتی
–       آموزش بیماری و درمان
–       مراقبت از زخم
–       تغییر پانسمان
–       آموزش و مدیریت استومی یا کولوستومی
–       آشتی با دارو و گزارش پزشک یا داروساز
–       تجویز دارو
–       تزریق
–       گر گرفتگی هپارین
–       مراقبت از پا
–       مدیریت کاتترهای ادراری

آنچه مراقبان باید در مورد مراقبت در منزل بدانند

مراقبت طولانی مدت

مراقبت طولانی مدت به طیف گسترده ای از خدمات پزشکی، شخصی و اجتماعی گفته می شود که برای تامین نیازهای جسمی، اجتماعی و عاطفی افراد مبتلا به بیماری مزمن یا معلول هماهنگ شده اند.

مراکز نگهداری از سالمندان ممکن است بهترین انتخاب برای افرادی باشد که به مراقبت و نظارت پزشکی 24 ساعته نیاز دارند.

خانه های سالمندان، گسترده ترین مراقبت هایی را که فرد می تواند در خارج از بیمارستان داشته باشد را ارائه می دهد. خانه های سالمندان به مراقبت هایی مانند:

حمام کردن، لباس پوشیدن و غذا خوردن  و همچنین مراقبت های ماهرانه کمک می کنند. مراقبت های پرستاری تخصصی در منزل توسط پرستار ثبت شده انجام می شود و شامل نظارت و معالجه پزشکی است.

مراقبت های ماهرانه همچنین شامل خدماتی است که توسط متخصصان متخصص آموزش دیده مانند درمانگران جسمی، شغلی و تنفسی ارائه می شود. خدمات خانه های سالمندان در مراکز مختلف متفاوت است. خدمات اغلب شامل موارد زیر است:

ارائه اتاق و تخت
نظارت بر دارو
مراقبت شخصی (از جمله لباس پوشیدن، حمام کردن  و کمک های بهداشتی)
مراقبت های اضطراری 24 ساعته
فعالیت های اجتماعی و تفریحی
یافتن خانه سالمندان مناسب زمان بر است. مهم است که قبل از مراجعه به بیمارستان، جست و جوی خانه سالمندان مناسب را شروع کنید.

برای اقامتگاه های موجود اغلب دوره های طولانی انتظار وجود دارد. برنامه ریزی پیش رو نیز می تواند انتقال به خانه سالمندان را بسیار آسان کند. با خانواده و مراقبان خود در مورد خدمات مورد نیاز خود صحبت کنید.

قبل از تماس با خانه های مختلف سالمندان، زمانی را در نظر بگیرید که چه خدماتی برای شما مهم است. به این سوالات فکر کنید:
برای انجام چه فعالیت های روزمره (حمام کردن، لباس پوشیدن، کمک بهداشتی، غذا خوردن) به کمک نیاز دارم؟
چند وقت یک بار به کمک احتیاج دارم؟

قبل از تعیین وقت بازدید از خانه های سالمندان مورد علاقه خود، در مورد جای خالی، شرایط پذیرش، سطح مراقبت های ارائه شده و مشارکت در گزینه های بیمه درمانی با بودجه دولتی اطلاعات کسب کنید.

چگونه می توانم هزینه مراقبت در خانه پرستار را پرداخت کنم؟

همان طور که شما و خانواده خود نیازهای مراقبت طولانی مدت خود را ارزیابی می کنید، در نظر گرفتن گزینه های تامین مالی مهم است.

پرداخت هزینه مراقبت از خانه سالمندان را می توان از طریق Medicare ، Medicaid، بیمه خصوصی و وجوه شخصی انجام داد. هنگام ارزیابی خانه های سالمندان، مهم است که از کارمندان اداری بپرسید چه گزینه های پرداختی را قبول می کنند.

فعالیت های پرستار تخصصی در منزل بخش توانبخشی

هدف از این توصیف نقش شناسایی و روشن کردن نقش پرستاران توانبخشی در مراکز مراقبت در منزل و ارتقاء سطح بالایی از حرفه ای بودن مطابق با دامنه و استانداردهای تعیین شده عمل پرستاری توانبخشی است که توسط انجمن پرستاران توانبخشی منتشر شده است.

