آلفا طب

پزشک متخصص در منزل

پزشک متخصص در منزل

در این مقاله سعی در بررسی اهمیت حضور پزشک متخصص در منزل و دلایل حضور آن ها داریم. حضور همیشگی پزشک متخصص در منزل می تواند در درمان به موقع برخی بیماری ها و عوارض آن ها نقش بسزایی داشته باشد.

مجموعه آلفا طب با اخذ مجوز رسمی از دانشگاه علوم پزشکی ایران و وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی و با در اختیار داشتن کادر متخصص و مجرب آماده است تا در سریع ترین زمان ممکن برای ارائه خدمات پزشکی و پیرا پزشکی در منزل یا محل کار شما در کنار شما باشد.

تمامی پرسنل دارای مدارک و تضامین کافی نزد شرکت می باشند.

*پوشش دهی کلیه مناطق تهران

*نازل ترین قیمت و بهترین کیفیت

*امکان صدور گواهی برای ارائه به بیمه درمانی شما

تلفن های تماس:

021-22371371 
021-26851095

09124885082

اغلب موارد وجود پزشک متخصص می تواند نقش به سزایی در سلامت بیمار و دیگر افراد ساکن در منزل داشته باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با مزایای حضور پزشک متخصص در منزل با ما همراه باشید.

سوالاتی که در این مقاله به آن ها پاسخ داده خواهد شدف عبارتند از:
– چه زمانی به حضور پزشک در منزل نیازمند هستیم؟
– پزشک متخصص در منزل  چه اقداماتی را انجام می دهد؟
– کدام پزشکان به طور مشخص می توانند در منزل خدماتی را به بیماران ارائه نمایند؟
– حضور پزشک متخصص در منزل چه مزیت هایی به دنبال دارد؟
– حضور پزشک متخصص فیزیوتراپی در منزل چه مزایایی دارد؟
– مزیت های گرفتن نوار قلب و اکوی قلب در منزل چیست؟
– به چه علت هایی حضور متخصص رادیولوژی در منزل ضروری می باشد و چه مزیت هایی دارد؟
– از مزیت های انجام سونوگرافی در منزل چه می دانید؟
– مزیت های شبیه سازی خدمات آی سی یو در منزل چیست؟
– حضور پزشک متخصص اطفال در منزل در درمان بیماری های مربوط به کودک چه نقشی دارد؟
– با کدام یک از مزیت های حضور پزشک متخصص داخلی در منزل آشنایی دارید؟
– دانسته هایتان در رابطه با مزیت های حضور پزشک متخصص چشم در منزل چه مقدار است؟
– مزایای حضور پزشک متخصص ارتوپد در منزل چیست؟
– حضور پزشک متخصص گوارش در منزل چه مزایایی در روند درمانی بیمار دارد؟
– تا چه حد با پزشک اورولوژی و حضور او در منزل آشنایی دارید؟
– حضور پزشک متخصص زنان در منزل چه مزایایی دارد؟
– با کدام یک از مزیت های حضور پزشک متخصص خون و آنکولوژی در منزل آشنایی دارید؟
-برخی خدماتی که پزشکان در هر تخصصی در منزل انجام می دهند چه هستند؟
-فواید اصلی خدمات ارائه شده توسط پزشکان متخصص در منزل چه می باشد؟
-آیا از حضور پزشک متخصص در منزل تنها برای درمان بیماری های جسمی می توان بهره برد؟
– حضور روانپزشک و روانشناس در منزل چه مزیت هایی دارد؟
– پزشک متخصص در منزل  چه اقداماتی را انجام می دهد؟
– چه عواملی بر هزینه های مربوط به حضور پزشک متخصص در منزل تاثیر می گذارند؟
– دلایل حضور پزشک متخصص در منزل چیست؟
– آیا تنها دلیل حضور پزشک متخصص در منزل فقط بیماری است؟

 

ممکن است برای شما در میان دوستان و آشنایانتان چنین شرایطی  پیش آمده باشد که افراد مبتلا به برخی بیماری ها به سبب برخی شرایط، امکان رفتن به بیمارستان و یا بستری شدن در مکانی غیر از منزل را نداشته باشند، در این مواقع چه راهی به نظر شما می رسد؟ آیا می توان بیمار را به حال خود رها کرد؟
قطعا پاسخ به این سوال منفی می باشد، برای بهبود و سلامتی افرادی که شرایط رفتن به بیمارستان را ندارند، می توان پزشک را به منزل آورد. حضور همیشگی یک پزشک متخصص در کنار بیمار می تواند نقش به سزایی در بهبود و کسب سلامتی بیمار دارد، چرا که در مواقعی که حال بیمار رو به وخامت است در صورت عدم حضور پزشک، ممکن است اتفاقات جبران ناپذیری رخ بدهد.
البته علاوه بر مطالب عنوان شده حضور پزشک متخصص در منزل مزایای دیگری نیز دارد که در بخش های بعدی مفصلا درباره هر یک صحبت خواهیم کرد. لازم به ذکر می باشد که حضور پزشک تنها در زمان بیماری الزامی نمی باشد، در برخی موارد افراد مسن و سال خورده، بدون داشتن هیچ گونه بیماری نیز به حضور پزشک در کنار خود نیاز دارند.

– چه زمانی به حضور پزشک در منزل نیازمند هستیم؟

سوالی که ممکن است برای همه پیش آید این است که چه زمانی حضور پزشک متخصص در منزل الزامی می باشد، یا اینکه چه دلایلی برای حضور پزشک متخصص در منزل وجود دارد.

تصور کنید شخص بیمار زمانی که از سلامت جسمی برخوردار نیست و سوالاتی در رابطه با بیماری خود و راه های درمان آن دارد، اما توانایی خروج از منزل جهت بازدید از پزشک را ندارد و این کار  برایش بسیار سخت و دشوار می باشد، پس  چه راهی را در پیش رو دارد؟

در این شرایط بیمار از لحاظ جسمانی ناتوان و بسیار ضعیف می باشد و علاوه بر استراحت زیاد، تنها چیزی که می تواند حال بیمار را خوب کند، حضور فردی متخصص می باشد که بتواند بدون بروز هیچ مشکل بیماری او را درمان کند.

این شرایط برای برخی افراد بیمار بسیار خوشایند می باشد، اما چگونه می توان این خلاء به وجود آمده را پر کرد؟ برای پاسخ به این سوال کافی است چرخی در دنیای مجازی پزشکان بزنید تا شما را با برخی مراکز پیشرفته پزشکی آشنا نماید.

با پیشرفت علم و تجهیزات پزشکی، مراکزی به جهت خدمات رسانی به بیماران در سراسر کشور ایجاد شده است که علاوه بر ارائه خدمات پزشکی این قابلیت را دارند که در شرایط حاد و بحرانی که بیمار توانایی مراجعه به بیمارستان و درمانگاه را ندارد، شرایط بستری را فراهم نمایند  که پزشکان برای درمان بیمار به منزل آن ها مراجعه کنند.

شاید با خود فکر کنید که مراجعه پزشک متخصص به منزل بیمار ممکن است هزینه های گزافی را به بار آورد، این در حالی است که مراکز مذکور با توجه به شرایط اقتصادی موجود در جامعه تصمیم گرفته اند که اعزام پزشک متخصص به منزل را با حداقل هزینه ها انجام دهند.

