آلفا طب

تست آلرژی تنفسی در منزل (آزمایش آلرژی ریه در منزل)

آلرژی تنفسی یکی از مشکلات شایع در میان مردم به ویژه در فصل بهار است که با علائمی همچون آبریزش بینی، سوزش چشم ها، گلودرد، تنگی نفس و …، خود را نشان می دهد. بهترین راه برای درمان حساسیت ریه در منزل، دوری از آلرژن ها و محرک هایی که باعث ایجاد حساسیت می شوند.

برای دوری از این عوامل، باید حتما تست آلرژی تنفسی در منزل انجام شود. تست آلرژی ریه در منزل می تواند با کمک تیم متخصص آلفاطب به منظور انجام آزمایش جهت درمان سریع و به موقع انجام شود. البته در صورتی نیاز به انجام تست آلرژی در منزل پیدا می کنید که ویزیت متخصص ریه در منزل انجام شده باشد و متخصص ریه حتما انجام آزمایش را برای شما تجویز کند. پس از انجام آزمایش، جواب آزمایش در کوتاه ترین زمان ممکن و به صورت دقیق به شما اعلام خواهد شد.

تست آلرژی تنفسی در منزل شامل چه اقداماتی می‌شود؟

علائم آلرژی تنفسی مشابه با علائم سرماخوردگی و آنفولانزا است؛ اما مدت زمان بیشتری فرد را درگیر می کند. این علائم می توانند در اثر در تماس بودن با محرک هایی همچون موی گربه، گرد و غبار و گرده های گل ها به وجود بیایند. تست آلرژی تنفسی در منزل با دو روش آزمایش خون و تست سواب بینی قابل انجام می باشد. برای انجام تست های پوستی، می توان از روش های دیگری کمک گرفت؛ اما برای تشخیص آلرژی ریه و تنفسی، انجام این تست ها توصیه می شود. در صورتی که نتیجه تست منفی باشد، بدین معنی است که شما به هیچ نوع آلرژن یا محرکی حساسیت ندارید؛ اما در صورت مثبت بودن تست، باید حتما با کمک پزشک متخصص به فکر درمان و یا پیشگیری از شدت گرفتن علائم حساسیت تنفسی باشید تا خطرات ناشی از این مشکل متوجه شما نشوند.

  • آزمایش خون

آزمایش خون با بررسی آنتی‌بادی‌هایIgE، علت آلرژی تنفسی را تشخیص می دهد. در صورتی که پزشک متخصص ریه تجویز به آزمایش خون کند، بیمار می تواند با کمک پرستاران مجرب، خون گیری در منزل را انجام دهد. این تست آلرژی تنفسی در منزل، هم برای تشخیص عوامل ایجاد کننده حساسیت در سیستم تنفسی استفاده می شود، هم برای تشخیص آلرژن های پوستی. با این حال دقت این آزمایش بستگی به تفسیر پزشک و همچنین تجهیزات استفاده شده برای انجام آزمایش نیز دارد.

  • تست سواب بینی

دومین نوع تستی که برای تشخیص آلرژی تنفسی در منزل انجام می شود، تست سواب بینی است. در این تست آلرژی تنفسی در منزل، ابتدا فرد در معرض آلرژن های انتخابی مانند گرده های گل ها و گرد و غبار قرار می گیرد. سپس پزشک با کمک استخراج مخاط پشت بینی، دلیل آلرژی تنفسی و ریه را شناسایی خواهد کرد. این تست رایج ترین و ساده ترین تست آلرژی ریه در منزل است که می تواند به تشخیص دقیق کمک کند.

مزایا و معایب تست آلرژی تنفسی در منزل

انجام تست آلرژی تنفسی در کلینیک ها و مراکز درمانی امکان پذیر است؛ اما سختی رفت و آمد و قرار گرفتن در معرض آلرژن ها به دلیل خارج شدن از منزل، از جمله معایب حضور در کلینیک ها برای انجام این تست است. تست حساسیت تنفسی در منزل به راحتی قابل انجام بوده و نیازی نیست که افراد از منزل خارج شوند. به ویژه برای افرادی که شرایط جسمی حادی دارند، تست آلرژی تنفسی در منزل می تواند مفید باشد. با این حال ممکن است برای انجام آزمایش آلرژی ریه در منزل کمی استرس داشته باشید؛ اما با وجود تیم متخصص و باتجربه آلفا طب، هیچ نگرانی از این بابت وجود ندارد و می توانید بدون هیچ دغدغه ای، تست آلرژی ریه در منزل را انجام دهید. علاوه بر این، با ماندن در منزل و انجام تست، دیگر نیازی به صرف هزینه برای رفت و آمد به کلینیک ها ندارید و می توانید در زمان خودتان صرفه جویی کنید.

هزینه تست آلرژی تنفسی در منزل

پارامترهای زیادی وجود دارند که می توانند روی هزینه تست آلرژی تنفسی در منزل تاثیرگذار باشند. به طور کلی، شما باید در اولین قدم از ویزیت پزشک متخصص ریه در منزل کمک بگیرید تا اگر نیاز است، تست آلرژی تنفسی را انجام دهد. تعداد تست ها و نوع تستی که برای تشخیص حساسیت تنفسی انتخاب می شوند، همگی می توانند روی هزینه تاثیر بگذارند.

برای اطلاع دقیق از هزینه تست آلرژی تنفسی در منزل، می توانید با شماره تلفن های مجموعه پزشکی درمانی آلفاطب در ارتباط باشید و مشاوره رایگان دریافت کنید. قیمت با توجه به شرایط انجام تست و شرایط بیمار شما از سوی کارشناسان اعلام خواهد شد. در هر صورت با توجه به کاهش هزینه های رفت و آمد به کلینیک ها و مراکز درمانی، قیمت تست آلرژی تنفسی در منزل می تواند بسیار مقرون به صرفه باشد.

هزینه تست آلرژی تنفسی در منزل

تست آلرژی تنفسی مجموعه پزشکی درمانی آلفاطب

مجموعه پزشکی درمانی آلفاطب با داشتن متخصصین مجرب و تیم حرفه ای، امکان انجام تست آلرژی تنفسی در منزل را برای شما فراهم می کند. با توجه به اینکه تشخیص به موقع این نوع آلرژی، روی درمان سریع آن موثر است؛ بسیار مهم است که برای کنترل علائم و پیشگیری از ابتلا به بیماری های مختلف از تست آلرژی تنفسی کمک بگیرید. تست آلرژی تنفسی و آزمایش ریه در منزل در مجموعه پزشکی درمانی آلفاطب با کمک تیم متخصص و مجرب قابل انجام است. علاوه بر این می توانید برای بررسی نتیجه تست و تفسیر سریع آن، از ویزیت متخصص ریه در منزل نیز استفاده کنید.

اعزام پزشک در منزل به صورت شبانه روزی و در کوتاه ترین زمان ممکن در مجموعه پزشکی درمانی آلفاطب انجام می شود. همچنین خدمات پرستاری در منزل و همراه بیمارستان در این مجموعه با بهترین کادر پرستار، ارائه می گردند. در صورت نیاز به دریافت خدمات از این مجموعه با بروزترین تجهیزات و تیم متخصص و استفاده از خدمات شبانه روزی شرکت آلفاطب، کافیست که با شماره تلفن های این شرکت در ارتباط باشید. ما مفتخر هستیم که خدمات مشاوره رایگان را برای ارائه اطلاعات مهم پزشکی فراهم کرده ایم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×