در کل، این اصطلاح بیمار، به شخصی آسیب دیده یا بیماری گفته می شود که از خدمات بهداشتی و درمانی استفاده می کند. اصطلاح خانواده به سایر افراد مهم و همچنین به اقوام اشاره دارد.

اصطلاح مراقب به کلیه افراد با حقوق و دستمزد پرداخت نشده که مراقبت می کنند، گفته می شود. پرستاری توانبخشی عملی خاص است که متعهد به بهبود کیفیت زندگی برای افراد دارای معلولیت یا بیماری مزمن است.

ماموریت پرستاران توانبخشی بهبود سطح بهینه عملکرد افراد دارای معلولیت یا بیماری مزمن در خانه و جامعه است.

هدف از فرآیند توانبخشی این است که با همکاری یک تیم مراقبت های بهداشتی بین رشته ای که شامل بیمار است، یک رویکرد کل نگرشی به مراقبت های پرستاری ارائه دهند که استقلال و تسلط مشتری بر فعالیت های خود مراقبتی را به حداکثر برساند.

ابعاد جسمی، عاطفی، اجتماعی، فرهنگی، آموزشی، رشدی و معنوی زمانی در نظر گرفته می شوند که اعضای تیم برای مشتری اهداف تعیین می کنند.

پرستار توانبخشی مراقبت در منزل

پرستار توانبخشی مراقبت در منزل به عنوان یک مدافع برای مشتریان و خانواده های آن ها در جریان ورود مجدد از بیمارستان به خانه و جامعه عمل می کند.

پرستار توانبخشی مراقبت در منزل، خدمات ارائه شده توسط تیم بین رشته ای را هماهنگ می کند و برنامه مراقبت را که توسط مشتری، پزشک و تیم توانبخشی تهیه شده است، وضع می کند.

در این نقش، پرستار توانبخشی مراقبت در منزل به عنوان یک منبع بالینی، یک هماهنگ کننده مراقبت، یک طرفدار، یک ارائه دهنده مراقبت های اولیه، یک معلم، یک مشاور و یک عضو تیم عمل می کند. پرستار تخصصی مراقبت در منزل، با استفاده از تخصص توانبخشی، برنامه ای منحصر به فرد برای مشتری و خانواده یا مراقب مشتری ارائه می دهد.

پرستار توانبخشی در محیط خانه، مراقبت مشتری محور را به عنوان بخشی از پیوستگی بین سایر مراکز بهداشت و درمان و خانه مشتری ارائه می دهد.

اهداف این است که مهارت های خود مدیریتی مشتری در محیط خانه با خیال راحت اجرا شود و روابط مشتری با اعضای خانواده و افراد دیگر در جامعه برقرار شود. انجمن پرستاران توانبخشی معتقد است که نقش پرستار توانبخشی در محیط مراقبت در منزل یک نقش اساسی در تداوم مراقبت است.

ارزش پرستار توانبخشی را می توان با بهبود مقرون به صرفه مراقبت از بیمار، دانش و مهارت بالینی تخصصی پرستاری توانبخشی، کاهش دفعات عوارض و بستری مجدد در بیمارستان های تجربه شده توسط توانبخشی، افزایش کیفیت مراقبت های پرستاری و کاهش هزینه ها نشان داد.

به دلیل حضور یک متخصص برای ارائه خدمات مشاوره می توان به راحتی پرستاری تخصصی در منزل را ارائه داد.  پرستاری توانبخشی در مراقبت در منزل بسیار تخصصی است. با این حال، پرستاران توانبخشی در این محیط به جمعیت متنوعی خدمت می کنند.

نوزادان، کودکان، نوجوانان، بزرگسالان جوان، بزرگسالان میانسال و بزرگترهایی که دارای شرایط ناتوانی هستند؛ ممکن است از پشتیبانی ویژه مراقبت های پرستاری در منزل از پرستاران توانبخشی در محیط هایی که شامل شرایط زندگی جایگزین و خانه خودشان است، برخوردار شوند.

پرستاران توانبخشی مراقبت در منزل نیز ممکن است پس از اتمام مرحله، به جامعه در یک نقش مدیریت موردی خدمت کنند.

نقش پرستار توانبخشی مراقبت در منزل

نقش پرستار توانبخشی مراقبت در منزل شامل موارد زیر است:

متخصص

به عنوان یک منبع بالینی برای افرادی که در عمل پرستاری توانبخشی فعالیت می کنند، خدمت می کند.