پزشکان متخصصی که جهت درمان بیماری ها به منازل مراجعه می کنند، واجد تمامی شرایط لازم برای این کار هستند و می توانند بهترین کمک جهت بهبود حال بیمار در طول روند درمانی او باشند

چرا که علاوه بر حضور پزشک، راحت بودن بیمار در منزل خود و حضور افراد خانواده نیز نقش بسزایی در بهبود روند حال او دارد.

– حضور پزشک متخصص در منزل چه مزیت هایی به دنبال دارد؟

وجود شبانه روزی پزشک در بالین بیمار دقیقا همان چیزی است که می تواند از بروز برخی اتفاقات جبران ناپذیر جلوگیری کند.

حضور پزشک متخصص در اسرع وقت و تنها با ثبت در خواست شما به واسطه تماس تلفنی می باشد.

معمولاً بیماران به هنگام مواجهه با بیماری به مطب پزشک مورد نظر مراجعه کرده و پزشک با انجام آزمایش ها و سایر معاینات آن ها را به متخصص مربوطه معرفی خواهد کرد.

این پروسه به خودی خود و در خوشبینانه ترین حالت حداقل یک یا دو روز طول می کشد، پس از دریافت آزمایشات و بررسی های لازم به متخصص ارجاع داده می شوند و بدین صورت روند درمانی برای بیماران انجام می شود.

گاهی ممکن است  برخی افراد دچار ناراحتی و عارضه ای شوند، اما به دلایل مختلف قادر به مراجعه به مطب پزشک نباشند.

در این حالت اولین راهی که به ذهن بیمار و یا نزدیکان آن ها می رسد جستجو در اینترنت است که به سبب وجود علائم مشابه با بیماری های دیگر، درمان های اشتباهی را پیش رو بگیرند.

با پیشرفت علم در دنیای پزشکی به راحتی می توانید از حضور پزشک متخصص در منزل بهره ببرید. به این منظور در این قسمت قصد داریم مطالبی را در رابطه با مزیت های حضور پزشک متخصص هر بیماری در منزل عنوان نماییم.

– حضور پزشک متخصص فیزیوتراپی در منزل چه مزایایی دارد؟

همانطور که پیش تر مطالعه فرمودید گاهی شرایطی به وجود می آید که فرد بیمار توانایی حضور در مطب پزشک متخصص را ندارد، در این مواقع پزشکی که تخصص مربوطه را دارا می باشد به جهت معاینه و درمان بیمار به منزل وی مراجعه می نماید.

یکی از متداول ترین بیماری هایی که  درمان آن در منزل صورت می گیرد، مربوط به انجام خدمات فیزیوتراپی می باشد.

یکی از رایج ترین روش های فیزیوتراپی در منزل تمرین درمانی نام دارد، در این روش تمامی ورزش ها و حرکاتی که به نحوی در درمان و روند بهبود وضعیت جسمانی بیمار موثر است به بیمار آموزش داده خواهد شد.

در برخی موارد به علت وخامت حال بیمار و با مشاورهای  لازم، تجهیزات مورد نیاز به منزل بیمار منتقل می شوند.

از جمله این تجهیزات می توان به استفاده از وسایل مربوط به درمان با استفاده از جریانات الکتریکی، تجهیزات مکانیکی، وسایل مربوط به تمرینات ورزشی اشاره داشت.

خدمات فیزیوتراپی در منزل یکی از بهترین و کارآمد ترین راه های درمان بسیاری از بیماری ها از جمله:

بیماری های (نورولوژی)، بیماری های قلبی عروقی و تنفسی، بیماری های روماتیسمی و پوستی، بیماری های ارتوپدی و آسیب های ورزشی، سوختگی، سلامت زنان و.. می باشند. به طور کلی می توان گفت که فیزیوتراپی در درمان عمده ای از بیماری ها نقش موثر دارد.

همانطور که ذکر کردیم در زمان برخی بیماری ها فرد مبتلا به دلایل مختلف همچون ناتوانایی های حرکتی یا در مواردی همچون سوختگی، علاقه ای به حضور در اماکن عمومی را ندارد

در این موارد نقش فیزیوتراپ با حضور درمنزل و آغاز درمان های خود، شروع می شود. به طور معمول فیزیوتراپی در درمان بسیاری از بیماری ها  می تواند مثمر ثمر باشد.

یکی دیگر از روش های فیزیوتراپی که در منزل صورت می پذیرد،  منوال تراپی است که با استفاده از تکنیک های دستی باعث کاهش درد و ناتوانی جسمی افراد می شود، به این ترتیب که فیزیوتراپیست با انجام ماساژهای درمانی به بهبود حال بیمار کمک می کند.

مزیت انجام این روش در منزل استراحت لازم پس از انجام تمرینات و ماساژ می باشد، چرا که فرد بیمار مجبور به تحمل زمان رفت و آمد از مطب به خانه نیست.

تمرین درمانی و هیدروتراپی نیز از مرسوم ترین روش های فیزیوتراپی هستند که با استفاده از تمرینات مخصوص منجر به کاهش درد و اغلب کاهش وزن و درمان بیماری های ناشی از چاقی می شوند.

از جمله خدماتی که توسط فیزیوتراپی در منزل انجام می شود می توان به موارد زیر اشاره کرد:

– انجام توانبخشی عضلات زانو:

چیزی که در بیشتر موارد بر آن تاکید داشتیم عدم توانایی حضور بیمار در مطب می باشد. توانبخشی های مربوط به عضلات زانو در منزل این امکان را برای بیماران فراهم می کند که بدون نیاز به مراجعه به خارج از منزل، به درمان درد های خود بپردازند.
– کاهش درد سیاتیک
– درمان انحرافات ستون فقرات
– آموزش تمریناتی به منظور ترمیم مجل جراحی شده
-انجام تمریناتی به جهت رفع مشکلات مفاصلی و آسیب های وارده از طریق ورزش

– مزیت های گرفتن نوار قلب و اکوی قلب در منزل چیست؟

شاید این سوال برایتان پیش آید که مگر ممکن است که در منزل امکان گرفتن نوار قلب یا اکوی قلب وجود داشته باشد؟
در پاسخ به این سوال باید به صراحت جواب مثبت داد، مزیت اصلی این مراکز درمانی این می باشد که به صورت شبانه روزی در منزل شما حاضر می شوند و با دستگاه مخصوص نوار قلب بیمار را میگیرند. در برخی مواقع برای بیمارانی که دچاردرد قفسه سینه می شوند و این درد بیشتر از 15 دقیقه طول میکشد، لازم است که حتما به مرکز درمانی مراجعه نمایند تا از ایشان نوار قلب گرفته شود، زیرا اگر درد قفسه سینه بیشتر از 15 دقیقه طول بکشد احتمال اینکه فرد دچار سکته قلبی یا ام آی بشود زیاد است.

گاهی بعضی از بیماران به خاطر تنفر از بیمارستان یا تنبلی و پشت گوش انداختن، به مراکز درمانی و  بیمارستان مراجعه نمی کنند و در زمانی که درد و بروز بیماری، به نقطه اوج خود می رسد، با مراجعه به پزشک متخصص علائم سکته قلبی را تشخیص می دهند.

حضور پزشک متخصص قلب در منزل این امکان را فراهم می کند که با استفاده از تجهیزات پزشکی مورد نظر از بیماران اکو قلب بگیرند. اکوی قلب امری بسیار حساس و قابل تامل می باشد و این کار تنها باید به واسطه متخصص قلب صورت پذیرد.

مزیت مهم مراکز درمانی با اعزام پزشک متخصص قلب و عروق به منزل این است که پزشک در کمال آرامش و بدون هیچ گونه استرسی که به بیمار نیز  وارد می شود، کار اکوی قلب بیمار را به دور از ازدحام و شلوغی های مراکز درمانی انجام می دهد.

از دیگر مزایای حضور پزشک متخصص قلب و انجام اکوی قلب در منزل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

– ارزیابی عملکرد قلب در بازه زمانی مشخص
– بررسی انواع بیماری های قلبی عروقی مورد ابتلا بیمار
– بررسی طولانی مدت تاثیر انواع درمان ها در مدت زمان طولانی
– بررسی و کنترل پیشرفت بیماری‌های مربوط به دریچه‌های قلبی

پزشک متخصص قلب خوب، ممکن است برای هر یک از دلایل بالا یک آزمایش اکو را برای بیمار توصیه کند، البته آزمایش اکو خود انواع مختلفی دارد که از هر کدام برای درمان یک نوع از بیماری های قلبی استفاده می شود.

– به چه علت هایی حضور متخصص رادیولوژی در منزل ضروری می باشد و چه مزیت هایی دارد؟

در برخی موارد و بنا به دلایلی که پیش تر عنوان نمودیم، انجام رادیولوژی نیز همانند حضور برخی پزشکان متخصص در منزل صورت می پذیرد. انجام فرآیند تصویر برداری در منزل مانند انجام دیگر درمان ها در منزل، از مزیت هایی برخوردار می باشد به عنوان مثال در صورت انجام عمل رادیولوژی و تصویربرداری در منزلف علاوه بر صرفه جویی در زمان برای رفت و آمد به مراکز مربوطه، در کاهش هزینه های مربوطه نیز تاثیر گذار می باشد، هچنین روند درمان و تشخیص با حضور متخصص رادیولوژی در منزل و همزمان تصویر برداری از بیمار، به سرعت صورت می پذیرد.

 

خدمات رادیولوژی در منزل با بهره گیری از پیشرفته ترین تجهیزات پزشکی  و با بهره گیری از به روز ترین فنون و مراحل درمانی همراه با کادر پزشکی متخصص، صورت می پذیرد.

رادیولوژی در منزل شامل خدمات عکس برداری از نواحی آسیب دیده بیمار می‌شود تا پزشک متخصص بتواند با توجه به ، اقدام به عملیات لازم در جهت بهبود بیمار را داشته باشد. خدمات رادیولوژی، از اندام‌های آسیب دیده بدن عکس برداری لازم را انجام می‌دهد.
انجام فرآیند رادیولوژی در منزل این شرایط را برای افرادی که دچار سایر ناتوانایی های حرکتی هستند و یا بیمارانی که به دلایل مختلف در منزل بستری می باشند، فراهم نموده که بدون هیچ گونه محدودیتی از امکانات رادیولوژی بهره ببرند. علاوه بر این گاهی افراد به دلیل شکستگی های پا یا لگن، قادر به حرکت و مراجعه به بخش رادیولوژی نیستند.

یکی از کاربردی ترین لحظات استفاده از رادیولوژی در منازل، زمان آلودگی هوا و خطرات بسیار آن برای بیماران مبتلا به آسم و سایر بیماری های تنفسی می باشد.

برای تصویر برداری از بیماران ناتوان در منزل از تجهیزات رادیولوژی قابل حمل استفاده می‌شود. شما می توانید در مکان‌های مختلف مانند اتاق خواب، سالن پذیرایی حتی پارکینگ منازل به عنوان اتاق رادیولوژی استفاده نمایید.

در مواردی دیگر به علت بروز سکته های مغزی و یا آسیب های نخاعی، بیمار و خانواده ایشان توانایی و یا اجازه حرکت دادن بیمار را ندارند.

به همین منظور برخی مراکز درمانی شرایطی را فراهم نموده اند که عمل رادیولوژی در منزل صورت پذیرد. چرخ‌های موجود در زیر این دستگاه امکان جابه جا کردن آن به مکان‌های دلخواه را فراهم می‌کند. همین امر باعث کاهش خطرات ناشی از جابجایی بیمار حین انتقال به بیمارستان می شود.

– از مزیت های انجام سونوگرافی در منزل چه می دانید؟

در برخی موارد بیمارهایی که نیاز به انجام سونوگرافی دارند توانایی ترک منزل و انجام آزمایشات خود را ندارند. در این مواقع بهترین راه انجام سونوگرافی در منزل به واسطه انتقال تجهیزات مربوطه به منزل می باشد.در سونوگرافی از امواج اولتراسوند یا امواج صوتی با فراکانس بالا استفاده می شود.

بعضی از بیماران سالمند و زنان بارداری که به دلیل شرایط خاص خود استراحت مطلق هستند، قادر به رفتن به مراکز درمانی جهت انجام سونوگرافی نیستند، پس می توانند این خدمات را در منزل دریافت کنند.

از این روش می توان برای بررسی احشاء داخل شکم و لگن مانند: کلیه ها و مجاری ادراری، رحم و تخمدان ها، کبد و کیسه صفرا و مجاری صفراوی، پروستات، مثانه، طحال و هچنین بیضه ها و تیروئید و عروق خونی استفاده کرد.

تمامی این اقدامات با استفاده از دستگاه ها و تجهیزات پیشرفته صورت می پذیرد. برخی مراکز درمانی فوق پیشرفته این امکان را فراهم نموده اند که بدون نیاز به انتفال بیمار به بیمارستان عمل سونوگرافی را در منزل انجام دهند.

گاهی اوقات سالمندان به دلیل ناتوانی و کهولت سن و یا استراحت مطلق بودن فرد، قادر به رفتن به بیمارستان یا مراکز درمانی نیستند و باید اینگونه خدمات را در منزل دریافت نمایند. یکی از مهم ترین مزایای استفاده سونوگرافی در منزل، اطمینان داشتن از بهداشت و سلامت تجهیزات مورد استفاده می باشد.

علاوه بر این، انجام سونوگرافی در منزل کاملا بی خطر است و به دلیل دارا نبودن اشعه ایکس تاثیرات منفی ندارد.

بیمارانی که نیاز به سونوگرافی دارند لازم نیست که در صف های انتظار کلینیک یا بیمارستانها ساعتها منتظر بمانند. بلکه می توانند از طریق تماس با متخصصین در سایر مراکز درمانی در حداقل زمان ممکن از این خدمات بهره مند گردند.

پرسنل مجرب و پزشکان متخصص به منزل بیماران اعزام شده و کلیه خدمات سونوگرافی در منزل را به بهترین شکل ارائه میدهند.

– ماموگرافی:

این روش تصویربرداری از پستان ها می تواند ضایعات خوش خیم و بدخیم بافت پستان را در مراحل اولیه که قابل درمان هستند تشخیص دهد و این زمانی است که ضایعات احتمالی مذکور توسط خود بیمار یا پزشک قابل لمس در معاینه نیستند.

در این مواقع با انتقال تجهیزات مربوط به تصویر برداری  به منزل به راحتی و بدون صرف هزینه های زیاد، می توان از سلامت و یا عدم سلامت بیمار اطلاع کسب کرد.

از ماموگرافی به عنوان روش غربالگری سرطان پستان استفاده می شود. یعنی بیماری را زمانی که هنوز علائم مشخصی ایجاد نکرده است، تشخیص دهند.

به همین علت از ماموگرافی به عنوان قابل اعتماد ترین روش تشخیص سرطان پستان در مراحل اولیه نام می برند.