به عنوان یک منبع بالینی در مراقبت از مشتریانی که دارای یک بیماری مزمن پیچیده و شرایط ناتوان کننده هستند، عمل می کند.

در هنگام شرایط بحرانی که به دلیل یک بیماری مزمن یا یک بیماری ناتوان کننده تشدید می شود، به عنوان منبعی مطمئن عمل می کند.

مناسب بودن پذیرش بیمار و ارائه خدمات توانبخشی در محیط خانه را ارزیابی می کند.
کمک به برنامه ریزی تخلیه برای اطمینان از انتقال روان به جامعه یا در صورت لزوم، برای کمک به بیمارانی که استخدام کنندگان خصوصی دارند.

با همکاری تیم بین رشته ای در مدیریت عملکرد تیم در محیط خانه همکاری می کند. مسئول اطمینان از درگیر شدن بیمار به عنوان عضوی مهم از تیم است.

به بیمار، خانواده و مراقبان بیمار کمک می کند تا با خیال راحت با تغییر در سبک زندگی که به دلیل شرایط ناتوان کننده ای ایجاد می شود، سازگار شوند.

مراقبت های پرستاری توانبخشی را بر اساس دانش علمی، استانداردهای مراقبت در منزل و اصول توان بخشی که ایمن و متناسب با محیط مراقبت در منزل است، انجام می دهد.

هماهنگ کننده مراقبت

به عنوان عضوی از تیم مراقبت های بهداشتی میان رشته ای عمل می کند و هماهنگی مراقبت از بیمار را ارتقا می دهد.
فعالیت های متخصصان توانبخشی را هماهنگ می کند. دانش و مهارت های رشته های مختلف توانبخشی را در یک تداوم جامع مراقبت ادغام می کند.
طراحی و اجرای طرح مراقبت از  بیمارانی که به طور مزمن بیمار هستند و یا دارای معلولیت هستند را تسهیل می کند.

مدافع

طرفدار بیمار، خانواده و مراقبان آن ها است.
به بیماران  و خانواده ها یا مراقبانشان می آموزد که از خود دفاع کنند.
انتقال بیمار از بیمارستان به خانه و اجتماع را تسهیل می کند.
درک درست از مسائل توانبخشی مبتنی بر مراقبت و پرستار تخصصی در منزل در میان افراد جامعه و افراد دولت است که در موقعیتی هستند که می توانند با مسائل مربوط به این جمعیت بیمار مقابله کنند.
با تصمیمات درست،  از بیماران و خانواده های آن ها پشتیبانی می کند.

مربی

آموزش برای بیماران، خانواده های آن ها و سایر مراقبان را فراهم می کند.
جهت گیری کارکنان را فراهم می کند و توسعه کارکنان را، هم در سطح حرفه ای و هم در سطح  غیر حرفه ای، در زمینه توانبخشی در خانه مراقبت می کند.
در مورد استفاده ایمن از تجهیزات تطبیقی جدید و موجود، آموزش برای بیمار، خانواده و مراقبان ارائه می دهد.
برنامه های آموزش مداوم توانبخشی را ارائه می دهد.
سیاست ها و رویه هایی را که مخصوص مراقبت در منزل برای بهبود توانبخشی است را توسعه می دهد.
توسعه مطالب آموزشی طراحی شده برای کمک به بیماران و اعضای خانواده آن ها و سایر مراقبان در مصرف کنندگان آگاه در عرصه مراقبت های بهداشتی را فراهم می کنند.

سایر موارد مهم در برخورداری از پرستار تخصصی در منزل

مشاور

مشتریان و خانواده هایی را که می توانند از خدمات مراقبت در منزل توانبخشی بهره مند شوند را شناسایی می کند.
تخصص مدیریت پرونده را در محیط مراقبت از منزل فراهم می کند.
به عنوان رابط با پرداخت کنندگان شخص ثالث خدمت می کند و استفاده از بودجه برای خدمات مراقبت در منزل در توانبخشی را توجیه می کند.

به عنوان منبعی برای پرستاران، مراقبت در منزل و به عنوان مشاور فرایند برای کلیه کارکنان در بخش مراقبت از منزل خدمت می کند.
خدمات پرستاری توانبخشی را به متخصصان بهداشت جامعه و به طور کلی به جامعه ارتقا می دهد.

محقق

در تحقیقات مربوط به بیماران مراقبت در منزل و خانواده های آن ها شرکت می کند.
در تجزیه و تحلیل و انتشار داده های ارزیابی که ممکن است بر بیمار، خانواده آن ها و سایر مراقبان تأثیر بگذارد، شرکت می کند.
شامل داده های ارزیابی در عمل پرستاری می باشد.

عملکردهای پرستار توانبخشی مراقبت در منزل

پرستار توانبخشی مراقبت در منزل، از اصول پرستار تخصصی در منزل در حوزه توانبخشی استفاده می کند که در محدوده تعیین شده عمل پرستاری توانبخشی و استانداردهای توسعه یافته توسط انجمن پرستاران توانبخشی و انجمن پرستاران تعریف شده است.

عملکردهای پرستار توانبخشی مراقبت در منزل را می توان به چند دسته تقسیم کرد که در زیر شرح داده شده است:

ارزیابی

اطلاعات ارجاعی را با مشورت با بیمار و همچنین اعضای تیم توانبخشی بیمار، کارفرمایان، نماینده قانونی خانواده و ادعاها یا پرسنل بیمه، در صورت لزوم بررسی و تجزیه و تحلیل می کنند.
وضعیت سلامت فردی و عملکردی فعلی بیمار، تشخیص، پیش آگهی و برنامه درمانی و همچنین سطح تخصص مراقب را ارزیابی می کند.

محیط خانه را برای نگرانی های احتمالی ایمنی برای بیمار و مراقبان ارزیابی می کند.
نیازهای یادگیری بیمار، نیازهای توانبخشی شغلی و پتانسیل مربوط به اختلال عملکرد وی، تشخیص و پیش آگهی پزشکی، ارائه دهندگان درمان، گزینه های درمان، منابع مالی، تنظیم روانی اجتماعی و ساز و کارهای مقابله ای را شناسایی می کند.

نیازهای تجهیزات تطبیقی را برای حفظ ایمنی بیمار و مراقب شناسایی می کند.
تجزیه و تحلیل داده ها و فرمول بندی تشخیص پرستار را ارزیابی می کند.
تغییرات موقت یا دائمی در عملکرد را که ناشی از آسیب یا بیماری است را شناسایی می کند.
چالش ها یا عوارض احتمالی در عملکرد فیزیولوژیکی و  یا روانی اجتماعی بیمار را شناسایی می کند که ممکن است بر عملکرد موفقیت آمیز بیمار در خانه یا جامعه تاثیر بگذارد.
مشکلات احتمالی بیمار را برای ادغام مجدد در جامعه شناسایی می کند.

نیازهای یادگیری بیمار، خانواده بیمار و سایر مراقبان مربوط به ادغام مجدد موفقیت آمیز در خانه یا جامعه را شناسایی می کند.

ایجاد اهداف و برنامه مراقبت های پرستار تخصصی در منزل

پرستار تخصصی در منزل با بیمار کار می کند تا اهداف واقعی برای دستیابی به نتایج مطلوب را از طریق همکاری با بیمار و خانواده بیمار و با استفاده از منابع موجود ایجاد کند.

به بیمار، خانواده بیمار و سایر مراقبان کمک می کند تا متغیرهایی را که می توانند در دستیابی به اهداف تاثیر بگذارند، شناسایی کنند.

طرحی جامع را شامل می شود که شامل اقدامات درمانی برای جلوگیری از معلولیت است. در صورت لزوم، گزینه های درمانی بیمار را مشخص می کند.
تاریخ های هدف را برای دستیابی به اهداف تعیین می کند.
اهداف توانبخشی را منطبق با واقعیت های سیستم خانواده  بیمار و محیط خانه ادغام می کند.

پیاده سازی آن

برای برنامه ریزی به موقع ترخیص از بیمارستان به یک سطح درمانی دیگر  در صورت لزوم، با تیم مراقبت های بهداشتی و مشتری تسهیل و همکاری می کند.
برنامه ترخیص را با بیمار، تیم مراقبت های بهداشتی و ارائه دهندگان مراقبت های بیمار را هماهنگ می کند.