انتقال تجهیزات مورد نیاز برای انجام تمامی تصویر برداری ها در منزل به عنوان یکی از مهم ترین مزیت هایی است که می توان از آن نام برد.

انجام آزمایشات و نمونه گیری ها:

در این روش با توجه به عدم حضور بیمار در مراکز نمونه گیری، برخی افرادی که در انجام این کار تخصص دارند برای انجام آزمایش و نمونه گیری به منزل مراجعه می کنند و پس از دریافت نمونه ها و تشخیص بیماری جواب آزمایش را از طریق پیامک به افراد اطلاع می دهند.

انجام تمامی این مراحل به نحوی به استراحت طولانی مدت بیمار کمک شایانی می کند، چرا که برای انجام هر یک کدام از مراحل عنوان شده نیاز به خروج از منزل ندارد و این خود به عنوان مهم ترین مزیت انجام آزمایشات در منزل می تواند مورد توجه قرار بگیرد.

با توجه به مطالب عنوان شده به طور کلی می توان برای بیان مزیت های استفاده از تجهیزات رادیولوژی به موارد زیر اشاره داشت:

– جلوگیری از انتقال بیمار به بیمارستان برای انجام رادیولوژی با علم به  این موضوع که حرکت برای بیمار مضر می باشد.
– انجام رادیوگرافی در کوتاه ترین زمان و دریافت گزارش بلافاصله بعد از انجام
-انجام عکسبرداری در محیط امن و آرامبخش منزل
-عدم تحمل خستگی و معطلی ناشی از ترافیک و صف انتظار در مراکز درمانی

– مزیت های شبیه سازی خدمات آی سی یو در منزل چیست؟

یکی دیگر از اقدامات و عملیات پزشکی که ممکن است به حضور آن در منزل نیاز داشته باشید، شبیه سازی اتاق آی سی یو در کنار حضور پزشکان مجرب می باشد. برای ایجاد یک اتاق آی سی یو در منزل ابتدا باید برخی شرایط را سنجید.

در ابتدا تیمی متشکل از یک متخصص علم و طب اورژانس و بیهوشی به منزل بیمار اعزام می‌شوند تا پس از بررسی های لازم مشخص کنند که آیا منزل بیمار، شرایط بیمار و…  امکان مدیریت بیماری در منزل را دارند یا خیر؟

اگر شرایط مذکور توسط تیم پزشکی تایید شد، یک پزشک عمومی برای بررسی علائم حیاتی بیمار به منزل او معرفی خواهد شد تا مشخص شود چه نوع خدماتی باید به بیمار ارائه شود

پس از آن با گذشت زمان، پزشک متخصص برای شروع درمان وارد عمل می شود. طی روز های بعد با بررسی های لازم، کادر متخصص بر حسب شدت و نوع  بیماری پروسه های درمانی را انجام می دهند.

در برخی موارد بیماران بنا به شرایطی نیاز به حضور پزشک در تمامی ساعات شبانه روز دارند، اما آیا امکان انجام چنین کاری وجود دارد؟ با پیشرفت علم در دنیای پزشکی برخی مراکز درمانی چنین شرایطی را فراهم نموده اند.

وجود چنین امکاناتی برای خدمت رسانی به بیمارانی که حال وخیمی دارند دارای مزیت های فراوانی است.

نگه داشتن طولانی مدت بیماران در محیط بیمارستان می تواند تاثیر منفی بر سلامت روانی آنها داشته باشد. بیمارستان معمولا به دلیل محیط اطراف، بیمار را از لحاظ روانی تحت فشار قرار می دهد و دوری از اعضاء خانواده سبب ایجاد استرس های مختلفی جسمی و روحی روانی میگردد.

مجهز کردن یکی از اتاق های منزل به تجهیزات پزشکی و ایجاد و شبیه سازی اتاق آی سی یو در کنار مراقبت های حرفه ای پزشکی در محیط آرام خانه، در روند بهبودی بیمار کمک می کند.

یکی دیگر از مزایای حضور و مراقبت های دائم پزشک، استفاده از تمامی امکانات پزشکی به صورت انحصاری می باشد. همانطور که می دانید مراقبت های پزشکی در بیمارستان ها برای تمامی بیماران به صورت یکسان صورت می گیرد.

در برخی مواقع بیماران نیاز به توجه خاصی ازسوی پزشکان دارند و عدم این اتفاق باعث نارضایتی بیماران می شود.

حضور پزشک متخصص بخش مراقبت های ویژه در منزل و ارائه مراقبت های حرفه ای در خانه به شخصی سازی و سفارشی کردن تجربه برای بیمار کمک می کند.

علاوه بر تمامی مطالب عنوان شده، حضور منحصر پزشک در منزل می تواند در روند بهبود سریع بیمار تاثیر بسزایی داشته باشد.

– حضور پزشک متخصص اطفال در منزل در درمان بیماری های مربوط به کودک چه نقشی دارد؟

یکی از معضلات و مسائلی که در ابتدای زمان تولد بچه گریبان گیر خانواده می باشد عدم اطلاع از رفتار مناسب با کودکان در حین بروز برخی اقدامات و یا واکنش های طفل می باشد. پدر و مادر جوان هر دو افرادی بی تجربه در زمینه ی بچه داری هستند.

در برخی مواقع دور بودن از خانواده برای دریافت راهنمایی های لازم نیز بر مشکلات آن دو می افزاید.گاهی به دلیل بی‌تجربه بودن والدین جوان، کودکان ممکن است دچار بیماری‌های خطرناک شوند که عدم رسیدگی به موقع می تواند باعث رخ دادن اتفاقاتی شود که  گاه جبران ناپذیر خواهند بود.

در چنین مواقعی افراد به شدت نیاز به یک پزشک متخصص کودک و اطفال دارند که در هر ساعت از شبانه روز به سوالات آن ها در رابطه با برخی مشکلات و رفتار های غیر طبیعی کودکشان پاسخ دهد.

ایجاد برخی مراکز درمانی و پاسخگویی به صورت شبانه روز می تواند به نحوی یاری دهنده این افراد باشد، اما در برخی مواقع خانواده‌ها می خواهند که در سریع ترین زمان ممکن، پزشک کودکان در منزل حضور داشته باشد.

برای حل این مشکل و پاسخ به درخواست و نیاز خانواده ها، پزشک متخصص اطفال می تواند با حضور در منزل و دارا بودن قابلیت‌هایی مانند تشخیص و نحوه درمان بیماری کودک، نقش مهمی را در رفع نیاز افراد ایفا کند.

اغلب اوقات بروز برخی بیماری های ناگهانی مادران را به شدت  می ترساند، در چنین حالتی حضور پزشک متخصص اطفال در منزل می تواند نقش بسزایی در تعلیم و آموزش مراقبت های مورد نیاز باشد.

یکی دیگر از مزیت های حضور پزشک اطفال در منزل، در رابطه با رفع اختلالات رشدی کودکان می باشد. در رفع چنین مشکلات و مسائلی حضور پزشک ماهر و باتجربه می تواند بسیار موثر باشد، چرا که ممکن است نوزادان روند رشد خوبی را نداشته باشند و مادر از این اختلال اطلاعی نداشته باشد.

با توجه به نرخ استاندارد رشد کودکان تا 5 سالگی، ممکن است کودک در این زمان از روند رشد بیشتر یا کمتر رشد کند و دچار بیماری‌های خطرناک شود. مادران ممکن است قابلیت تشخیص روند رشد کودک خود را نداشته باشند، به همین دلیل نیاز به پزشک کودکان به خوبی احساس می شود.
یرقان یا زردی یکی از شایع ترین بیماری‌های رایج بین کودکان می‌باشد که عدم توجه به این بیماری مشکلات بسیاری را برای خانواده و کودک به ارمغان میاورد. در برخی موارد عدم حضور پزشک در زمان لازمف باعث بروز برخی مشکلات جبران ناپذیر می شود.