از اصول توانبخشی برای پیشبرد نتایج مطلوب برای بیمار استفاده می کند.
ارزیابی مداوم از بیمار، خانواده و سایر مراقبان را ارائه می دهد.
دسترسی به گزینه های مراقبت سریع، گزینه های مراقبت جایگزین یا هر دو را در صورت لزوم هماهنگ می کند.

دسترسی بیمار به برنامه ها و منابع مناسب دولت و جامعه را هماهنگ می کند.
استفاده بیمار، خانواده و مراقبت از تجهیزات پزشکی، ملزومات، داروها و خدمات موجود را با آگاهی از کیفیت، مقرون به صرفه و ایمن هماهنگ و ارزیابی می کند.

بر اساس نیازهای یادگیری مشخص شده، به بیمار، خانواده بیمار و سایر مراقبان دستورالعمل ارائه می دهد.

معرفی مختصات برای راهنمایی یا مشاوره که مورد قبول بیمار، خانواده بیمار و سایر مراقبان باشد که بر اساس نیازهای یادگیری مشخص شده باشد را بررسی می کند.
در صورت لزوم، به سرعت مداخله می کند تا عملکرد بهینه را بهبود بخشد و از عوارض بعدی جلوگیری کند.

همکاری

همکاری با تیم مراقبت های بهداشتی و پرستاری تخصصی در منزل، پرداخت کنندگان، آژانس های اجتماعی، ارائه دهندگان و نمایندگان قانونی برای اطمینان از مراقبت از بیمار در کل دوره مراقبت های بهداشتی:
ارتباط موثر بین بیمار، خانواده بیمار و پرداخت کنندگان را ارتقا می دهد.
در صورت لزوم در جلسات تیمی شرکت می کند.
توصیه ها و خدمات تیم بین رشته ای را در برنامه پرستاری تخصصی در منزل مراقبت گنجانده است.

تفاوت بین مراقبت های پرستار تخصصی در منزل و خانه سالمندان

شناخت اصطلاحات به کار رفته در صنعت مراقبت طولانی مدت، اولین قدم مهم در تعیین گزینه های مناسب مراقبت از عزیزان است. وقتی صحبت از مراقبت از سالمندان می شود، برخی اصطلاحات به جای یکدیگر استفاده می شوند.

مراکز تخصصی پرستار تخصصی در منزل، خانه سالمندان و نقاهتگاه اصطلاحاتی هستند که برای توصیف یک مرکز مسکونی استفاده می شود و مراقبت های پزشکی 24 ساعته را در محل انجام می دهد.اغلب در مورد استفاده از اصطلاح ” پرستار ماهر ” گیجی ایجاد می شود.

در نظر گرفتن این نکته مفید است که پرستاری ماهر توصیفی از نوع  خدماتی است  که ارائه می شود. نياز به خدمات پرستاری ماهر نياز به خودكاری در مراكز مستقر نيست، هر چند كه خدمات ماهر در مراكز مراقبت از سالمندان از جمله خانه خصوصی سالمندان در دسترس است.

مراقبت های پرستاری ماهر

مراقبت های پرستاری ماهر سطح بالایی از مراقبت های پزشکی است که باید توسط متخصصان بهداشت مجاز، مانند پرستاران ثبت نام شده و درمانگران جسمی، گفتاری و کار ارائه شود.

این خدمات می توانند در کوتاه مدت برای توانبخشی از یک بیماری یا آسیب ضروری باشند، یا ممکن است در طولانی مدت برای بیمارانی که به دلیل یک بیماری مزمن پزشکی به سطح بالایی از مراقبت نیاز دارند، لازم باشد.

نمونه هایی از خدمات پرستاری ماهر شامل مراقبت از زخم، درمان وریدی، تزریق، مراقبت از کاتتر، فیزیوتراپی و نظارت بر علائم حیاتی و تجهیزات پزشکی است.

مراقبت های پرستاری ماهر ارائه شده در هر محیطی برای هر مدت باید توسط پزشک انجام شود تا تحت پوشش بیمه های درمانی Medicare ، Medicaid ، VA یا VA قرار گیرد.

مراقبت های پرستاری ماهر در منزل

همان طور که سالمندان بیشتر با همسن و سالان خود درگیر هستند، لذا آژانس های بهداشتی خانه با ارائه خدمات ماهرانه ای که توسط پرستاران یا درمانگران مجاز در خانه های مشتریان ارائه می شود، پاسخ داده اند.

با تجویز پزشک، این خدمات مراقبت های ماهر کوتاه مدت می توانند تحت پوشش برخی از بیمه نامه های خصوصی پزشکی، مزایای سربازان و بیمه نامه های مراقبت طولانی مدت قرار گیرند.

استفاده از یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی در منزل، یک سالمند را قادر می سازد تا در حالی که تا آنجا که ممکن است در آسایش خانه خود مستقل باشد و درمان پزشکی بسیار موثری داشته باشد.

سالمندانی که نیاز به کمک بیشتر از آن چه در خانه فراهم می شود، نیاز دارند که ممکن است نیاز به انتقال به یک مرکز زندگی با کمک داشته باشند.

امکانات زندگی مساعدت شده خدمات گسترده ای را به افرادی که می خواهند سطح استقلال خود را حفظ کنند اما به  فعالیت های روزمره زندگی  نیاز دارند، ارائه می دهند.

امکانات زندگی مساعدت شده در سطح مراقبت های موجود بسیار متفاوت است و مجوزهای دولتی اغلب طبقات مراقبت های پزشکی را که می توانند در این تنظیمات ارائه دهند، تعیین می کنند.

برنامه های مراقبت از ساکنان توسط RN ها و پرستاران عملی مجاز ایجاد، نظارت و مرتباً مورد بازبینی قرار می گیرند. برخی از سطوح امنیتی، مراقبت شخصی و پرستار به طور شبانه روزی در دسترس هستند، اما هدف از کمک به زندگی تأمین نظارت و پشتیبانی با مراقبت شخصی و ADL است.

اگر نیازهای مراقبت بیش از آن چه ALF می تواند تأمین کند باشد، باید یک آژانس بهداشتی یا پرستار تخصصی در منزل استخدام شود تا خدمات اضافی را در آپارتمان خود ارائه دهد یا انتقال به سطح بعدی مراقبت های مسکونی مثل: خانه سالمندان را در نظر بگیرد.

خانه های پرستاری تخصصی

خانه های سالمندان، که امروزه بیشتر به عنوان مکانی برای بررسی امکانات ماهر پرستاری شناخته می شوند، به عنوان اقامتگاه های مراقبت های بهداشتی مجاز برای افرادی که نیاز به سطح مراقبت پزشکی بالاتر از آن چه در یک مرکز زندگی مساعدت می شود، خدمت می کنند.

پرسنل پرستاری ماهر متشکل از RN ها، LPN ها و دستیاران پرستار مجاز برای ارائه مراقبت های پزشکی 24 ساعته در دسترس هستند.

از امکانات پرستاری ماهر معمولاً برای اقامت کوتاه مدت در توانبخشی استفاده می شود، که حداقل تا حدی تا 100 روز در بسیاری از موارد تحت پوشش مدیکر است.

با این حال، مدیکر هزینه اقامت طولانی مدت یا دائمی در خانه های سالمندان را پرداخت نمی کند. Medicaid اقامت طولانی مدت در مراکز پرستاری ماهر را برای سالمندان با دارایی محدود و درآمد پایین که نیاز پزشکی برای این سطح مراقبت بالا دارند، پوشش می دهد. اما جزئیات این پوشش در منطقه متفاوت است.

برای این که بتوانند توسط مراکز خدمات تأیید شوند، امکانات پرستاری ماهر باید از ضوابط سختگیرانه ای برخوردار باشند و برای اطمینان از رعایت استانداردهای کیفیت تحت بازرسی های دوره ای قرار می گیرند.

نتیجه گیری:

هنگام تحقیق درباره مراقبت ها و پرستار تخصصی در منزل، خواه به دنبال مراقبت های بهداشتی در منزل یا خانه سالمندان هستید، حتما در مورد گواهینامه ها و مقررات لازم و همچنین این که چه کسی آن ها را اجرا می کند، سوال کنید.

با مشاوره با افراد متخصص در این زمینه می توانید نمای کلی از انواع مراقبت ها و ارائه دهندگان محلی در منطقه خود را پیدا کنید و به راحتی از آن ها استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×