یرقان به زرد شدن پوست و سفیدی چشم‌ها گفته می‌شود که در اثر بیش از حد بودن مقدار بیلی روبین در خون ایجاد می‌شود. این تشخیص ها تنها توسط پزشک حاذق امکان پذیر می باشد.

معمولا برای درمان این بیماری در کودکان، باید کودک را به بیمارستان بیاورید، ولی برخی مراکز درمانی امکان حضور پزشک را در منزل فراهم نموده اند و با داشتن امکانات در این زمینه می‌توانند به بهبود نوزادان کمک بسیاری کرده باشند.

– با کدام یک از مزیت های حضور پزشک متخصص داخلی در منزل آشنایی دارید؟

با توجه به مطالب عنوان شده متوجه شدید که حضور پزشکان در تمامی تخصص ها می تواند در درمان سریع بیماری ها نقش بسزایی داشته باشد، علاوه بر آن از بروز برخی مشکلات که منجر به اتفاقات جبران ناپذیر شود نیز جلوگیری کند.

حضور پزشک متخصص در منزل بدون هیچ محدودیت زمانی و مکانی برای رفاه حال بیماران فراهم شده است و پزشکان در کمترین زمان ممکن می توانند برای ویزیت بیمار در منزل حاضر شوند. این روش دیگر هیچ گونه سختی را برای بیمار به همراه ندارد و بیمار به بهترین و راحت ترین شکل ممکن درمان می شود.

یکی از مواردی که در آن احتیاج به پزشک متخصص بسیار شایع و رایج است،  بیماری های داخلی می باشد. این مراکز با هدف درمان بیمار و طی شدن مراحل بهبودی، بدون نگرانی و سختی برای بیمار می باشد.

از پر اهمیت ترین مزیت های این روش که به هوم ویزیت معروف می باشد، وجود مراکز درمانی  در همه شهرها و فراهم شدن امکان ارائه سرویس ویزیت پزشک متخصص در منزل می باشد.

پزشک متخصص داخلی در زمینه بیماری های داخلی آگاهی و علم دارد و این پزشکان بیشتر برای تشخیص بیماری های بزرگسالان می باشند و در رابطه با بیماری های مربوط به اطفال نیز در دیگر بخش های مراکز، خدامت مربوطه صورت می پذیرد.

این خود به نحوی یک مزیت به شمار می آید، چرا که دیگر جای نگرانی وجود ندارد، چون تمام مراکز تمامی کلیه امورات پزشکی و تخصص ها را نیز ارائه می دهند.

– دانسته هایتان در رابطه با مزیت های حضور پزشک متخصص چشم در منزل چه مقدار است؟

برای بیمارانی که به دلیل ناتوانی جسمی نمی توانند به بیمارستان بروند یا حوصله ماندن در ترافیک را ندارند، بهترین راه حل این است که پزشک را به منزل خود ببرند و درمان را در منزل انجام دهند و اقدامات درمانی لازم همان جا صورت پذیرد.

بیماری های مربوط به چشم می تواند به دلایل مختلف صورت پذیرد. برای درمان بیماری های مربوط به چشم باید آزمایشات و تصویر برداری های لازم صورت گیرد.

ممکن است مشکلات مربوط به بینایی مربوط به بروز برخی بیماری های دیگر همچون دیابت باشد. در چنین حالتی حضور پزشک متخصص علاوه بر درمان بیماری های چشمی می تواند راه کارهای مفیدی در درمان مشکلات مربوط دیابت نیز ارائه نماید.

با توجه به مطالب عنوان شده می توان گفت مهم ترین مزیت حضور چشم پزشک در کنار بیمار، جلوگیری از ابتلاء وی به بیماری های شدید چشمی با ارائه راه کارهای پیشرفته می باشد. برخی بیماری های مربوط به چشم و پلک از جمله آب مروارید، گل مژه، آب سیاه، عفونت چشم و بیماری های شبکیه توسط متخصص چشم درمان می شوند.

– مزایای حضور پزشک متخصص ارتوپد در منزل چیست؟

شاید هیچ گاه به این قضیه فکر نکرده باشید که در زمان مراجعه به مطب یا بیمارستان چه هزینه هایی غیر از هزینه درمان خود متحمل می شوید.

اجازه دهید کمی واضح تر در این باره توضیح دهیم. از لحظه ای که سوار ماشین می شوید و وقت خود را صرف رفت و برگشت به بیمارستان می کنید، به علاوه زمانی که در صف انتظار برای ویزیت شدن می کنید، همه و همه به نوعی برای شما به عنوان صرف هزینه زمانی و پولی محسوب می شوند.
در این قسمت قصد داریم در رابطه با درمان بیماری های مفاصل و مراجعه به ارتوپد مطالبی را عنوان کنیم و از مزایای حضور پزشک متخصص ارتوپد در منزل نکاتی را بیان نماییم.

همانطور که می دانید درمان مفاصل و بیماری های ارتوپدی می توانند پروسه طولانی مدتی را در پی داشته باشند و بیمار برای گذراندن طول درمان خود باید ماهی چندین مرتبه به مطب مراجعه نماید

چرا که درمان برخی از دردها و مشکلاتی که به کمک خدمات ارائه شده توسط متخصص ارتوپدی رفع می‌شوند( مانند کمردرد، فتق دیسک، زانو درد، دردهای مزمن، ضعف‌های عملکردی و…)، مراحلی طولانی دارند.

مدت طولانی درمان این بیماری ها باعث دلسرد شدن بیمار و در برخی موارد منجر به رها کردن درمان نیمه کاره بیماری می شود. همچنین بسیاری از بیماران نیازمند خدمات فوق تخصص ارتوپد، فوق تخصص ستون فقرات و فیزیوتراپی و دیگر بیماری هایی که به مفاصل مربوط می باشند،هستند.

همچون دردهای مربوط به زانو و کمر افراد، که توانایی حرکتی بسیار پایینی داشته و برای رفت و آمد به کلینیک دچار مشکلات فراوانی خواهند بود.
برای این بیماران استفاده از خدمات فیزیوتراپی و ارتوپدی در منزل به شدت توصیه می‌شود. در واقع این سرویس به بیمارانی که از درد های مفصلی رنج می برند کمک می‌کند که بدون مراجعه به مطب بتوانند از با کیفیت‌ترین خدمات پزشکی در حوزه ارتوپدی بهره‌ مند شوند.

به طور کلی اگر بخواهیم از مزایای ارتوپدی و حضور پزشک متخصص ارتوپد در منزل مطالبی را عنوان نماییم، باید به شدت راحتی بیمار در منزل حین انجام خدمات ارتوپدی ارائه شده که شامل ورزش درمانی و الکتروتراپی می شود، اشاره داشت.

در این خدمات بیمار به واسطه انجام تمرینات درمانی که فیزیوتراپیست در آن، با استفاده از تجویز حرکات ورزشی خاص، ماساژ و آب‌درمانی سعی می‌کند دامنه حرکتی بدن را بهبود دهد،

پس از گذراندن دوره کامل درمان به طور کامل سلامتی خود را به دست می  آورد.  این در حالی است که برای انجام هیچ یک از روش های درمانی عنوان شده نیازی به خروج از منزل ندارد.

به همین دلیل حضور پزشک ارتوپد در منزل به عنوان یکی از پر استقبال ترین رشته های درمانی مورد توجه قرار گرفته است.

البته لازم به ذکر می باشد که درمان های ارتوپدی در منزل  تنها شامل حال بیمارانی که از درد های مفاصلی رنج می برند، نمی شود و برخی افراد دیگر که مشکلات قلبی و حرکتی شدید دارند یا به دیابت کنترل نشده مبتلا هستند و نمی‌توانند هفته‌ای چند بار به مطب مراجعه کنند، درمان خود را از این طریق و با مراجعه پزشک متخصص ارتوپد در منزل ادامه  می دهند.

همینطور یکی دیگر از مزیت های ارتوپدی در منزل را می توان این گونه عنوان نمود که اگر به تازگی عمل جراحی داشته‌اید و تحرکات شما را محدود کرده یا با شکستگی‌های شدید مواجه شده‌اید؛ می‌توانید از این خدمات در منزل استفاده کرده و با درمان آسیب‌دیدگی و بیماری خود، کیفیت زندگی‌تان را بهبود بخشید.

– حضور پزشک متخصص گوارش در منزل چه مزایایی در روند درمانی بیمار دارد؟

پزشک متخصص گوارشی، بیماری های مربوط به سیستم گوارشی بدن شامل بیماری های معده، روده، کبد، مری و دهان را درمان می کند. حتما تا به حال این اتفاق در میان دوستان و آشنایانتان رخ داده است که برخی افراد به طور ناگهانی با دل درد های شدید یا حالت تهوع مواجه شده باشند، به گونه ای که توان ایستادن یا حرکت را ندارند. در این مواقع به نظرتان چه اقداماتی باید صورت گیرد؟

مطمئنا شما نیز به حضور به موقع پزشک متخصص گوارش در منزل فکر می کنید. مزیت اصلی حضور پزشک این است که فرد بیمار با وجود حال بد و عدم توانایی های لازم، مجبور به تحمل ترافیک و رانندگی نیست و با تماس با مراکز درمانی تاسیس شده می تواند به سادگی و پس از گذشت مدتی کوتاه تحت درمان و معاینه ی پزشک متخصص گوارش قرار گیرد.

– تا چه حد با پزشک اورولوژی و مزیت های حضور او در منزل آشنایی دارید؟

در برخی بیماری ها بیمار به علت های فراوانی که در بخش های پیش تر عنوان نمودیم، قادر به مراجعه به بیمارستان نمی باشد، همچنین گاهی اوقات فرد بیمار به علت کم رویی یا عدم توان بیان برخی بیماری ها به پزشک مربوطه مراجعه نمی کند.

مراکزی درمانی که با هدف اعزام پزشک به منزل تاسیس شده اند، این امکان را برای این گونه افراد فراهم نموده اند که به صورت آنلاین مشکلات خود را با متخصصین مربوطه در میان بگذارند و پس از دریافت اطلاعات کامل در رابطه با بیماری و علائم آن با بیمار ملاقات حضوری در منزل داشته باشند

چرا که این مراکز بر این باور هستند که ویزیت بیمار در محیط خانه خود می تواند بسیاری از تنش ها و استرس ها را از او دور نماید.

اورولوژی شاخه ای از علم پزشکی است که با جراحی و درمان سیستم دفع ادراری مردان و زنان و هچنین ارگان های تولید مثل مردان سروکار دارد، ولی در زنان اورولوژی دخالتی در دستگاه ژنیتال و تولید مثل زنان ندارد.

با توجه به تعریف بیان شده از این شاخه علم پزشکی، به راحتی متوجه خواهید شد که در برخی افراد به علت کم رو بودن و یا خجالت کشیدن از عنوان کردن بیماری خود ممکن است طبیعی به نظر برسد.
مهم ترین مزیت حضور پزشک متخصص اورولوژی در منزل برطرف کردن خجالت و کم رویی بیماران می باشد، چرا که در این حالت فرد بیمار در محیطی که به نظرش کمتر استرس زا می آید، به راحتی می تواند مشکل خود را بیان نماید، به علاوه انجام معاینات لازم می تواند در محیط منزل بسیار راحت تر باشد.

– حضور پزشک متخصص زنان در منزل چه مزایایی دارد؟

تمامی خانم ها حداقل یک بار این تجربه را در طول عمر خود خواهند داشت که به علت برخی بیماری های زنانه و درد های آن توانایی مراجعه به پزشک متخصص زنان خارج از منزل را ندارند. در این شرایط تنها عاملی که می تواند درد آن ها تسکین دهد حضور پزشک متخصص زنان در منزل می باشد.

مهم ترین مزیت حضور پزشک متخصص زنان در منزل می تواند قدرت درک بیماری توسط آن ها باشد. بروز برخی درد های لگنی، خونریزی های غیر عادی، سقط جنین پی در پی، بارداری های ناموفق، درد های پس از یائسگی و… به ترتیب عواملی هستند که زنان برای فهمیدن علل هر یک از این بیماری ها به پزشک مراجعه می کنند، اما در برخی موارد بروز درد های بسیار وحشتناک، این توانایی را از خانم ها سلب می کند که بتوانند به مراکز درمانی مراجعه نمایند.

یکی دیگر از دلایل مهم که از مزیت بالایی برخوردارمی باشد، اعزام پزشک متخصص زنان به منزل در زمان زایمان می باشد، همانطور که در بخش مزیت های انجام سونوگرافی در منزل  توضیح دادیم، برخی بانوان ممکن است به دلیل قرار گرفتن در شرایط مختلف در منزل زایمان کنند.

زایمان زودرس یکی از دلایل عمده این امر می باشد. در چنین شرایطی مهم ترین مزیت حضور پزشک متخصص زنان در منزل نجات جان مادر و فرزند می باشد، چرا که در صورت عدم حضور پزشک ممکن است اتفاقات ناگواری رخ دهد.

– با کدام یک از مزیت های حضور پزشک متخصص خون و آنکولوژی در منزل آشنایی دارید؟

درمان بیماری های سرطان و بیماری های خونی توسط این پزشکان صورت می گیرد. همین جمله کافی است تا با خود فکر کنید مگر ممکن است که بیماری های سرطانی در منزل ویزیت و درمان شوند؟
در پاسخ به سوالی که ذهنتان را درگیر خود کرده باید گفت که بله، امکان حضور پزشک متخصص آنکولوژی در منزل به لطف سایر مراکز درمانی فراهم شده است  و از مهم ترین مزایای حضور پزشک می توان به تنظیم و بررسی روند درمانی بیمار و انجام برخی معاینات لازم روزانه، تجویز دارو و اقداماتی دیگر که امکان انجام آن در منزل وجود دارد را فراهم نموده است.

مزیت دیگر حضور پزشک متخصص بیماری های خونی و آنکولوژی را می توان حضور شخص بیمار در منزل بیان کرد. برخی افراد از این که در بیمارستان ها و کلینیک های درمانی مورد توجه و ترحم سایرین قرار بگیرند، احساس خوبی ندارند و همین به تنهایی می تواند بهترین دلیل برای حضور پزشک در منزل باشد.

-برخی خدماتی که پزشکان در هر تخصصی در منزل انجام می دهند چه هستند؟

علاوه بر مطالب عنوان شده در رابطه با مزیت حضور پزشکان با تخصص های متعدد، در این قسمت قصد داریم تمامی خدماتی که به هر نحوی برای درمان بیمار در منزل صورت می پذیرد را خدمت شما معرفی نماییم. این خدمات شامل موارد ذیل هستند:

– در ابتدا  وضعیت عمومی و تخصصی بیماران در منزل توسط پزشک عمومی بررسی می شود.
-پس از بررسی های لازم توسط پزشک عمومی و تشخیص بیماری، فرد مبتلا را به پزشک متخصص ارجاع می دهند.
– انجام مشاوره های لازم به منظور انجام انواع عمل های جراحی، جهت مشخص کردن  نوع و نحوه عمل جراحی
– مراجعه به پزشک متخصص برای انجام هر گونه عمل جراحی مرتبط به بیماری در صورت لزوم
– معاینه و چکاپ و پانسمان انواع زخم های دیابتی زخم بستر و همچنین زخم های عروقی و سوختگی های نوع ۱ و ۲
-مشاوره پزشکان متخصص و فوق تخصص و همچنین انجام روند درمان جهت درمان انواع میگرن و بیماری‌های گوارشی و همچنین حجامت و بادکش و ارائه داروهای گیاهی در طورت لزوم
-ارائه معاینه مداوم جهت بیماران بستری در منزل و سرم تراپی تحت نظارت پزشک و همچنین انجام هر گونه تزریق خاص توسط پزشک در منزل
-ارائه انواع خدمات پاراکلینیکی ( روش هایی که به بررسی و تشخیص بیماری و ناهنجاری های نهفته در بدن می پردازد)  در منزل تحت نظارت پزشک

– فواید اصلی خدمات ارائه شده توسط پزشکان متخصص در منزل چه می باشد؟

همانطور که در مطالب پیش تر بار ها تاکید داشتیم حضور پزشک متخصص در منزل می تواند فواید بسیار و سازنده ای داشته باشد.

به طور کلی حضور پزشک متخصص در منزل برای بیمارانی که به هر دلیلی توانایی خروج از منزل را ندارند، ولی به حضور پزشک به طور جدی نیازمند هستند، شرایطی را فراهم آورده است تا کلیه تخصص ها را به منزل بیمار اعزام نماید و پزشکان متخصص نیز تمام سعی خود را می کنند تا درمان مناسبی برای بیمار انجام دهند. در این قسمت به مزیت کلی حضور پزشک متخصص در منزل اشاراتی خواهیم داشت.

– جلوگیری از هدر رفتن زمان بیمار در ترافیک و همچنین جلوگیری از ایجاد سختی  و مشکل برای بیمار یا سالمند جهت سوار شدن و پیاده شدن و منتظر شدن در مطب ها و یا مراکز درمانی تا زمان معالجه، همچنین برگشتن تا منزل. به همین خاطر انجام خدمات پزشکی در منزل به شما کمک میکند تا از به هدر رفتن زمان خود جلوگیری نمایید.
– برای معاینه بیمارانی که امکان جابجایی آنها وجود ندارد، حضور پزشک متخصص در منزل  بسیار مهم و حیاتی است.
– بعضی مواقع جابجایی بیماران ممکن است آسیب جدی به سلامت آنها وارد نماید، همین امر باعث می شود که برخی مراکز درمانی برای رفاه حال بیماران پزشکان متخصص را به منازل اعزام می کنند.
– معاینه و درمان و چکاپ عمومی بیماران بعد از عمل جراحی با اطلاع پزشک جراح در منزل صورت می پذیرد.
– یکی دیگر از مزایای مراجعه پزشک به منزل برای معاینه های پایانی بیمار، می تواند شامل  گرفتن سایر خدمات از جمله تهیه دارو و انجام تزریقات و غیره به واسطه تجهیزاتی می باشد که توسط مراکز درمانی به منزل بیمار ارجاع داده شده است.

-آیا از حضور پزشک متخصص در منزل تنها برای درمان بیماری های جسمی می توان بهره برد؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که پس از استقبال مردم از حضور پزشک متخصص در منزل در درمان بیماری های متفاوت جسمانی تدبیری اتخاذ گردید تا پای علم روان پزشکی به جهت معالجه و درمان برخی بیماری های روحی روانی نیز به منازل بیماران باز شود.

– حضور روانپزشک و روانشناس در منزل چه مزیت هایی دارد؟

علاوه بر تمامی مطالب عنوان شده در رابطه با حضور پزشک متخصص در منزل و مزایای مربوط به آن لازم به ذکر می باشد که علاوه بر مزیت ها و تاثیرات بسزایی که علم پزشکی در درمان بیماری ها دارد، حضور روان پزشک نیز در منزل به نحوی به عنوان مکمل می تواند از ابتلاء به برخی بیماری ها جلوگیری کند.

یکی از مزایای حضور روانشناس در منزل، می تواند فراهم نمودن شرایط روانی در محیط منزل جهت رفاه بیشتر حال بیمار می باشد.

همانطور که می دانید برخی از بیماری های جسمی تحت تاثیر جو حاکم بر محیط بهبود یافته یا وخیم می شوند. پس با پس حضور روان پزشک یا روان شناس در منزل می توان به بهبود هر چه سریع تر بیمار بیشتر امید وار بود.

– پزشک متخصص در منزل  چه اقداماتی را انجام می دهد؟

با توجه به مطالب عنوان شده حضور پزشک متخصص در منزل می تواند چندین قدم بیمار را به سلامتی نزدیک تر کند. حضور به موقع پزشک در برخی موارد باعث نجات جان بیماران از مرگ و میر می شود.

ممکن است برای شما سوال پیش آید که پزشک متخصص چه اقداماتی را برای بهبود حال بیمار انجام می دهد؟ و یا اینکه آیا عدم حضور بیمار در بیمارستان و عدم وجود برخی تجهیزات پزشکی، مشکل و محدودیتی در درمان بیماری به وجود نمی آورد؟

در پاسخ به سوالات پیش آمده باید گفت که در زمان حضور پزشک متخصص در منزل در گام اول باید میزان سلامتی و صحت بیمار چک شود. با توجه به اطلاعاتی که از سمت نزدیکان و خانواده بیمار ارائه می شود، می توان به وخامت حال او و علائم بیماری پی برد.

ثبت اطلاعاتی در رابطه با بیماری های قندی، فشار و چربی خون، سوابق نارسایی های کلیوی و یا کبد، داشتن سابقه جراحی، بارداری و زایمان و سایر موارد دیگر، در تشخیص و درمان بیماری نقش بسزایی دارند.

پس از آن وضعیت بیماری فعلی بررسی می شود، پزشک با توجه به بررسی های انجام شده و معاینه ای که از بیمار انجام می دهد، اقداماتی را در راستای درمان بیمار انجام می دهد. پزشک مواردی مانند سطح هوشیاری بیمار، درجه حرارت بدن، تنفس را بررسی می کندف به علاوه اگر موارد دیگری مانند انجام سونوگرافی لازم باشد

اقدامات و هماهنگی های مورد نیاز صورت گرفته و در اسرع وقت برای بیمار انجام می شود، البته در برخی موارد بروز برخی علائم، پزشک را مجبور به اعزام بیمار به بیمارستان می کند تا تحت مراقبت ویژه قرار بگیرد.

لازم به ذکر می باشد که برخی مراکز درمانی برای راحتی حال بیمار اقدام به مجهز کردن قسمتی از منزل به تجهیزات آی سی یو می کنند. که پیش تر در این مورد نیز مطالبی را عنوان نمودیم.
برخی نکاتی که در زمان حضور پزشک متخصص در منزل باید به آن ها توجه داشت شامل توضیحات زیر می شوند:
مواردی را که باعث استرس شما می شود را با پزشک در میان بگذارید، زیرا این مسائل حتماً بر روی بیماری شما تاثیرگذار است، هر گونه دارویی که استفاده می کنید را به پزشک متخصص اطلاع دهید، همچنین اگر از مکمل های غذایی استفاده می کنید پزشک را از این موضوع آگاه کنید.
هر گونه مدرک پزشکی نظیر عکس، رادیوگرافی یا سونوگرافی که دارید را برای ارائه به دکتر آماده نمایید. اگر صحبت های پزشک را متوجه نشدید حتماً از وی بخواهید که توضیح بیشتری به شما بدهد.
به خاطر داشته باشید که توجه به نکات عنوان شده می تواند به پزشک در تشخیص دقیق تر بیماری شما کمک کند.

– چه عواملی بر هزینه های مربوط به حضور پزشک متخصص در منزل تاثیر می گذارند؟

زمانی که افراد در جهت رفع بیماری خود به پزشک مربوطه مراجعه می کنند، علاوه بر صرف زمانی که برای رفت و آمد و حضور در ترافیک شهری و گاهی استانی داشته اند، باید با مشکلاتی همچون طی کردن زمان انتظار برای ویزیت و مشکلات آب و هوایی و آلودگی ها را نیز تحمل نمایند.

حضور پزشک متخصص در منزل علاوه بر نداشتن تمامی این مشکلات، نوید بخش ویزیت و معاینه ای راحت در فضای آرام بخش منزل است.

با توجه به مطالب عنوان شده به راحتی متوجه می شوید که حضور پزشک متخصص در منزل شامل هزینه هایی نیز می باشد.

بنابراین هزینه ویزیت پزشک در منزل با توجه به یک سری عوامل و شرایط در نظر گرفته می شود؛ از هزینه هایی که به هزینه ویزیت اضافه می شود، می توان هزینه تردد، میزان تخصص پزشک، ابزارهای مورد استفاده و… را نام برد.

تعرفه های مربوط به حضور پزشک متخصص در منزل به طور معمول توسط یگان های دولتی مشخص شده و تنها، هزینه تعداد جلسات حضور پزشک متخصص به آن افزوده می شود.

– دلایل حضور پزشک متخصص در منزل چیست؟

یکی از دلایلی که می تواند به عنوان مهم ترین و پر اهمیت ترین دلیل حضور پزشک متخصص در منزل باشد، حضور بیمار در فضای راحت منزل خود با وجود دیگر افراد خانواده که خود یکی از نقاط قوت به جهت بهبود بیماری او می باشد، است.

خانواده بیمار می توانند به جای مراجعه به بیمارستان و مراکز درمانی و صرف زمان زیادی برای انجام این امور، به راحتی از خدمات حضور پزشک متخصص در منزل استفاده نمایند تا بیمار در منزل خود به روند درمان ادامه دهد.

یکی دیگر از دلایلی که می توان به عنوان مزیت ها و یا دلیل حضور پزشک متخصص در منزل نام برد، عدم بروز استرس و تنشی است که هنگام مراجعه به مطب به بیماران وارد می شود.

حضور پزشک متخصص در منزل با شناسایی بیمار از طریق دریافت اطلاعات که در حین تماس خانواده او با مراکز درمانی ثبت می شود، یکی از راه های موثردر بهبود بیمار و به دست آوردن سلامتی او می باشد.
پزشک منتخب از سوی مرکز درمانی پس از مراجعه به منزل بیمار و انجام معاینات لازم، در صورت نیاز به حضور کادر پزشکی متخصص و یا سایر تجهیزات پزشکی، طی هماهنگی های لازم منزل بیمار را مجهز به تمامی لوازم مورد نیاز می کند.

مراکز درمانی، پزشکان متخصص را برای ویزیت بیمار به منزل می فرستند. تعدادی از خدمات بیمارستان ها و مراکز درمانی در منزل قابل اجرا می باشد. گاهی اوقات بیمار به دلیل بیماری و یا مشکلات جسمی حرکتی، قادر به مراجعه به مراکز درمانی نیست.

یکی دیگر از دلایل حضور پزشک متخصص در منزل نحوه ساخت برخی مراکز و یا درمانگاه ها است، به این صورت که برخی بیمارستان ها و مراکز درمانی طوری ساخته نشده اند که امکان رفت و آمد افراد بیمار به سادگی وجود داشته باشد و تردد در این مکان ها همواره سختی هایی را به همراه دارد.

– آیا تنها دلیل حضور پزشک متخصص در منزل فقط بیماری است؟

در پاسخ به این سوال به صراحت می توان جواب منفی داد. حضور پزشک متخصص علاوه بر کمک به درمان بیماری، گاهی اوقات به سبب پیشگیری از برخی بیماری ها و یا اغلب به نوعی به جهت مراقبت های مورد نیاز سالمندان نیز می باشد.

همانطور که می دانید سالمندی یکی از دوره های مهم زندگی است که همچون زمان کودکی نیاز به مراقبت دیگران دارد.

شروع علائم مربوط به سالمندی تقریبا از سن 40 سالگی آغاز می شود و تا زمان 60 سالگی که به سن سالمندی می رسد ادامه خواهد داشت، به یاد داشته باشید که با افزایش سن علائم مذکور پیشرفت کرده و فرد با مراحل جدیدی از مشکلات رو به رو می شود.
مراجعه به پزشک معالج و متخصص برای درمان برخی بیماری ها که با بالا رفتن سن به سراغ افراد می آید، به عنوان نوعی معضل برای اطرافیان می باشد.

برخی عوامل همچون طولانی بودن مسیر مراکز درمانی، ترافیک های شهری، حضور کسل کننده در اتاق انتظار و زمان مراجعه  به پزشک و دیگر شرایط، از معضلاتی می باشند که در هر نوبت مراجعه به پزشک باید طی شوند.

حضور پزشک متخصص در منزل طی کمترین زمان توانسته در سال های اخیر این مشکلات را برطرف نماید.

در برخی مواقع افراد سالمند به علت وجود برخی بیماری ها، قادر به ترک منزل و مراجعه به پزشک نیستند. ارائه تمامی خدمات پزشکی در کلیه ساعات شبانه روز و اعزام پزشک به منازل به نحوی در درمان بسیاری از بیماری های حاد نقش بسزایی داشته است.

تجربه موفق کشورهای پیشرفته در انتقال بسیاری از خدمات رسانی درمانی، بهداشتی و مراقبتی به منزل خدمت گیرنده، که منجر به کاهش هزینه ها و افزایش رضایت و بهبودی بیمار و آرامش خاطر و امنیت روانی اطرافیان بیمار شده است، سبب شد تا در کشورمان نیز این خدمات رسانی صورت پذیرد.

این اقدامات باعث شد که برخی پزشکان با همکاری یکدیگر مراکز درمانی خدماتی را در سراسر ایجاد نمایند.

مطالب عنوان شده در این مقاله به نحوی برای  شناخت شما از مراکز خدماتی درمانی احداث شده در سراسر کشور می باشد، همچنین هدف از گردآوری این اطلاعات آشنایی با مزایای حضور پزشک متخصص در منزل می باشد.

امید بر آن است که با مطالعه مطالب فوق به پاسخ سوالات خود رسیده باشید. در ادامه از همراهی شما تا پایان مقاله کمال تشکر را داریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×